February 2, 2024
|
Cedarville-Doden FH - Cedarville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA NCAC HCAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ramen Felumlee SR-4 Cedarville 4:08.36 5:21.10 4:10.86 10
2 Braedon Killion SR-4 Cedarville 3:45.72 4:42.15 4:16.50 8
3 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 5:36.04 4:34.00 4:18.49 6
4 Isaiah Kelly SR-4 Cedarville 5:38.26 3:51.58 4:20.20 5
5 Aidan Peterson JR-3 Cedarville 4:41.37 5:18.19 4:22.96 4
6 Jacob Kocis SR-4 Midway 3:59.32 3:46.17 4:22.98 3
7 Caleb Sultan FR-1 Cedarville 4:39.94 5:32.76 4:24.09 2
8 Cooper Peterson SR-4 Cedarville 3:39.56 4:56.27 4:24.52 1
9 Ethan Neblock Junior Unattached 4:14.89 5:13.31 4:25.51 -
10 Kolson Kytta SO-2 Cedarville 3:14.35 3:06.37 4:26.23 -
11 Camden Johnecheck FR-1 Cedarville 3:27.74 5:11.61 4:26.33 -
12 Jeremy Bavaro FR-1 Cedarville 4:40.59 4:59.29 4:27.22 -
13 Josiah Kocis JR-3 Midway 4:30.38 3:23.46 4:27.70 -
14 Ethan Wallis JR-3 Cedarville 3:25.79 5:46.59 4:30.77 -
15 Rylan Felumlee SO-2 Cedarville 3:36.68 5:27.73 4:30.85 -
16 Shawn Little JR-3 Shawnee State 4:45.02 5:47.45 4:31.44 -
17 Trevor Lanoy FR-1 Shawnee State 4:45.56 5:15.48 4:31.96 -
18 Nate Golding FR-1 Cedarville 4:11.25 5:16.79 4:33.09 -
19 Trevor Billingsley SO-2 Cedarville 3:36.71 5:42.89 4:34.31 -
20 Alex Morris JR-3 Shawnee State 4:56.89 3:23.42 4:34.89 -
21 Payton Herron JR-3 Ohio Christian 3:16.05 3:46.86 4:40.07 -
22 QiAden Marks SO-2 Central State 4:41.79 4:41.79 4:41.79 -
23 Nick Lanter JR-3 Thomas More 5:11.00 4:28.59 4:42.72 -
24 Wyatt Frye SO-2 Spalding 5:25.28 4:51.34 4:42.85 -
25 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 3:32.21 4:00.50 4:42.94 -
26 Andrew Ferradino SO-2 Cedarville 3:18.47 6:02.92 4:43.53 -
27 Jack Miller SO-2 Wittenberg 5:10.51 5:41.85 4:44.87 -
28 Andrew Drumwright SO-2 Central State 5:19.45 3:31.07 4:45.22 -
29 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 5:39.48 5:05.24 4:45.27 -
30 Will Stanko FR-1 Georgetown (Ky.) 4:16.79 4:42.47 4:45.32 -
31 Nate Lewis FR-1 Cedarville 3:54.78 4:03.37 4:46.31 -
32 Cameron Tapp JR-3 Asbury 4:21.57 4:27.32 4:47.44 -
33 Jerry O'Dell Freshman Unattached 3:38.91 6:02.93 4:48.04 -
34 Will Hanak SR-4 Cedarville 4:12.16 5:33.31 4:49.83 -
35 Noah Regala Freshman Unattached 3:53.00 5:29.12 4:51.25 -
36 Philip Evory SR-4 Shawnee State 4:07.97 4:16.72 4:51.72 -
37 Aaron Drumwright SO-2 Central State 5:31.52 5:05.12 4:53.38 -
38 David Warner FR-1 Thomas More 3:44.22 3:50.12 4:55.02 -
39 Larkin Woodward   UC Running Club 4:53.45 6:25.34 4:56.41 -
40 Andrew Spencer JR-3 Cedarville 5:17.27 5:20.23 4:56.51 -
