December 9, 2023
|
Indiana Tech-Doug Edgar Indoor Track - Fort Wayne, IN
|
200m (Flat)

Girls' 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ric'Keya White Sophomore Huber Heights Wayne 8.02 9.01 7.63
2 Nadia Ford Freshman Unattached 9.90 7.61 7.92
3 Cloie Williams   TCK Elite Panthers 6.91 7.63 7.94
4 Aysa Thruston   Advancement Through Athletics 5.58 7.17 7.96
5 Pa'shence Purnell   Indy Blades Track Club 7.06 9.23 8.02
6 Trinity Bibbs Junior Huber Heights Wayne 9.43 6.69 8.06
7 Samaria Williams   TCK Elite Panthers 9.46 8.89 8.08
8 Ava Grace Winters   Advancement Through Athletics 8.91 7.29 8.10
9 Aryann Washington 7 Future Stars 7.36 6.87 8.17
10 Eden Orr   TRUSPEED ATHLETICS 6.31 8.52 8.19
11 Adrianna Woods   Advancement Through Athletics 5.75 9.94 8.21
12 Kate Kubacki Junior Unattached 8.74 9.89 8.24
13 Gabrielle Carlisle   Indiana BLAST 10.63 9.97 8.24
14 Carley Grabarczyk Senior Unattached 8.05 10.78 8.29
15 Grace Clemens Senior Unattached 8.39 6.73 8.30
16 Jaliyah Wright Freshman Unattached 6.68 9.94 8.35
17 Ashlyn Rickert   TRUSPEED ATHLETICS 6.95 9.55 8.37
18 Farah Azeez Sophomore Unattached 8.83 10.94 8.41
19 Emma Kincaid Sophomore Unattached 8.79 10.90 8.45
20 Alana Hawkins   Advancement Through Athletics 6.05 7.07 8.51
21 Piper Pierce Senior Future Stars 6.35 8.67 8.58
22 amia kesith Sophomore Future Stars 9.66 10.18 8.62
23 Ariya Garcia Sophomore Future Stars 8.84 8.75 8.66
24 Kaelyn Halmon Junior Unattached 9.64 6.77 8.68
25 Jasmine Barnes Senior Future Stars 11.04 8.78 8.69
26 Dakotah Davenport   AHS 8.37 10.46 8.71
27 Parker Jackson   Indy Blades Track Club 9.50 9.85 8.71
28 Jordan Davenport   AHS 6.46 9.42 8.72
29 Alexis Wooten 8 Future Stars 10.15 11.29 8.75
30 Ani'ya Williams   Advancement Through Athletics 7.44 9.19 8.75
31 Amelia Davis Senior Huber Heights Wayne 7.20 8.96 8.78
32 Saniyah Patton-Amos Junior Future Stars 10.77 9.53 8.90
33 T'hana Stone Senior Huber Heights Wayne 10.26 7.68 8.92
34 Keaira Smith Sophomore Huber Heights Wayne 9.26 9.26 8.99
35 Ruby Steele   Indiana BLAST 6.59 9.48 9.02
36 McKinsey Amstein 8 Future Stars 11.65 10.66 9.03
37 Danny Thorp   AHS 8.91 7.00 9.09
38 Tremaya Burdine Sophomore Huber Heights Wayne 11.09 6.73 9.09
39 piper axline Sophomore Unattached 11.29 9.74 9.10
40 Camiah Solis   AHS 9.77 9.59 9.13
41 Ka'leeyah Bynum 7 Future Stars 6.58 8.22 9.13
42 Mariah Talley 4 Future Stars 7.87 9.89 9.15
43 Sydney Smith 4 Future Stars 7.54 7.45 9.19
44 Aleigha Sullivan Sophomore Unattached 11.40 10.76 9.19
45 Emma Smith   AHS 11.08 9.14 9.23
46 Kameryn Jones 7 Future Stars 9.90 10.73 9.25
47 Madisyn Adams Sophomore Huber Heights Wayne 11.28 9.45 9.64
48 Ava Dowd Freshman Ptc 9.51 7.86 9.70
49 Ryleigh Williams Freshman Huber Heights Wayne 8.50 12.59 10.49
50 Sophia Herd   Future Stars 13.89 8.89 11.11
  Kenna Whack Freshman Huber Heights Wayne DNS DNS DNS
  Kambri Parton Senior Huber Heights Wayne DNS DNS DNS
  Aleigha Hillard Junior Montpelier DNS DNS DNS
  Nacole Lester Sophomore Huber Heights Wayne DNS DNS DNS
  Bria Friend Sophomore Montpelier DNS DNS DNS
  Makiyah Dehart Junior Makiyah Dehart DNS DNS DNS
  Adeline Draper Senior Unattached DNS DNS DNS
  Nivea Jackson Sophomore Huber Heights Wayne DNS DNS DNS
  Tamiryn Sims Sophomore Huber Heights Wayne DNS DNS DNS
  Gabriella Gibson Freshman Huber Heights Wayne DNS DNS DNS
  Sofiya Sally Senior Elite Performance DNS DNS DNS
  Kali Waller Senior Unattached DNS DNS DNS
Girls' 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ric'Keya White Sophomore Huber Heights Wayne 7.33 7.63
2 Nadia Ford Freshman Unattached 6.74 7.92
4 Aysa Thruston   Advancement Through Athletics 7.01 7.96
6 Trinity Bibbs Junior Huber Heights Wayne 9.27 8.06
