December 8, 2023
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov AARTFC Empire 8 NCCAA Liberty League

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kaleb Luton SR-4 Nazareth 8.14 6.19 5.78
2 Brendan Style JR-3 SUNY Geneseo 8.32 9.49 8.57
3 Jackson Gloskey SO-2 SUNY Geneseo 8.65 7.70 10.56
4 Tony Bates FR-1 Buffalo State 8.77 7.11 9.39
5 Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher 8.79 6.86 9.50
6 Jacen Mitchell FR-1 RIT 8.89 8.72 7.65
7 Shy Lucas SO-2 Buffalo State 8.91 9.89 9.00
8 Connor McCauslin SR-4 Nazareth 8.98 6.29 8.18

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kaleb Luton SR-4 Nazareth 8.26 9.67
2 Brendan Style JR-3 SUNY Geneseo 8.41 10.77
3 Connor McCauslin SR-4 Nazareth 8.51 7.66
4 Jackson Gloskey SO-2 SUNY Geneseo 8.73 7.95
5 Tony Bates FR-1 Buffalo State 8.69 7.56
6 Jacen Mitchell FR-1 RIT 8.75 9.02
7 Shy Lucas SO-2 Buffalo State 8.82 8.21
8 Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher 8.82 8.56
9 Eric Antonecchia SO-2 RIT 8.96 10.04
10 Carlton Garnes FR-1 Nazareth 8.99 6.48
11 Gabe Thyne JR-3 Rochester 9.02 8.48
12 Sam Belmont FR-1 SUNY Geneseo 9.03 10.12
13 Cameron Chambers SO-2 RIT 9.09 7.64
14 Holden Thomas SO-2 Nazareth 9.22 7.20
15 Mark Magyar FR-1 Rochester 9.25 7.77
16 Cole Siewert SR-4 Rochester 9.26 11.86
17 Ben Vanaskie SO-2 RIT 9.29 9.20
18 Avery Belanger SO-2 Houghton 9.34 12.05
19 Garrett Dietrich SR-4 Rochester 9.36 11.14
20 Elijah VanHoover FR-1 Rochester 9.36 7.49
21 Pedro Moscoso JR-3 Roberts Wesleyan 9.52 8.29
22 Ryan DeShane SO-2 Nazareth 9.53 9.06
23 Luke Defio JR-3 St. John Fisher 9.56 8.03
24 Corden Zimmerman SO-2 Roberts Wesleyan 9.62 11.45
25 Carter Puylara JR-3 Roberts Wesleyan 9.68 12.30
26 Lance Warren FR-1 Roberts Wesleyan 10.07 12.49
27 Keenan Gosselin FR-1 RIT 10.34 11.58
28 Erich Brown FR-1 RIT 10.53 10.74
29 Jordan Schlagenhauf SO-2 Roberts Wesleyan 11.01 9.14
30 Connor Beagle JR-3 Roberts Wesleyan 11.65 10.61
  Aaron Lund SO-2 Nazareth FS FS
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Jackson Gloskey SO-2 SUNY Geneseo 11.18 8.73
8 Trenton Wynn SR-4 St. John Fisher 10.41 8.82
12 Sam Belmont FR-1 SUNY Geneseo 9.67 9.03
13 Cameron Chambers SO-2 RIT 11.55 9.09
19 Garrett Dietrich SR-4 Rochester 8.99 9.36
20 Elijah VanHoover FR-1 Rochester 9.64 9.36
28 Erich Brown FR-1 RIT 10.01 10.53
30 Connor Beagle JR-3 Roberts Wesleyan 12.24 11.65
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kaleb Luton SR-4 Nazareth 7.60 8.26 8.92 8.59 9.42 8.59
6 Jacen Mitchell FR-1 RIT 9.89 8.75 8.14 7.00 8.23 6.92
10 Carlton Garnes FR-1 Nazareth 6.93 8.99 11.06 11.24 7.20 7.92
16 Cole Siewert SR-4 Rochester 11.58 9.26 8.80 9.17 9.54 10.84
21 Pedro Moscoso JR-3 Roberts Wesleyan 10.86 9.52 11.90 9.05 8.95 9.24
22 Ryan DeShane SO-2 Nazareth 12.20 9.53 11.06 9.34 10.68 11.73
23 Luke Defio JR-3 St. John Fisher 7.46 9.56 12.24 9.37 6.89 10.14
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Brendan Style JR-3 SUNY Geneseo 8.58 8.41 6.73
5 Tony Bates FR-1 Buffalo State 10.95 8.69 7.65
7 Shy Lucas SO-2 Buffalo State 8.21 8.82 8.03
11 Gabe Thyne JR-3 Rochester 10.20 9.02 9.11
14 Holden Thomas SO-2 Nazareth 11.53 9.22 11.90
24 Corden Zimmerman SO-2 Roberts Wesleyan 6.83 9.62 12.41
26 Lance Warren FR-1 Roberts Wesleyan 12.09 10.07 10.17
29 Jordan Schlagenhauf SO-2 Roberts Wesleyan 9.58 11.01 11.67
Men's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Connor McCauslin SR-4 Nazareth 8.26 8.51
9 Eric Antonecchia SO-2 RIT 11.56 8.96
15 Mark Magyar FR-1 Rochester 11.57 9.25
17 Ben Vanaskie SO-2 RIT 9.76 9.29
18 Avery Belanger SO-2 Houghton 7.38 9.34
25 Carter Puylara JR-3 Roberts Wesleyan 12.39 9.68
27 Keenan Gosselin FR-1 RIT 12.83 10.34
  Aaron Lund SO-2 Nazareth FS FS