December 8, 2023
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Empire 8 Liberty League

Women 60m Dash Invite Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Victoria Brewster FR-1 Houghton 7.94 8.82 10.01 8.90 10.09
2 Alaina Morley SO-2 Nazareth 8.00 7.68 5.60 10.40 10.16
3 Annabelle Shanks JR-3 Rochester 8.10 8.10 9.16 5.92 10.37
4 Kayla Huba SO-2 SUNY Geneseo 8.12 7.31 10.48 8.45 6.18
5 Michaela Kurbs SR-4 St. John Fisher 8.13 8.87 5.86 9.92 6.18
6 Alexis Lasher SO-2 Nazareth 8.19 6.47 7.37 8.36 9.67

Women 60m Dash Invite Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alaina Morley SO-2 Nazareth 7.99
2 Victoria Brewster FR-1 Houghton 8.00
3 Annabelle Shanks JR-3 Rochester 8.12
4 Michaela Kurbs SR-4 St. John Fisher 8.02
5 Mackayla Nerjuste FR-1 SUNY Geneseo 8.06
6 Jill Ambler FR-1 SUNY Geneseo 8.09
7 Kayla Huba SO-2 SUNY Geneseo 8.13
8 Alexis Lasher SO-2 Nazareth 8.20
9 Katelyn Jacques JR-3 SUNY Geneseo 8.25
10 Margaret Guilfoyle JR-3 SUNY Geneseo 8.28
11 Sam Pynn JR-3 SUNY Geneseo 8.30
12 Ally Alvira JR-3 SUNY Geneseo 8.31
13 Tina Kyriacou SO-2 Rochester 8.32
14 Maya Hatch SO-2 Rochester 8.35
15 Jasmine Kendrick FR-1 Nazareth 8.36
16 Gigi Ferro FR-1 SUNY Geneseo 8.37
17 Shiana Susa SO-2 Nazareth 8.38
18 Grace Dolan FR-1 St. John Fisher 8.39
19 Olivia Smock JR-3 SUNY Geneseo 8.42
20 Allison Lennebacker JR-3 St. John Fisher 8.48
21 Caitlyn Smithers FR-1 Nazareth 8.54
22 McKenna Johnson SO-2 SUNY Geneseo 8.64
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alaina Morley SO-2 Nazareth 7.99 9.11 9.75 10.39 5.84
4 Michaela Kurbs SR-4 St. John Fisher 8.02 6.50 10.43 7.54 7.30
5 Mackayla Nerjuste FR-1 SUNY Geneseo 8.06 6.13 7.42 8.79 5.89
11 Sam Pynn JR-3 SUNY Geneseo 8.30 7.23 10.63 5.98 8.39
12 Ally Alvira JR-3 SUNY Geneseo 8.31 6.32 7.98 6.74 6.32
14 Maya Hatch SO-2 Rochester 8.35 6.02 7.60 8.77 9.19
19 Olivia Smock JR-3 SUNY Geneseo 8.42 7.33 9.60 10.53 8.09
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Victoria Brewster FR-1 Houghton 9.12 9.04 8.00 8.96 6.64 9.60
6 Jill Ambler FR-1 SUNY Geneseo 9.23 8.98 8.09 8.58 10.44 8.50
9 Katelyn Jacques JR-3 SUNY Geneseo 6.60 10.07 8.25 8.01 9.41 6.77
15 Jasmine Kendrick FR-1 Nazareth 8.28 6.27 8.36 9.62 10.12 10.04
17 Shiana Susa SO-2 Nazareth 10.31 9.56 8.38 6.29 7.46 9.89
18 Grace Dolan FR-1 St. John Fisher 10.66 7.81 8.39 6.88 5.88 9.57
20 Allison Lennebacker JR-3 St. John Fisher 9.25 9.59 8.48 10.10 6.28 10.18
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Annabelle Shanks JR-3 Rochester 10.48 9.18 8.12 9.34
7 Kayla Huba SO-2 SUNY Geneseo 7.40 10.57 8.13 6.43
8 Alexis Lasher SO-2 Nazareth 8.86 7.47 8.20 6.24
10 Margaret Guilfoyle JR-3 SUNY Geneseo 9.77 6.30 8.28 7.12
13 Tina Kyriacou SO-2 Rochester 6.58 8.74 8.32 7.16
16 Gigi Ferro FR-1 SUNY Geneseo 8.71 7.87 8.37 9.46
21 Caitlyn Smithers FR-1 Nazareth 9.65 6.84 8.54 10.25
22 McKenna Johnson SO-2 SUNY Geneseo 7.95 6.22 8.64 10.72