41 David Anthony   UC Running Club 6:18.85 3:46.71 4:58.30 -
42 Jude Theriot SO-2 Thomas More 4:57.38 4:45.37 5:00.38 -
43 Jack Matics JR-3 Transylvania 4:07.27 4:31.39 5:01.54 -
44 Carter Engle FR-1 Thomas More 5:55.67 6:07.83 5:03.99 -
45 Malachi Shugert JR-3 Shawnee State 5:45.15 4:58.93 5:08.17 -
46 Ben Norton SO-2 Wittenberg 4:25.05 4:37.38 5:08.19 -
47 Ethan Tomasso SR-4 Midway 5:24.97 5:28.06 5:09.49 -
48 Benjamin Shafron Senior Team Wiggle Track Club 5:18.98 6:02.34 5:09.69 -
49 Connor Byrd FR-1 Midway 5:19.54 3:55.78 5:10.23 -
50 John Wills   UC Running Club 5:41.30 3:37.19 5:10.27 -
51 Miles Watts   UC Running Club 4:41.06 5:03.16 5:15.79 -
52 Sukaraj Sandhu SO-2 Central State 6:28.51 4:15.85 5:15.86 -
53 Patrick Taber FR-1 Asbury 6:45.75 6:55.49 5:24.60 -
54 Austin Ridenour   Pickaway Running Co. 5:50.62 7:05.99 5:27.68 -
55 David Rosinski   UC Running Club 4:30.03 5:16.13 5:29.30 -
56 Patrick Johnson   UC Running Club 4:14.45 4:55.16 5:39.26 -
57 Ryan Penny   UC Running Club 5:22.23 7:21.32 5:50.25 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ramen Felumlee SR-4 Cedarville 4:25.92 4:10.86 10
2 Braedon Killion SR-4 Cedarville 5:10.37 4:16.50 8
3 Aiden Kammler SR-4 Shawnee State 3:55.23 4:18.49 6
4 Isaiah Kelly SR-4 Cedarville 4:33.21 4:20.20 5
5 Aidan Peterson JR-3 Cedarville 4:25.59 4:22.96 4
7 Caleb Sultan FR-1 Cedarville 3:18.07 4:24.09 2
8 Cooper Peterson SR-4 Cedarville 3:44.85 4:24.52 1
9 Ethan Neblock Junior Unattached 3:48.34 4:25.51 -
10 Kolson Kytta SO-2 Cedarville 3:32.99 4:26.23 -
11 Camden Johnecheck FR-1 Cedarville 5:14.27 4:26.33 -
12 Jeremy Bavaro FR-1 Cedarville 4:37.91 4:27.22 -
16 Shawn Little JR-3 Shawnee State 4:20.59 4:31.44 -
17 Trevor Lanoy FR-1 Shawnee State 4:42.84 4:31.96 -
19 Trevor Billingsley SO-2 Cedarville 3:33.97 4:34.31 -
31 Nate Lewis FR-1 Cedarville 5:40.71 4:46.31 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Jacob Kocis SR-4 Midway 4:04.58 4:22.98 3:30.39 5:20.84 3:17.24 5:07.69 3
13 Josiah Kocis JR-3 Midway 5:45.34 4:27.70 4:49.12 5:13.21 4:08.97 4:38.41 -
14 Ethan Wallis JR-3 Cedarville 4:06.40 4:30.77 5:00.56 5:52.01 5:38.47 3:09.54 -
15 Rylan Felumlee SO-2 Cedarville 3:55.64 4:30.85 5:16.90 5:14.19 4:17.31 5:16.90 -
18 Nate Golding FR-1 Cedarville 4:03.05 4:33.09 5:19.52 3:22.09 4:57.67 4:44.02 -
20 Alex Morris JR-3 Shawnee State 4:26.65 4:34.89 3:26.17 5:38.12 3:28.92 5:27.12 -
26 Andrew Ferradino SO-2 Cedarville 5:57.25 4:43.53 4:57.71 6:00.09 6:08.59 4:57.71 -
28 Andrew Drumwright SO-2 Central State 4:30.96 4:45.22 4:28.11 5:45.12 4:25.26 5:56.53 -
34 Will Hanak SR-4 Cedarville 3:43.17 4:49.83 4:09.26 3:40.27 4:44.04 3:48.97 -
