April 12-13, 2024
|
Arkansas-Little Rock - Little Rock, AR
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Cayla Anthony SO-2 Little Rock 2:11.62 2:41.78 2:17.10 10
2 Cera Eckenroth FR-1 John Brown 1:44.00 1:41.19 2:20.53 8
3 Ashlyn Floyd JR-3 Central Arkansas 2:59.25 2:35.26 2:21.14 6
4 Jada Turner JR-3 Arkansas-Pine Bluff 2:15.80 1:58.82 2:21.45 5
5 Anna Bommes JR-3 Central Arkansas 2:42.33 1:46.31 2:23.65 4
6 Emma Selph JR-3 Central Arkansas 2:40.47 1:53.36 2:27.22 3
7 Amy Calvillo SO-2 Little Rock 3:07.89 1:50.96 2:27.94 2
8 Calli Beshore JR-3 Arkansas Tech 1:47.32 1:57.75 2:29.05 1
9 Emma Morton SO-2 John Brown 2:38.06 2:00.43 2:30.53 -
10 Mikey Larson JR-3 Williams Baptist 3:10.14 1:47.14 2:30.90 -
11 Kaitlynne Elmore FR-1 Arkansas Tech 2:25.67 2:04.20 2:33.33 -
12 Julia Minton FR-1 Arkansas Tech 2:23.49 2:31.29 2:35.96 -
13 Ryleigh Hale JR-3 John Brown 2:06.41 1:58.61 2:36.06 -
14 Annsley Rawlins FR-1 Arkansas Tech 3:02.26 3:06.98 2:37.12 -
15 Kacie Teruya FR-1 Lyon 3:15.82 3:01.61 2:37.92 -
16 Hannah Hawk FR-1 John Brown 1:55.14 3:08.12 2:42.17 -
17 Anaya Joplin SR-4 Philander Smith 2:14.41 3:25.97 2:54.55 -
18 Maya Jones FR-1 Philander Smith 4:00.69 3:38.30 3:06.58 -
19 Bay Davis FR-1 Central Baptist 3:39.29 2:47.36 3:12.36 -
20 Solena Martinez Aleman SR-4 Ozarks (Ark.) 3:30.60 3:52.46 3:18.68 -
  Marcie Cudworth JR-3 Little Rock DNF DNF DNF   
  Kayleigh Wagnon FR-1 Central Arkansas DNS DNS DNS   
  Jewel Baer JR-3 Central Arkansas DNS DNS DNS   
  Ja'Neisha Collins SO-2 Philander Smith DNS DNS DNS   
  Angela Hernandez-Monroy SO-2 John Brown DNS DNS DNS   
  Cheriece Cope SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Ryleigh Hale JR-3 John Brown 3:05.72 2:36.06 -
14 Annsley Rawlins FR-1 Arkansas Tech 2:10.41 2:37.12 -
15 Kacie Teruya FR-1 Lyon 3:14.25 2:37.92 -
16 Hannah Hawk FR-1 John Brown 2:08.12 2:42.17 -
17 Anaya Joplin SR-4 Philander Smith 2:59.79 2:54.55 -
18 Maya Jones FR-1 Philander Smith 2:57.26 3:06.58 -
19 Bay Davis FR-1 Central Baptist 3:45.07 3:12.36 -
20 Solena Martinez Aleman SR-4 Ozarks (Ark.) 2:58.82 3:18.68 -
  Angela Hernandez-Monroy SO-2 John Brown DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Jada Turner JR-3 Arkansas-Pine Bluff 2:05.89 2:21.45 5
7 Amy Calvillo SO-2 Little Rock 2:48.66 2:27.94 2
8 Calli Beshore JR-3 Arkansas Tech 2:30.54 2:29.05 1
9 Emma Morton SO-2 John Brown 1:52.90 2:30.53 -
10 Mikey Larson JR-3 Williams Baptist 2:38.45 2:30.90 -
11 Kaitlynne Elmore FR-1 Arkansas Tech 2:07.27 2:33.33 -
12 Julia Minton FR-1 Arkansas Tech 2:37.52 2:35.96 -
  Ja'Neisha Collins SO-2 Philander Smith DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cayla Anthony SO-2 Little Rock 2:17.10 10
2 Cera Eckenroth FR-1 John Brown 2:20.53 8
3 Ashlyn Floyd JR-3 Central Arkansas 2:21.14 6
5 Anna Bommes JR-3 Central Arkansas 2:23.65 4
6 Emma Selph JR-3 Central Arkansas 2:27.22 3
  Marcie Cudworth JR-3 Little Rock DNF   
  Jewel Baer JR-3 Central Arkansas DNS   
  Kayleigh Wagnon FR-1 Central Arkansas DNS   
  Cheriece Cope SO-2 Arkansas-Pine Bluff DNS