December 3, 2023
|
James R. Wilkins, Jr. Athletics and Events Center - Winchester, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC IC4A/ECAC MAC

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Janelle Anderson JR-3 Shenandoah 8.09 10.04 10
2 Angel Bidgell JR-3 McDaniel 8.34 6.43 8
3 Maddie Kyle JR-3 Dickinson 8.37 9.46 6
4 Amyah Cox FR-1 Stevenson 8.38 8.38 5
5 Abigal Lee FR-1 Stevenson 8.39 10.07 4
6 Destiny Stephens FR-1 Stevenson 8.43 6.41 3
7 Destiny Williams FR-1 Mary Baldwin 8.50 7.06 2

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Janelle Anderson JR-3 Shenandoah 6.27 6.52 9.37 6.52 7.66 8.14 6.92
2 Maddie Kyle JR-3 Dickinson 8.99 10.34 8.24 9.16 9.08 8.40 9.92
3 Angel Bidgell JR-3 McDaniel 7.55 8.40 8.31 10.77 8.40 8.48 9.16
4 Abigal Lee FR-1 Stevenson 5.95 10.65 9.64 8.97 7.97 8.38 5.95
5 Amyah Cox FR-1 Stevenson 10.90 9.71 7.58 9.79 7.41 8.51 7.24
6 Destiny Stephens FR-1 Stevenson 9.98 10.24 7.25 8.36 6.23 8.53 8.62
7 Sha'Dymon Blanton JR-3 Eastern Mennonite 10.83 8.68 8.42 6.27 8.59 8.59 7.48
8 Destiny Williams FR-1 Mary Baldwin 7.33 10.35 7.76 6.64 10.61 8.62 8.02
9 Angel David FR-1 Eastern Mennonite 10.72 10.72 7.61 10.37 9.68 8.64 7.52
10 Skylia Day SO-2 Stevenson 7.87 7.08 6.21 9.01 8.66 8.74 10.67
11 Faith Schultz FR-1 Eastern Mennonite 8.44 8.53 8.35 10.64 9.32 8.79 7.74
12 Eliza Gichner SR-4 Dickinson 6.26 9.34 6.96 10.40 7.14 8.81 6.61
13 Sarah Kroedel SO-2 Stevenson 9.32 8.25 11.45 9.41 10.83 8.87 8.70
14 Kyla Snipes FR-1 Stevenson 10.62 9.37 8.57 8.66 6.34 8.92 7.41
15 Shavia Davis FR-1 Eastern Mennonite 8.93 8.93 10.18 10.27 11.17 8.93 9.20
16 Taylor Pinthiere SO-2 McDaniel 10.30 9.49 8.95 6.63 10.74 8.95 9.58
17 Ryane Smalley SO-2 Gallaudet 7.18 11.17 10.81 11.26 7.00 9.08 7.63
18 Nia Boyd SO-2 Eastern Mennonite 9.57 6.93 8.29 11.21 10.48 9.11 11.03
19 Hannah Eastridge JR-3 Mary Baldwin 11.28 8.11 7.12 7.32 12.07 9.89 10.29
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Maddie Kyle JR-3 Dickinson 8.40 6.56 7.56
7 Sha'Dymon Blanton JR-3 Eastern Mennonite 8.59 7.39 9.54
8 Destiny Williams FR-1 Mary Baldwin 8.62 9.92 9.92
11 Faith Schultz FR-1 Eastern Mennonite 8.79 9.94 11.34
15 Shavia Davis FR-1 Eastern Mennonite 8.93 7.77 8.58
17 Ryane Smalley SO-2 Gallaudet 9.08 10.26 6.36
18 Nia Boyd SO-2 Eastern Mennonite 9.11 7.20 8.84
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Angel Bidgell JR-3 McDaniel 9.93 8.48 7.81 7.30
5 Amyah Cox FR-1 Stevenson 7.32 8.51 7.32 8.68
6 Destiny Stephens FR-1 Stevenson 8.45 8.53 10.24 8.19
9 Angel David FR-1 Eastern Mennonite 11.06 8.64 7.35 8.56
10 Skylia Day SO-2 Stevenson 9.62 8.74 9.62 7.61
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Janelle Anderson JR-3 Shenandoah 8.14 9.61 8.14
4 Abigal Lee FR-1 Stevenson 8.38 7.80 10.73
12 Eliza Gichner SR-4 Dickinson 8.81 9.78 10.75
13 Sarah Kroedel SO-2 Stevenson 8.87 6.75 6.83
14 Kyla Snipes FR-1 Stevenson 8.92 10.62 11.60
16 Taylor Pinthiere SO-2 McDaniel 8.95 8.77 11.37
19 Hannah Eastridge JR-3 Mary Baldwin 9.89 12.17 9.60