35 Noah Regala Freshman Unattached 4:19.22 4:51.25 5:43.68 3:41.35 5:11.64 4:39.60 -
37 Aaron Drumwright SO-2 Central State 3:25.37 4:53.38 5:40.32 3:57.64 3:57.64 4:38.71 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Payton Herron JR-3 Ohio Christian 3:44.06 4:40.07 4:20.47 -
22 QiAden Marks SO-2 Central State 3:59.53 4:41.79 4:24.89 -
24 Wyatt Frye SO-2 Spalding 3:54.77 4:42.85 5:25.28 -
25 Cooper Chandler JR-3 Transylvania 5:05.58 4:42.94 6:02.17 -
27 Jack Miller SO-2 Wittenberg 5:36.15 4:44.87 4:53.42 -
29 Logan Boggs SR-4 Shawnee State 5:50.89 4:45.27 4:59.54 -
30 Will Stanko FR-1 Georgetown (Ky.) 5:53.80 4:45.32 5:28.12 -
32 Cameron Tapp JR-3 Asbury 4:30.20 4:47.44 5:24.81 -
33 Jerry O'Dell Freshman Unattached 3:36.03 4:48.04 6:02.93 -
36 Philip Evory SR-4 Shawnee State 4:34.22 4:51.72 5:41.32 -
40 Andrew Spencer JR-3 Cedarville 4:32.79 4:56.51 5:55.82 -
45 Malachi Shugert JR-3 Shawnee State 6:03.64 5:08.17 6:15.97 -
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
43 Jack Matics JR-3 Transylvania 5:01.54 5:19.64 4:19.33 6:10.90 6:28.99 4:10.28 -
44 Carter Engle FR-1 Thomas More 5:03.99 6:19.99 5:10.07 4:00.16 5:58.71 4:24.48 -
46 Ben Norton SO-2 Wittenberg 5:08.19 4:09.64 4:00.39 6:06.75 4:28.13 5:54.42 -
47 Ethan Tomasso SR-4 Midway 5:09.49 5:59.01 4:01.41 5:49.73 6:39.25 6:20.68 -
48 Benjamin Shafron Senior Team Wiggle Track Club 5:09.69 4:54.21 4:26.34 4:04.66 4:38.73 3:39.88 -
50 John Wills   UC Running Club 5:10.27 5:44.40 5:44.40 3:55.81 4:57.86 5:38.20 -
51 Miles Watts   UC Running Club 5:15.79 4:34.74 4:03.16 6:41.06 6:18.95 6:44.22 -
52 Sukaraj Sandhu SO-2 Central State 5:15.86 5:47.45 6:19.04 3:47.42 6:03.24 6:44.30 -
53 Patrick Taber FR-1 Asbury 5:24.60 5:53.82 5:11.62 5:08.37 4:45.65 6:52.25 -
54 Austin Ridenour   Pickaway Running Co. 5:27.68 6:23.39 3:59.21 5:40.79 5:24.41 4:09.04 -
Men's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Nick Lanter JR-3 Thomas More 3:54.66 5:30.79 6:07.54 4:25.76 4:42.72 3:23.56 -
38 David Warner FR-1 Thomas More 4:37.32 6:14.68 6:14.68 5:51.08 4:55.02 3:26.52 -
39 Larkin Woodward   UC Running Club 5:23.09 5:29.02 3:57.13 6:07.55 4:56.41 4:59.38 -
41 David Anthony   UC Running Club 6:12.88 5:49.01 3:49.70 4:13.56 4:58.30 3:31.80 -
42 Jude Theriot SO-2 Thomas More 3:45.29 4:06.32 5:06.39 4:18.33 5:00.38 4:45.37 -
49 Connor Byrd FR-1 Midway 5:59.87 6:30.89 5:53.67 4:39.21 5:10.23 4:36.11 -
55 David Rosinski   UC Running Club 6:05.53 6:31.87 4:13.57 4:23.44 5:29.30 6:51.63 -
56 Patrick Johnson   UC Running Club 6:57.29 6:40.33 6:40.33 5:08.73 5:39.26 5:35.87 -
57 Ryan Penny   UC Running Club 4:47.21 4:50.71 5:08.22 6:21.78 5:50.25 5:15.23 -