January 12, 2024
|
Armory Track & Field Center - New York, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC NJCAA Liberty League IC4A/ECAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Erik Ackerman JR-3 Stockton 5:28.95 4:16.99 3:53.86
2 Brandon Baxter SR-4 Elizabethtown 5:27.70 4:20.08 5:09.50
3 Aiden Tomov SR-4 Swarthmore 3:52.45 4:21.17 5:36.91
4 Michael McCann SO-2 Marywood 3:38.23 4:22.92 4:28.18
5 Matthew Granizo JR-3 TCNJ 4:48.80 4:24.95 5:36.49
6 Daniel Myers JR-3 Elizabethtown 5:10.31 4:25.22 5:36.83
7 Darren Croke SO-2 Fordham 3:55.96 4:28.13 3:13.06
8 Thomas Lee JR-3 Marywood 4:17.80 4:28.54 3:18.72
9 Lance Nicholls SO-2 Johns Hopkins 3:11.96 4:30.36 3:28.18
10 Port Habalar JR-3 Kutztown 4:31.34 4:31.34 3:50.64
11 Mohammed Abunar SO-2 New Haven 4:04.39 4:31.54 4:01.67
12 Arjun Subramanian JR-3 Johns Hopkins 3:53.13 4:34.27 4:23.30
13 Kenneth Relovsky FR-1 Swarthmore 4:28.41 4:36.71 4:36.71
14 Cohen Manges FR-1 Swarthmore 4:48.57 4:37.47 5:38.52
15 Aidan Loughlin SO-2 Ithaca 4:29.27 4:37.59 4:37.59
16 Ben Buffone FR-1 Ithaca 3:25.78 4:38.08 3:59.15
17 Dathan Chann SR-4 New Haven 5:30.68 4:40.23 5:53.09
18 Kayden Platania SO-2 Kutztown 3:52.69 4:40.34 4:12.31
19 Patrick Storti FR-1 Stockton 5:36.99 4:40.82 4:07.13
20 Matthew McDevitt Sophomore Unattached 4:21.32 4:40.99 3:56.04
21 Mike Stec SO-2 Stockton 5:39.63 4:43.02 4:28.87
22 Connor Murphy FR-1 Kutztown 3:25.05 4:44.78 4:04.91
23 Tadael Mihret FR-1 Fordham 5:10.46 4:44.82 4:07.80
24 Benjamin Ortiz-Jaque JR-3 Elizabethtown 3:30.92 4:45.02 5:56.28
25 Daniel Barberio JR-3 New Haven 3:37.76 4:46.52 5:55.29
26 Jacob Huber SO-2 Kutztown 3:39.96 4:49.42 5:32.84
27 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 5:13.90 4:53.36 6:00.84
28 Matthew Andersen SO-2 Ithaca 4:51.08 4:54.02 3:58.16
29 Dylan Crain SO-2 Drew 6:23.21 4:57.06 5:53.51
30 Joshua Leinwand FR-1 Swarthmore 4:40.00 4:57.87 6:15.32
31 Tommy Edwards FR-1 Drew 4:04.45 5:01.79 6:23.28
32 Micheal Sorrentino FR-1 Bergen CC 7:07.77 5:29.05 6:01.96
  Raidan Francis FR-1 Marywood DQ DQ DQ
  Adrian Archer SO-2 Johns Hopkins DQ DQ DQ
  Colin Flood SR-4 Fordham DQ DQ DQ
  Roman Fabbricatore SO-2 TCNJ DQ DQ DQ
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Erik Ackerman JR-3 Stockton 4:16.99 4:14.42 4:58.11
2 Brandon Baxter SR-4 Elizabethtown 4:20.08 5:38.11 5:32.91
3 Aiden Tomov SR-4 Swarthmore 4:21.17 5:36.91 3:55.06
4 Michael McCann SO-2 Marywood 4:22.92 3:25.08 3:38.23
5 Matthew Granizo JR-3 TCNJ 4:24.95 3:47.86 3:13.42
6 Daniel Myers JR-3 Elizabethtown 4:25.22 5:12.96 5:36.83
7 Darren Croke SO-2 Fordham 4:28.13 3:55.96 4:36.18
8 Thomas Lee JR-3 Marywood 4:28.54 4:47.34 3:53.63
9 Lance Nicholls SO-2 Johns Hopkins 4:30.36 5:32.55 4:35.77
  Roman Fabbricatore SO-2 TCNJ DQ DQ DQ
  Adrian Archer SO-2 Johns Hopkins DQ DQ DQ
  Raidan Francis FR-1 Marywood DQ DQ DQ
  Colin Flood SR-4 Fordham DQ DQ DQ
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Port Habalar JR-3 Kutztown 5:25.61 4:58.48 3:09.94 4:31.34 5:17.47 3:45.22
11 Mohammed Abunar SO-2 New Haven 4:42.41 5:14.99 4:39.69 4:31.54 3:37.24 4:36.97
12 Arjun Subramanian JR-3 Johns Hopkins 3:28.45 4:20.56 5:07.19 4:34.27 5:01.70 4:17.82
13 Kenneth Relovsky FR-1 Swarthmore 4:14.58 5:12.69 4:03.51 4:36.71 3:52.44 4:42.25
14 Cohen Manges FR-1 Swarthmore 5:30.19 4:51.35 5:41.29 4:37.47 5:55.17 4:54.12
16 Ben Buffone FR-1 Ithaca 3:39.69 5:53.17 4:54.77 4:38.08 3:17.44 4:46.43
17 Dathan Chann SR-4 New Haven 5:47.49 4:12.21 4:01.00 4:40.23 3:16.17 5:44.69
19 Patrick Storti FR-1 Stockton 5:25.76 4:40.82 4:26.78 4:40.82 3:36.24 4:46.44
20 Matthew McDevitt Sophomore Unattached 4:52.23 5:28.76 5:25.95 4:40.99 5:48.43 4:29.75
21 Mike Stec SO-2 Stockton 3:40.76 5:45.29 4:11.89 4:43.02 3:52.08 5:31.14
22 Connor Murphy FR-1 Kutztown 4:19.15 4:30.54 4:44.78 4:44.78 3:25.05 3:47.83
23 Tadael Mihret FR-1 Fordham 4:19.19 5:53.18 5:07.61 4:44.82 5:10.46 4:02.10
24 Benjamin Ortiz-Jaque JR-3 Elizabethtown 4:22.22 5:16.38 5:53.43 4:45.02 5:30.63 6:04.83
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Aidan Loughlin SO-2 Ithaca 4:37.59 5:58.10 4:48.70 3:58.73
18 Kayden Platania SO-2 Kutztown 4:40.34 4:51.56 5:05.57 4:57.16
25 Daniel Barberio JR-3 New Haven 4:46.52 5:35.23 3:57.82 4:03.55
26 Jacob Huber SO-2 Kutztown 4:49.42 4:37.85 4:26.27 5:32.84
27 Alex Fox SR-4 Elizabethtown 4:53.36 6:21.37 3:45.89 5:43.24
28 Matthew Andersen SO-2 Ithaca 4:54.02 3:58.16 4:33.44 4:36.38
29 Dylan Crain SO-2 Drew 4:57.06 4:45.18 4:03.59 4:57.06
30 Joshua Leinwand FR-1 Swarthmore 4:57.87 5:00.85 5:42.55 3:40.43
31 Tommy Edwards FR-1 Drew 5:01.79 3:49.36 5:59.13 5:34.99
32 Micheal Sorrentino FR-1 Bergen CC 5:29.05 5:45.51 4:29.82 5:25.76