February 17, 2024
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Christian Snee JR-3 Scranton 2:00.15 2:22.98 1:40.93
2 Evander Lackman FR-1 Susquehanna 2:01.13 2:12.04 1:47.81
3 Stephen Postupak SR-4 Scranton 2:01.59 2:23.48 1:49.44
4 Alec Di Cesare JR-3 Lebanon Valley 2:01.68 2:04.12 1:51.95
5 Sean Whitfield SR-4 Goucher 2:02.01 2:15.44 1:26.63
6 Ryan O'Byrne FR-1 Lebanon Valley 2:03.14 2:19.15 1:52.06
7 Lukas VanDine FR-1 Susquehanna 2:03.77 2:28.53 2:35.95
8 TJ Grenda JR-3 Susquehanna 2:04.24 2:30.33 2:21.64
9 Josh Kimotho JR-3 Susquehanna 2:04.78 1:39.83 1:39.83
10 Daniel Lanahan FR-1 Scranton 2:04.89 1:47.41 1:42.41
11 Aden Davis FR-1 Lebanon Valley 2:05.62 2:26.98 1:27.94
12 Jayden Craig FR-1 Gettysburg 2:05.71 2:37.14 1:50.63
13 Lukas Walko FR-1 Lebanon Valley 2:06.05 2:18.66 2:28.74
14 Christan Calderaro JR-3 Susquehanna 2:06.86 1:46.57 2:32.24
15 Matthew Stern SO-2 Scranton 2:07.01 2:38.77 2:03.20
16 Ian Anderson FR-1 Susquehanna 2:07.07 1:42.93 2:09.62
17 James Henry SO-2 Alvernia 2:07.50 1:38.18 2:34.28
18 Jack Compton FR-1 Susquehanna 2:08.73 1:45.56 1:31.40
19 Chris Lozano SR-4 Dickinson 2:09.54 2:06.95 1:59.18
20 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 2:10.63 2:19.78 2:01.49
21 Warren Hersh FR-1 Hood 2:11.15 1:51.48 2:20.33
22 Nathanael Walker SO-2 Scranton 2:11.42 1:51.71 2:20.62
23 Max Collins JR-3 Dickinson 2:11.75 2:43.37 1:51.99
24 Andrew Chiti FR-1 Scranton 2:12.64 1:40.81 2:23.26
25 James Higinbotham FR-1 Gettysburg 2:13.00 2:19.65 2:02.36
26 Nathan Johanneman SR-4 Elizabethtown 2:13.10 1:54.47 2:25.08
27 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 2:14.36 2:00.93 1:47.49
28 Andrew McDowell JR-3 Susquehanna 2:17.84 1:46.14 2:09.57
29 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 2:19.62 2:36.38 2:18.23
30 Augie Secco FR-1 Juniata 2:21.59 3:04.07 2:47.08
31 Jimmy Lauer FR-1 Immaculata 2:22.91 2:20.06 1:57.19
32 Leule Yohannes FR-1 Hood 2:23.03 2:08.73 1:57.29
33 Alex Polidoro JR-3 Immaculata 2:23.86 2:52.64 1:40.71
34 Gavin Robb FR-1 Juniata 2:24.29 3:03.25 3:06.14
35 Ellis Kline SR-4 Juniata 2:35.51 1:48.86 2:15.30
36 Brian Duffy FR-1 Immaculata 3:08.46 3:55.58 3:25.43
  Chris Sappe SO-2 Hood DNF DNF DNF
  Elijah McKell SO-2 Lebanon Valley DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christian Snee JR-3 Scranton 1:24.11 2:00.15 2:10.97 2:25.39 2:31.39 2:06.16 2:08.56
2 Evander Lackman FR-1 Susquehanna 1:57.50 2:01.13 2:19.30 2:24.15 2:28.99 2:15.67 1:55.08
3 Stephen Postupak SR-4 Scranton 1:37.28 2:01.59 2:24.70 2:22.26 2:14.97 1:47.00 1:29.98
4 Alec Di Cesare JR-3 Lebanon Valley 1:50.73 2:01.68 2:06.55 1:42.22 1:43.43 2:02.90 1:27.61
5 Sean Whitfield SR-4 Goucher 2:19.10 2:02.01 2:27.64 2:16.66 2:11.77 1:37.61 1:47.37
6 Ryan O'Byrne FR-1 Lebanon Valley 2:30.23 2:03.14 1:32.36 2:32.70 2:35.16 1:38.52 2:27.77
7 Lukas VanDine FR-1 Susquehanna 1:39.02 2:03.77 1:26.64 2:31.00 1:39.02 2:11.20 2:11.20
13 Lukas Walko FR-1 Lebanon Valley 2:01.01 2:06.05 2:19.92 2:31.26 1:57.23 2:18.66 1:49.67
  Elijah McKell SO-2 Lebanon Valley DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 TJ Grenda JR-3 Susquehanna 2:04.24
9 Josh Kimotho JR-3 Susquehanna 2:04.78
10 Daniel Lanahan FR-1 Scranton 2:04.89
11 Aden Davis FR-1 Lebanon Valley 2:05.62
12 Jayden Craig FR-1 Gettysburg 2:05.71
14 Christan Calderaro JR-3 Susquehanna 2:06.86
16 Ian Anderson FR-1 Susquehanna 2:07.07
17 James Henry SO-2 Alvernia 2:07.50
18 Jack Compton FR-1 Susquehanna 2:08.73
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Matthew Stern SO-2 Scranton 1:35.26 1:32.72 2:07.01 2:12.09 2:24.80 2:26.07
19 Chris Lozano SR-4 Dickinson 2:43.22 2:19.91 2:09.54 1:30.68 2:30.27 2:44.52
20 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 2:10.63 1:49.73 2:10.63 2:32.84 2:05.41 2:15.86
22 Nathanael Walker SO-2 Scranton 2:35.08 2:24.57 2:11.42 1:43.83 2:45.59 2:48.22
23 Max Collins JR-3 Dickinson 1:48.04 2:07.80 2:11.75 1:40.13 2:32.83 1:45.40
24 Andrew Chiti FR-1 Scranton 1:59.38 2:48.46 2:12.64 1:56.73 1:47.44 2:48.46
25 James Higinbotham FR-1 Gettysburg 1:39.75 1:43.74 2:13.00 2:22.31 1:58.37 2:31.62
26 Nathan Johanneman SR-4 Elizabethtown 2:23.75 2:37.06 2:13.10 2:26.41 1:49.15 2:21.09
27 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 2:23.77 2:25.11 2:14.36 2:33.17 2:23.77 2:00.93
28 Andrew McDowell JR-3 Susquehanna 2:04.06 2:09.57 2:17.84 2:21.98 2:41.28 2:05.44
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Warren Hersh FR-1 Hood 2:11.15 2:50.50 2:43.94
29 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 2:19.62 1:41.93 2:34.98
30 Augie Secco FR-1 Juniata 2:21.59 2:37.17 1:47.61
31 Jimmy Lauer FR-1 Immaculata 2:22.91 2:31.49 2:07.19
32 Leule Yohannes FR-1 Hood 2:23.03 2:05.87 1:58.72
33 Alex Polidoro JR-3 Immaculata 2:23.86 1:47.90 1:59.41
34 Gavin Robb FR-1 Juniata 2:24.29 1:59.76 2:35.84
35 Ellis Kline SR-4 Juniata 2:35.51 1:55.08 3:22.17
36 Brian Duffy FR-1 Immaculata 3:08.46 3:34.85 2:51.50
  Chris Sappe SO-2 Hood DNF DNF DNF