December 3, 2023
|
James R. Wilkins, Jr. Athletics and Events Center - Winchester, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bellamy Immanuel JR-3 Eastern Mennonite 3:23.31 5:11.57 4:24.04 3:57.64 4:05.56 3:55.00 3:52.36 10
2 Ben Moseman SO-2 Dickinson 3:52.98 3:07.98 4:24.75 3:58.28 3:26.51 5:20.35 3:18.57 8
3 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 5:47.29 5:36.44 4:31.32 4:44.89 3:09.93 3:20.78 4:55.74 6
4 Elias McGhie SR-4 Shenandoah 5:01.11 3:45.83 4:38.80 4:08.14 3:40.26 5:48.50 3:48.62 5
5 Roberto Torres FR-1 Gallaudet 4:27.93 6:18.59 4:51.22 3:26.77 4:39.58 4:42.49 4:01.72 4
6 Julian Paglia FR-1 Stevenson 4:55.47 4:37.92 4:52.54 5:45.20 4:11.59 4:32.07 5:27.65 3
7 Nate Lehman JR-3 Eastern Mennonite 5:01.89 5:34.13 4:53.09 3:31.03 6:18.09 4:56.02 3:25.17 2
8 Evan Feldman SO-2 Dickinson 5:43.36 5:49.23 4:53.47 3:25.43 5:49.23 3:54.78 4:21.19 1
9 Troy Holcomb SO-2 Gallaudet 4:45.93 4:04.66 4:54.77 4:40.04 3:55.82 4:10.56 6:23.20 -
10 Dylan Jones FR-1 Stevenson 3:47.14 5:24.48 4:54.98 4:13.69 5:53.98 4:22.54 3:29.44 -
11 Max Collins JR-3 Dickinson 5:08.14 4:44.43 4:56.28 5:19.99 4:53.32 4:44.43 3:42.21 -
12 Ethan Katz SR-4 Dickinson 5:49.32 5:19.46 4:58.56 4:46.62 3:52.88 5:25.43 6:19.18 -
13 Alex Belisle FR-1 Eastern Mennonite 4:35.29 5:53.08 4:59.22 5:38.12 5:50.09 4:59.22 5:20.17 -
14 Sean Irwin JR-3 McDaniel 4:56.93 3:40.40 5:06.11 4:35.50 5:55.09 3:46.53 4:20.20 -
15 Ben Huyard FR-1 Eastern Mennonite 4:17.22 4:54.86 5:13.68 5:51.33 6:38.38 4:07.81 3:58.40 -
16 Josh Penney FR-1 Dickinson 4:50.78 4:38.14 5:16.06 4:16.01 6:35.08 3:57.05 6:31.92 -
17 Conan O'Neil FR-1 Eastern Mennonite 4:22.90 5:23.81 5:20.60 6:24.72 6:43.96 5:59.08 4:16.48 -
18 Kyle Santello FR-1 Gallaudet 3:45.90 6:40.16 5:22.71 3:49.13 4:14.94 5:00.12 5:32.40 -
19 Fabrizzio Verano Vaderrama FR-1 McDaniel 5:57.42 5:57.42 5:27.90 4:25.60 6:07.25 6:56.44 6:00.69 -
20 Kyle D'Amore SO-2 Gallaudet 4:23.74 6:14.79 5:47.02 4:58.44 4:41.09 5:22.73 4:51.50 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Bellamy Immanuel JR-3 Eastern Mennonite 4:24.04 10
2 Ben Moseman SO-2 Dickinson 4:24.75 8
3 Colin Schweitzer SR-4 Dickinson 4:31.32 6
4 Elias McGhie SR-4 Shenandoah 4:38.80 5
6 Julian Paglia FR-1 Stevenson 4:52.54 3
8 Evan Feldman SO-2 Dickinson 4:53.47 1
9 Troy Holcomb SO-2 Gallaudet 4:54.77 -
10 Dylan Jones FR-1 Stevenson 4:54.98 -
11 Max Collins JR-3 Dickinson 4:56.28 -
12 Ethan Katz SR-4 Dickinson 4:58.56 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Roberto Torres FR-1 Gallaudet 4:51.22 4
7 Nate Lehman JR-3 Eastern Mennonite 4:53.09 2
13 Alex Belisle FR-1 Eastern Mennonite 4:59.22 -
14 Sean Irwin JR-3 McDaniel 5:06.11 -
15 Ben Huyard FR-1 Eastern Mennonite 5:13.68 -
16 Josh Penney FR-1 Dickinson 5:16.06 -
17 Conan O'Neil FR-1 Eastern Mennonite 5:20.60 -
18 Kyle Santello FR-1 Gallaudet 5:22.71 -
19 Fabrizzio Verano Vaderrama FR-1 McDaniel 5:27.90 -
20 Kyle D'Amore SO-2 Gallaudet 5:47.02 -