December 2, 2023
|
Armory Track & Field Center - New York, NY
|
200m (Banked)

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tanise Thornton-Fillyaw SO-2 Goucher 1:33.87 1:47.95
2 Annie Huang JR-3 Johns Hopkins 1:35.19 1:38.05
3 Kelly O'Grady SO-2 TCNJ 1:39.56 2:01.47
4 Imani Fitzpatrick SO-2 Felician 1:40.41 1:36.40
5 Jacqueline Lulaj JR-3 Stevens 1:42.68 1:43.71
6 Amanda Demko JR-3 TCNJ 1:43.39 2:04.07
7 Isabel Vogel SO-2 Stevens 1:44.09 1:18.07
8 Taylor Enes SO-2 Stevens 1:45.49 1:28.62
9 Mary Bryant FR-1 SUNY Delhi 1:48.27 1:51.52
10 Isabella Farino-Esposito SR-4 St. Thomas Aquinas 1:50.09 1:42.39
11 Olivia Class JR-3 TCNJ 1:50.88 1:36.47
12 Evie Eastman FR-1 SUNY Delhi 1:51.15 2:24.50
13 Skyler McGuire FR-1 Drew 1:52.32 2:10.30
14 Sarah Hattan FR-1 Drew 1:52.66 1:51.54
15 Jacqueline Engler JR-3 Arcadia 1:54.05 2:28.27
16 Gianna Sube SO-2 Arcadia 1:54.09 1:46.11
17 Alicja Marut JR-3 Felician 1:54.65 2:24.46
18 Ariana Vira FR-1 Drew 1:57.73 2:24.81
19 Marilyn Gonzalez JR-3 Felician 1:59.74 2:14.11
20 Bianca Revenga FR-1 Felician 2:00.50 2:24.60
21 Kate Lozzi SR-4 Catholic 2:01.70 2:06.57
22 Annelise Wade FR-1 Drew 2:08.73 2:24.18
23 GIzette Perez SR-4 Felician 2:09.41 1:30.59
24 Anna Lowrance FR-1 Bryn Mawr 2:12.71 1:58.12
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tanise Thornton-Fillyaw SO-2 Goucher 1:40.44 1:13.22 1:33.87 1:41.38
2 Annie Huang JR-3 Johns Hopkins 1:24.72 1:39.95 1:35.19 1:26.63
3 Kelly O'Grady SO-2 TCNJ 1:22.64 1:13.68 1:39.56 1:43.55
4 Imani Fitzpatrick SO-2 Felician 1:48.45 1:18.32 1:40.41 1:20.33
5 Jacqueline Lulaj JR-3 Stevens 1:57.06 1:26.26 1:42.68 1:19.07
6 Amanda Demko JR-3 TCNJ 2:00.97 1:16.51 1:43.39 1:43.39
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Isabel Vogel SO-2 Stevens 1:44.09 2:15.32
8 Taylor Enes SO-2 Stevens 1:45.49 2:09.76
9 Mary Bryant FR-1 SUNY Delhi 1:48.27 2:17.51
10 Isabella Farino-Esposito SR-4 St. Thomas Aquinas 1:50.09 1:28.08
11 Olivia Class JR-3 TCNJ 1:50.88 1:44.23
12 Evie Eastman FR-1 SUNY Delhi 1:51.15 2:01.16
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Skyler McGuire FR-1 Drew 1:52.32
14 Sarah Hattan FR-1 Drew 1:52.66
15 Jacqueline Engler JR-3 Arcadia 1:54.05
16 Gianna Sube SO-2 Arcadia 1:54.09
17 Alicja Marut JR-3 Felician 1:54.65
18 Ariana Vira FR-1 Drew 1:57.73
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Marilyn Gonzalez JR-3 Felician 2:34.47 1:59.74 2:17.71 2:34.47 2:33.27
20 Bianca Revenga FR-1 Felician 1:36.40 2:00.50 1:32.79 1:59.30 2:22.19
21 Kate Lozzi SR-4 Catholic 1:25.19 2:01.70 2:00.49 1:32.50 2:05.36
22 Annelise Wade FR-1 Drew 2:34.48 2:08.73 2:15.17 1:35.26 1:33.98
23 GIzette Perez SR-4 Felician 2:48.24 2:09.41 1:42.24 1:50.00 2:30.12
24 Anna Lowrance FR-1 Bryn Mawr 2:19.35 2:12.71 1:35.56 1:47.50 2:10.06