February 17, 2024
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 TJ Grenda JR-3 Susquehanna 5:15.32 4:31.82 3:40.18
2 Michael Lorenger SO-2 Gettysburg 4:53.42 4:34.22 4:28.74
3 Lukas Walko FR-1 Lebanon Valley 5:52.70 4:35.54 4:24.52
4 Alex Seskar SO-2 Hood 5:38.47 4:39.72 5:35.67
5 Justin Knab JR-3 Scranton 3:16.51 4:40.72 4:23.88
6 Maddon McNicholas FR-1 Gettysburg 3:20.76 4:42.76 4:25.80
7 Tanner Updyke JR-3 Scranton 5:21.39 4:46.95 5:18.52
8 Cole Lehman JR-3 Lebanon Valley 4:24.27 4:47.25 3:35.44
9 Micah Zellers SO-2 Susquehanna 6:05.54 4:47.82 4:42.07
10 Samuel Martinez FR-1 Alvernia 3:26.48 4:50.81 4:24.64
11 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 5:05.84 4:51.27 5:43.70
12 Isaiah Halley JR-3 Stevenson 4:19.40 4:51.46 6:18.90
13 Declan Griffin SR-4 Susquehanna 3:31.89 4:54.29 6:04.92
14 Warren Hersh FR-1 Hood 5:48.13 4:57.54 4:39.69
15 Augie Secco FR-1 Juniata 3:53.11 4:58.86 6:04.61
16 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 3:42.44 5:00.59 5:06.61
17 Ryan Dennison SO-2 Alvernia 3:54.11 5:04.03 4:09.31
18 Andrew McDowell JR-3 Susquehanna 6:17.44 5:06.86 5:55.96
19 Josh Penny FR-1 Dickinson 4:21.08 5:07.15 4:27.22
20 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 6:15.13 5:15.23 5:43.60
21 Ellis Kline SR-4 Juniata 5:04.74 5:24.19 5:43.65
22 Leule Yohannes FR-1 Hood 5:49.43 5:26.57 6:15.56
23 Finn Lehman FR-1 Susquehanna 3:50.12 5:28.74 4:03.27
24 Beckett Burcat FR-1 FDU-Florham 4:21.60 5:31.13 6:17.49
25 Jon Witcoski JR-3 Susquehanna 6:26.93 5:36.46 4:12.35
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 TJ Grenda JR-3 Susquehanna 5:09.88 5:01.72 4:04.64 4:31.82 4:56.29 3:29.31 5:50.65
2 Michael Lorenger SO-2 Gettysburg 3:58.58 3:58.58 3:28.41 4:34.22 4:06.80 3:11.96 4:36.97
3 Lukas Walko FR-1 Lebanon Valley 4:16.26 4:49.32 5:11.36 4:35.54 5:49.94 5:33.41 3:51.46
4 Alex Seskar SO-2 Hood 3:15.81 5:30.07 4:34.13 4:39.72 4:59.30 3:43.78 4:14.55
5 Justin Knab JR-3 Scranton 3:50.19 3:19.32 5:03.18 4:40.72 5:50.90 4:07.04 3:16.51
6 Maddon McNicholas FR-1 Gettysburg 5:28.01 5:53.45 5:50.63 4:42.76 5:39.32 4:28.63 4:25.80
7 Tanner Updyke JR-3 Scranton 5:04.17 4:52.69 5:55.82 4:46.95 4:01.04 5:21.39 5:55.82
8 Cole Lehman JR-3 Lebanon Valley 5:50.45 5:53.32 3:55.55 4:47.25 5:07.36 3:29.70 3:49.80
9 Micah Zellers SO-2 Susquehanna 3:21.48 4:19.04 4:30.55 4:47.82 4:10.41 4:56.46 3:24.36
10 Samuel Martinez FR-1 Alvernia 5:37.34 3:41.02 3:26.48 4:50.81 5:02.45 5:43.16 6:18.06
12 Isaiah Halley JR-3 Stevenson 3:53.17 3:50.26 3:56.09 4:51.46 4:57.29 4:25.23 5:32.27
16 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 5:42.68 4:39.55 5:12.62 5:00.59 3:48.45 5:21.64 3:30.42
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 5:08.75 5:17.49 4:51.27 6:18.66 3:58.85 3:32.63
13 Declan Griffin SR-4 Susquehanna 6:04.92 5:29.61 4:54.29 4:16.04 5:00.18 3:52.49
14 Warren Hersh FR-1 Hood 4:18.86 6:05.98 4:57.54 4:42.67 4:12.91 4:48.62
15 Augie Secco FR-1 Juniata 4:34.96 4:20.01 4:58.86 4:08.06 4:49.90 4:23.00
17 Ryan Dennison SO-2 Alvernia 5:40.52 5:34.44 5:04.03 3:35.87 5:28.36 4:45.79
18 Andrew McDowell JR-3 Susquehanna 5:22.21 5:59.03 5:06.86 6:14.37 6:11.30 5:40.62
19 Josh Penny FR-1 Dickinson 3:44.22 5:19.44 5:07.15 4:21.08 3:35.01 3:41.15
20 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 4:53.17 6:37.19 5:15.23 6:49.80 3:56.43 5:40.45
21 Ellis Kline SR-4 Juniata 4:19.36 6:09.58 5:24.19 5:17.71 4:22.60 5:24.19
22 Leule Yohannes FR-1 Hood 5:46.17 5:46.17 5:26.57 5:59.23 3:48.60 5:46.17
23 Finn Lehman FR-1 Susquehanna 5:48.47 5:55.04 5:28.74 3:59.98 5:09.02 6:47.64
24 Beckett Burcat FR-1 FDU-Florham 6:27.43 7:00.54 5:31.13 5:14.58 7:00.54 5:44.38
25 Jon Witcoski JR-3 Susquehanna 5:36.46 6:57.21 5:36.46 4:39.27 6:23.57 4:02.26