January 19, 2024
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B HCAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kaitlin Burden SO-2 Taylor 5:21.11 5:56.44 5:27.54 6:15.70
2 Esther Cameron SO-2 Grace 5:25.93 4:56.60 4:46.82 3:48.15
3 Elayna Kitt JR-3 Taylor 5:30.96 4:11.53 6:33.85 5:44.20
4 Mallory Hiatt SR-4 Grace 5:32.74 4:09.56 4:19.54 5:59.36
5 CeCe Mitchell FR-1 Grace 5:41.94 5:07.75 4:47.23 4:23.30
6 Grace Pettit FR-1 Grace 5:46.41 7:30.34 5:53.34 4:12.88
7 Brooke Trinkle FR-1 Marian (Ind.) 5:46.74 5:36.34 4:23.53 7:23.83
8 Hannah Wells JR-3 Indiana Kokomo 5:48.26 7:15.33 6:26.57 6:57.92
9 Lydia Dyer JR-3 Anderson (Ind.) 5:48.35 5:48.35 6:05.77 4:59.59
10 Abby Page SR-4 Indiana East 5:49.04 4:14.80 7:09.32 4:49.71
11 Ellie Wagoner SR-4 Grace 5:50.08 4:40.07 7:10.60 6:42.60
12 Emma Lingenfelter SR-4 Grace 5:54.88 6:44.57 6:23.27 4:26.16
13 Emma Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) 5:58.94 5:44.59 5:01.51 4:36.39
14 Julia Arruda SR-4 Indiana East 6:04.08 4:47.63 5:24.04 7:49.67
15 Kate Hornocker JR-3 Grace 6:06.52 6:57.84 6:24.85 5:33.54
16 Rachel Eby   Indiana Kokomo 6:10.83 7:36.12 5:59.71 4:30.71
17 Emma Long FR-1 Grace 6:12.82 6:31.47 5:50.45 6:42.65
18 Emilie Penick SR-4 Anderson (Ind.) 6:15.07 8:07.60 4:26.30 7:56.34
19 Shaylynn Reyes SR-4 Huntington 6:21.40 5:05.12 5:28.01 5:12.75
20 Lily Spaulding FR-1 Huntington 6:29.09 6:25.20 6:56.33 7:43.02
  Mckenna Palmer SO-2 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS
  Cassandra Schrubb SO-2 Indiana East DNS DNS DNS DNS
  Evelyn Hasenour JR-3 Indiana East DNS DNS DNS DNS
  Makenzee Kahn FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kaitlin Burden SO-2 Taylor 5:08.27 5:40.38 6:25.34 5:21.11
2 Esther Cameron SO-2 Grace 4:27.27 4:01.19 5:48.75 5:25.93
3 Elayna Kitt JR-3 Taylor 6:04.06 4:08.22 4:01.60 5:30.96
4 Mallory Hiatt SR-4 Grace 4:59.47 6:45.95 5:06.12 5:32.74
7 Brooke Trinkle FR-1 Marian (Ind.) 5:32.87 7:09.96 5:43.28 5:46.74
8 Hannah Wells JR-3 Indiana Kokomo 4:28.16 5:30.85 5:16.92 5:48.26
9 Lydia Dyer JR-3 Anderson (Ind.) 6:51.06 4:35.20 4:52.62 5:48.35
12 Emma Lingenfelter SR-4 Grace 5:51.34 5:51.34 4:47.46 5:54.88
19 Shaylynn Reyes SR-4 Huntington 6:59.54 4:53.68 5:31.82 6:21.40
  Makenzee Kahn FR-1 Indiana East DNS DNS DNS DNS
  Cassandra Schrubb SO-2 Indiana East DNS DNS DNS DNS
  Mckenna Palmer SO-2 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 CeCe Mitchell FR-1 Grace 5:41.94
6 Grace Pettit FR-1 Grace 5:46.41
10 Abby Page SR-4 Indiana East 5:49.04
11 Ellie Wagoner SR-4 Grace 5:50.08
13 Emma Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) 5:58.94
14 Julia Arruda SR-4 Indiana East 6:04.08
15 Kate Hornocker JR-3 Grace 6:06.52
16 Rachel Eby   Indiana Kokomo 6:10.83
17 Emma Long FR-1 Grace 6:12.82
18 Emilie Penick SR-4 Anderson (Ind.) 6:15.07
20 Lily Spaulding FR-1 Huntington 6:29.09
  Evelyn Hasenour JR-3 Indiana East DNS