March 9, 2024
|
Freedom (Tampa) - Tampa, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Cade Culpepper JR Sunlake 9:44.94 9:21.55 10
2 Mason LaBlance SO King 9:55.10 8:07.99 8
3 Asher Pollard JR Alonso 10:00.30 9:18.28 6
4 Oscar Brown SO Sunlake 10:06.90 11:44.01 5
5 Daniel Dewey JR Jesuit (Tampa) 10:07.33 11:26.29 4
6 Santiago Foster JR Newsome 10:16.94 10:53.96 3
7 Robert MacDonald SO Strawberry Crest 10:18.11 9:03.94 2
8 Avi Bhatia FR Wiregrass Ranch 10:35.07 8:59.81 1
9 Michael McDow SR Geneva Classical Academy 10:41.85 9:12.00 -
10 Joseph Kuhns JR Freedom (Tampa) 10:42.05 11:07.74 -
11 Joe Mena JR Chamberlain 10:42.90 7:30.03 -
12 Wesley Pheffer SR Wiregrass Ranch 10:48.13 8:06.10 -
13 Roman Montero SR Robinson 10:51.64 10:58.16 -
14 Joaquin Abanses JR Sunlake 10:54.95 8:24.32 -
15 Elijah Sosa JR Chamberlain 10:58.70 12:04.57 -
16 Jaxon Kiper FR Strawberry Crest 11:01.23 9:22.05 -
17 Pablo Parada SR Newsome 11:01.56 13:20.49 -
18 Faaris Faisal JR King 11:01.86 9:02.73 -
19 Avery Smith FR Springstead 11:02.36 14:14.45 -
20 Davis Swiger SO Jesuit (Tampa) 11:02.70 7:57.15 -
21 Haider Malik SR Newsome 11:14.93 10:47.94 -
22 Cooper Geib SO Alonso 11:15.87 7:59.87 -
23 Tyler Boucher FR Weeki Wachee 11:24.36 14:01.77 -
24 Arthur Delmotte SO Wiregrass Ranch 11:32.65 10:16.46 -
25 Jean Cintron SO Weeki Wachee 11:59.02 10:11.17 -
26 Keith Smith Jr SO Springstead 12:10.70 12:39.93 -
27 Noah Hill JR Weeki Wachee 12:28.13 12:58.06 -
28 Gianni Rodriguez Gracia JR Springstead 12:33.83 14:41.99 -
29 Miles Crafton FR Freedom (Tampa) 12:34.17 13:42.05 -
30 John Adams SO Tampa Bay HEAT 12:44.75 12:29.46 -
31 Enrique Pagan FR Alonso 13:24.83 11:32.16 -
32 Nicolas Moreno FR Freedom (Tampa) 13:45.33 16:38.65 -
33 Dylan Crosswhite SO Bishop McLaughlin 14:30.93 15:05.77 -
  Alan Ralston FR Tampa Prep NT NT   
  Landon Newland SR Fivay NT NT   
  Landon Rodriguez SO Fivay NT NT   
  Ben Incaprera SR Patel NT NT   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Cade Culpepper JR Sunlake 9:44.94 12:40.43 7:01.16 10
2 Mason LaBlance SO King 9:55.10 10:24.86 10:36.76 8
3 Asher Pollard JR Alonso 10:00.30 11:30.35 11:24.35 6
4 Oscar Brown SO Sunlake 10:06.90 9:30.49 7:16.97 5
5 Daniel Dewey JR Jesuit (Tampa) 10:07.33 13:09.53 10:49.85 4
7 Robert MacDonald SO Strawberry Crest 10:18.11 9:53.39 10:49.02 2
8 Avi Bhatia FR Wiregrass Ranch 10:35.07 7:43.61 10:47.78 1
9 Michael McDow SR Geneva Classical Academy 10:41.85 13:22.32 11:52.46 -
10 Joseph Kuhns JR Freedom (Tampa) 10:42.05 9:12.17 12:18.36 -
11 Joe Mena JR Chamberlain 10:42.90 13:30.06 7:36.46 -
12 Wesley Pheffer SR Wiregrass Ranch 10:48.13 10:22.21 8:38.51 -
13 Roman Montero SR Robinson 10:51.64 12:16.36 7:49.18 -
14 Joaquin Abanses JR Sunlake 10:54.95 9:23.26 7:38.47 -
15 Elijah Sosa JR Chamberlain 10:58.70 7:47.68 14:03.14 -
16 Jaxon Kiper FR Strawberry Crest 11:01.23 11:14.46 12:40.42 -
17 Pablo Parada SR Newsome 11:01.56 10:08.64 12:27.57 -
18 Faaris Faisal JR King 11:01.86 11:08.48 14:07.18 -
19 Avery Smith FR Springstead 11:02.36 8:49.89 12:48.34 -
20 Davis Swiger SO Jesuit (Tampa) 11:02.70 7:43.89 13:55.01 -
21 Haider Malik SR Newsome 11:14.93 8:46.45 8:46.45 -
22 Cooper Geib SO Alonso 11:15.87 12:30.22 9:00.70 -
25 Jean Cintron SO Weeki Wachee 11:59.02 9:13.65 13:39.69 -
27 Noah Hill JR Weeki Wachee 12:28.13 16:12.57 10:05.99 -
30 John Adams SO Tampa Bay HEAT 12:44.75 9:33.57 12:29.46 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Santiago Foster JR Newsome 10:16.94 9:46.10 10:53.96 11:55.65 8:13.56 3
23 Tyler Boucher FR Weeki Wachee 11:24.36 9:28.02 13:00.17 9:07.49 10:09.08 -
24 Arthur Delmotte SO Wiregrass Ranch 11:32.65 10:09.54 10:09.54 9:14.12 10:02.61 -
26 Keith Smith Jr SO Springstead 12:10.70 13:38.39 14:36.84 10:28.41 10:06.49 -
28 Gianni Rodriguez Gracia JR Springstead 12:33.83 8:47.69 16:12.44 10:10.61 11:25.99 -
29 Miles Crafton FR Freedom (Tampa) 12:34.17 14:19.76 13:42.05 14:04.67 16:12.88 -
31 Enrique Pagan FR Alonso 13:24.83 14:53.37 13:24.83 15:41.66 13:16.79 -
32 Nicolas Moreno FR Freedom (Tampa) 13:45.33 11:58.04 11:41.53 12:31.05 9:45.99 -
33 Dylan Crosswhite SO Bishop McLaughlin 14:30.93 11:54.17 10:53.20 13:03.84 10:18.36 -
  Landon Rodriguez SO Fivay NT NT NT NT NT   
  Landon Newland SR Fivay NT NT NT NT NT   
  Alan Ralston FR Tampa Prep NT NT NT NT NT   
  Ben Incaprera SR Patel NT NT NT NT NT