January 20, 2024
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC Empire 8 NCCAA Liberty League

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Karker SR-4 Roberts Wesleyan 1:52.47
2 Joshua Goldberg JR-3 SUNY Geneseo 1:57.65
3 Matthew Sheehan JR-3 SUNY Geneseo 1:59.49
4 Dawson Wadsworth FR-1 SUNY Geneseo 2:00.25
5 Owen Arbocus FR-1 Brockport St. 2:00.26
6 Skye Crocker JR-3 Rochester 2:00.41
7 Daniel Ford SR-4 Rochester 2:00.45
8 Evan Owens SO-2 RIT 2:01.06
9 Sidney Morris FR-1 Buffalo State 2:01.18
10 Brett Doxsee SO-2 SUNY Geneseo 2:01.21
11 Micah McCulley JR-3 SUNY Geneseo 2:01.30
12 Nick Bauman SR-4 SUNY Geneseo 2:02.13
13 Bryan Friedel SO-2 SUNY Geneseo 2:02.16
14 Jaxon Bunting JR-3 Roberts Wesleyan 2:02.71
15 Nathan Bowers SR-4 Nazareth 2:02.99
16 Maxwell Ming SO-2 Buffalo State 2:03.38
17 Samuel Adamson FR-1 RIT 2:03.47
18 Cole Hastings FR-1 Nazareth 2:04.27
19 Daniel Hernandez FR-1 Roberts Wesleyan 2:07.81
20 Matthew Pietzak JR-3 Oswego State 2:08.49
21 Micah Barber FR-1 Roberts Wesleyan 2:09.10
22 Gabe Schill FR-1 Brockport St. 2:09.83
23 Cam Almy SO-2 Nazareth 2:09.97
24 Jack Healy FR-1 Nazareth 2:11.52
25 Evan Davis JR-3 Roberts Wesleyan 2:11.52
26 Cristian Zabala JR-3 Brockport St. 2:11.66
27 Liam Buckenroth SO-2 Oswego State 2:14.00
28 Caleb Clarke SR-4 SUNY Geneseo 2:14.36
29 Thomas (TJ) Bowes FR-1 Oswego State 2:17.35
30 Jacob Schmid JR-3 SUNY Geneseo 2:17.60
31 Noah Engel JR-3 Nazareth 2:18.05
32 Dairo Reyes SO-2 Oswego State 2:18.55
33 Simon Grimes Freshman SU Running Club 2:18.61
34 Joe Britschge FR-1 Nazareth 2:18.95
35 Xavier Hernandez SO-2 Roberts Wesleyan 2:19.42
36 Brennan Delany FR-1 SUNY Geneseo 2:21.70
37 Russell Mulley FR-1 Roberts Wesleyan 2:24.47
38 Ben Lamsma FR-1 Oswego State 2:25.57
39 Jonathan McNamara JR-3 SUNY Geneseo 2:28.23
40 Connor Jackson SO-2 Nazareth 2:29.59
  Theodore Pintabona SR-4 Roberts Wesleyan DNF
  Anthony Chevalier FR-1 Brockport St. DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
20 Matthew Pietzak JR-3 Oswego State 2:39.33 2:08.49 1:50.51
25 Evan Davis JR-3 Roberts Wesleyan 2:50.98 2:11.52 2:37.83
29 Thomas (TJ) Bowes FR-1 Oswego State 2:35.21 2:17.35 2:48.94
32 Dairo Reyes SO-2 Oswego State 1:50.84 2:18.55 2:04.70
33 Simon Grimes Freshman SU Running Club 2:01.98 2:18.61 2:21.39
37 Russell Mulley FR-1 Roberts Wesleyan 3:02.04 2:24.47 2:40.37
38 Ben Lamsma FR-1 Oswego State 2:16.84 2:25.57 2:34.31
39 Jonathan McNamara JR-3 SUNY Geneseo 2:01.55 2:28.23 2:41.57
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
19 Daniel Hernandez FR-1 Roberts Wesleyan 2:07.81 1:49.92
21 Micah Barber FR-1 Roberts Wesleyan 2:09.10 1:51.03
23 Cam Almy SO-2 Nazareth 2:09.97 2:43.77
26 Cristian Zabala JR-3 Brockport St. 2:11.66 2:15.61
27 Liam Buckenroth SO-2 Oswego State 2:14.00 2:12.66
28 Caleb Clarke SR-4 SUNY Geneseo 2:14.36 2:45.27
30 Jacob Schmid JR-3 SUNY Geneseo 2:17.60 2:35.49
31 Noah Engel JR-3 Nazareth 2:18.05 2:40.14
34 Joe Britschge FR-1 Nazareth 2:18.95 2:53.69
35 Xavier Hernandez SO-2 Roberts Wesleyan 2:19.42 1:48.75
36 Brennan Delany FR-1 SUNY Geneseo 2:21.70 3:04.21
40 Connor Jackson SO-2 Nazareth 2:29.59 3:08.49
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Owen Arbocus FR-1 Brockport St. 2:00.26 2:33.94 1:53.05
8 Evan Owens SO-2 RIT 2:01.06 2:15.59 1:41.69
10 Brett Doxsee SO-2 SUNY Geneseo 2:01.21 2:35.15 1:32.12
15 Nathan Bowers SR-4 Nazareth 2:02.99 1:48.24 2:09.14
16 Maxwell Ming SO-2 Buffalo State 2:03.38 1:55.98 2:20.66
17 Samuel Adamson FR-1 RIT 2:03.47 1:37.55 2:17.06
18 Cole Hastings FR-1 Nazareth 2:04.27 2:05.52 2:06.76
22 Gabe Schill FR-1 Brockport St. 2:09.83 2:42.29 2:33.20
24 Jack Healy FR-1 Nazareth 2:11.52 2:10.21 2:45.72
  Anthony Chevalier FR-1 Brockport St. DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Karker SR-4 Roberts Wesleyan 1:52.47
2 Joshua Goldberg JR-3 SUNY Geneseo 1:57.65
3 Matthew Sheehan JR-3 SUNY Geneseo 1:59.49
4 Dawson Wadsworth FR-1 SUNY Geneseo 2:00.25
6 Skye Crocker JR-3 Rochester 2:00.41
7 Daniel Ford SR-4 Rochester 2:00.45
9 Sidney Morris FR-1 Buffalo State 2:01.18
11 Micah McCulley JR-3 SUNY Geneseo 2:01.30
12 Nick Bauman SR-4 SUNY Geneseo 2:02.13
13 Bryan Friedel SO-2 SUNY Geneseo 2:02.16
14 Jaxon Bunting JR-3 Roberts Wesleyan 2:02.71
  Theodore Pintabona SR-4 Roberts Wesleyan DNF