7 Samaria Williams   TCK Elite Panthers 8.89 8.08
11 Adrianna Woods   Advancement Through Athletics 6.41 8.21
24 Kaelyn Halmon Junior Unattached 10.07 8.68
  Kali Waller Senior Unattached DNS DNS
Girls' 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Cloie Williams   TCK Elite Panthers 9.29 10.17 7.94 9.37 8.26 10.33 9.21
5 Pa'shence Purnell   Indy Blades Track Club 10.11 8.34 8.02 9.47 7.38 8.26 6.18
8 Ava Grace Winters   Advancement Through Athletics 7.37 8.27 8.10 6.16 10.45 6.48 8.91
9 Aryann Washington 7 Future Stars 8.50 5.89 8.17 6.95 8.75 7.11 9.81
10 Eden Orr   TRUSPEED ATHLETICS 9.91 7.46 8.19 6.97 6.23 6.31 6.31
15 Grace Clemens Senior Unattached 8.14 10.63 8.30 8.72 6.06 7.39 9.96
16 Jaliyah Wright Freshman Unattached 7.85 7.10 8.35 7.27 7.18 6.43 9.69
32 Saniyah Patton-Amos Junior Future Stars 10.86 6.59 8.90 8.55 7.57 9.26 10.15
Girls' 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Kate Kubacki Junior Unattached 8.24
14 Carley Grabarczyk Senior Unattached 8.29
19 Emma Kincaid Sophomore Unattached 8.45
21 Piper Pierce Senior Future Stars 8.58
30 Ani'ya Williams   Advancement Through Athletics 8.75
44 Aleigha Sullivan Sophomore Unattached 9.19
  Aleigha Hillard Junior Montpelier DNS
  Adeline Draper Senior Unattached DNS
Girls' 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Ashlyn Rickert   TRUSPEED ATHLETICS 5.95 8.37
18 Farah Azeez Sophomore Unattached 5.98 8.41
23 Ariya Garcia Sophomore Future Stars 7.62 8.66
25 Jasmine Barnes Senior Future Stars 11.21 8.69
27 Parker Jackson   Indy Blades Track Club 10.89 8.71
33 T'hana Stone Senior Huber Heights Wayne 9.28 8.92
  Bria Friend Sophomore Montpelier DNS DNS
  Sofiya Sally Senior Elite Performance DNS DNS
Girls' 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 amia kesith Sophomore Future Stars 6.56 7.33 7.59 10.00 8.62
26 Dakotah Davenport   AHS 6.71 6.88 10.72 10.02 8.71
28 Jordan Davenport   AHS 8.11 6.81 10.21 8.55 8.72
29 Alexis Wooten 8 Future Stars 9.19 6.57 9.89 9.28 8.75
35 Ruby Steele   Indiana BLAST 10.83 11.46 7.94 7.94 9.02
37 Danny Thorp   AHS 9.64 7.91 8.55 10.73 9.09
46 Kameryn Jones 7 Future Stars 7.03 11.94 9.62 9.44 9.25
  Makiyah Dehart Junior Makiyah Dehart DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
34 Keaira Smith Sophomore Huber Heights Wayne 11.69 8.36 8.99 9.80
36 McKinsey Amstein 8 Future Stars 10.93 8.22 9.03 7.95
39 piper axline Sophomore Unattached 9.29 9.01 9.10 8.56
40 Camiah Solis   AHS 6.67 6.85 9.13 6.40
41 Ka'leeyah Bynum 7 Future Stars 10.14 11.87 9.13 9.77
42 Mariah Talley 4 Future Stars 7.60 10.80 9.15 8.97
45 Emma Smith   AHS 8.86 6.65 9.23 7.85
47 Madisyn Adams Sophomore Huber Heights Wayne 12.05 11.09 9.64 8.20
Girls' 60 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Gabrielle Carlisle   Indiana BLAST 8.24 7.01 8.90 8.57 7.34 6.60
31 Amelia Davis Senior Huber Heights Wayne 8.78 6.68 7.47 9.66 11.15 7.29
38 Tremaya Burdine Sophomore Huber Heights Wayne 9.09 11.28 6.82 7.91 7.37 8.28
43 Sydney Smith 4 Future Stars 9.19 6.44 9.65 8.37 11.40 11.68
48 Ava Dowd Freshman Ptc 9.70 6.99 7.08 8.64 12.32 11.74
50 Sophia Herd   Future Stars 11.11 12.23 9.78 10.56 13.67 11.56
  Tamiryn Sims Sophomore Huber Heights Wayne DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nacole Lester Sophomore Huber Heights Wayne DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 60 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Alana Hawkins   Advancement Through Athletics 8.51
49 Ryleigh Williams Freshman Huber Heights Wayne 10.49
  Gabriella Gibson Freshman Huber Heights Wayne DNS
  Nivea Jackson Sophomore Huber Heights Wayne DNS
  Kenna Whack Freshman Huber Heights Wayne DNS
  Kambri Parton Senior Huber Heights Wayne DNS