May 3, 2024
|
Indiana University - Bloomington, IN
ICON KEY: NJCAA DI HCAC

Men 1500m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Aniol Borras SO-2 Eastern Kentucky 3:50.15 3:36.34
2 Aiden Sullivan   UNAT-Michigan 3:50.50 3:38.98
3 Peter Baracco FR-1 Michigan 3:52.10 3:24.25
4 Jackson Krieg SR-4 Indiana State 3:52.67 3:43.37
5 Emerson Fayman SO-2 Indiana State 3:53.43 2:43.40
6 Chris Perkins FR-1 Miami (Ohio) 3:53.63 4:33.35
7 Aaron Lord   UNAT-Indiana 3:54.87 5:02.99
8 Owen Forberg   UNAT-Indiana 3:54.90 2:56.18
9 William Goodrich FR-1 Miami (Ohio) 3:55.45 2:51.88
10 Isaac Stanford SO-2 Vincennes 3:55.76 4:28.77
11 Frankie Lynch SR-4 Washington U. 3:56.07 2:49.97
12 Samuel Lea FR-1 Evansville 3:56.63 4:48.69
13 Johnny Sayle JR-3 Miami (Ohio) 3:57.12 4:04.24
14 Kyler Dean FR-1 Muskegon CC 3:57.22 3:52.48
15 Elliot Rodstrom JR-3 Miami (Ohio) 3:57.33 3:43.09
16 Fernando Ribeiro Duraes JR-3 Washington U. 3:57.59 3:29.08
17 Victor Orsinelli SO-2 Miami (Ohio) 3:57.75 4:26.28
18 Daniel Gomez SO-2 Muskegon CC 3:58.05 3:12.82
19 Ryan Handy FR-1 Indiana State 3:59.11 4:20.63
20 Tyler Zimmerman   UNAT-Southern Indiana 4:00.20 4:50.65
21 Jack Klein SO-2 Miami (Ohio) 4:00.97 4:00.97
22 Griffen Wheeler   UNAT-Southern Indiana 4:01.23 4:54.30
23 Jose Lozano FR-1 Illinois-Chicago 4:03.11 4:37.15
24 Zachary Davenport JR-3 Anderson (Ind.) 4:10.20 3:25.17
  Benjamin VandenBrink Senior Unattached DNF DNF
Men 1500m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aniol Borras SO-2 Eastern Kentucky 4:13.17 3:50.15 2:54.92
2 Aiden Sullivan   UNAT-Michigan 3:32.06 3:50.50 2:41.35
3 Peter Baracco FR-1 Michigan 3:19.61 3:52.10 3:56.75
4 Jackson Krieg SR-4 Indiana State 4:13.61 3:52.67 3:01.49
6 Chris Perkins FR-1 Miami (Ohio) 4:59.05 3:53.63 3:20.93
7 Aaron Lord   UNAT-Indiana 4:08.97 3:54.87 3:38.43
8 Owen Forberg   UNAT-Indiana 4:23.09 3:54.90 3:31.41
10 Isaac Stanford SO-2 Vincennes 3:22.76 3:55.76 3:13.33
11 Frankie Lynch SR-4 Washington U. 4:40.93 3:56.07 2:57.06
13 Johnny Sayle JR-3 Miami (Ohio) 3:52.38 3:57.12 4:01.87
14 Kyler Dean FR-1 Muskegon CC 4:18.57 3:57.22 3:19.27
21 Jack Klein SO-2 Miami (Ohio) 4:53.99 4:00.97 3:51.34
Men 1500m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Emerson Fayman SO-2 Indiana State 3:53.43
9 William Goodrich FR-1 Miami (Ohio) 3:55.45
12 Samuel Lea FR-1 Evansville 3:56.63
15 Elliot Rodstrom JR-3 Miami (Ohio) 3:57.33
16 Fernando Ribeiro Duraes JR-3 Washington U. 3:57.59
17 Victor Orsinelli SO-2 Miami (Ohio) 3:57.75
18 Daniel Gomez SO-2 Muskegon CC 3:58.05
19 Ryan Handy FR-1 Indiana State 3:59.11
20 Tyler Zimmerman   UNAT-Southern Indiana 4:00.20
22 Griffen Wheeler   UNAT-Southern Indiana 4:01.23
23 Jose Lozano FR-1 Illinois-Chicago 4:03.11
24 Zachary Davenport JR-3 Anderson (Ind.) 4:10.20
  Benjamin VandenBrink Senior Unattached DNF