January 20, 2024
|
Moravian-Breidegam Field House - Bethlehem, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC IC4A/ECAC MAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Timothy Lanahan SR-4 Scranton 8:49.23
2 Brock Overlander JR-3 Dickinson 8:49.42
3 Alexander Kane SO-2 Dickinson 8:53.22
4 Thomas Arnold SO-2 Lehigh 8:57.46
5 Ian Romea FR-1 St. Joseph's (Pa.) 8:58.13
6 Casey Frank SR-4 Moravian 8:58.34
7 Carter Geer JR-3 St. Joseph's (Pa.) 9:02.15
8 Logan Betyeman FR-1 Moravian 9:02.35
9 Matthew Dietrick JR-3 Dickinson 9:04.69
10 Nathan Caldwell FR-1 Dickinson 9:07.11
11 Daniel Squicciarini JR-3 Stockton 9:11.18
12 Henry Burd SO-2 Lehigh 9:19.34
13 Davis Trump SO-2 DeSales 9:19.59
14 Thomas Greve SR-4 DeSales 9:26.70
15 Gavin Hefferan FR-1 Moravian 9:31.57
16 Dylan Doskocil FR-1 DeSales 9:31.89
17 Christian Jancsarics SR-4 Moravian 9:31.91
18 Jake Farrell JR-3 Moravian 9:39.48
19 Matt Chylack SR-4 DeSales 9:45.03
20 Mason Tran JR-3 Muhlenberg 9:45.55
21 Adam Plummer FR-1 Moravian 9:45.71
22 Eric Lukan JR-3 Scranton 10:04.77
23 Joseph Kilpatrick FR-1 Scranton 10:11.03
24 Augie Secco FR-1 Juniata 10:43.66
25 Dylan Benbow FR-1 Moravian 10:48.93
26 Ellis Kline SR-4 Juniata 10:49.61
  Landon Boyle SO-2 East Stroudsburg DNS
  Evan Wooby JR-3 East Stroudsburg DNS
  Ryan Baker FR-1 Lehigh DNS
  Brian McGarrity JR-3 East Stroudsburg DNS
  Aidan LaTourette FR-1 Lehigh DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Timothy Lanahan SR-4 Scranton 9:47.45 8:17.48 7:45.73 7:29.85 8:49.23 8:43.94 9:31.57
2 Brock Overlander JR-3 Dickinson 8:28.25 10:35.31 7:30.01 7:45.89 8:49.42 7:51.19 10:35.31
3 Alexander Kane SO-2 Dickinson 6:23.92 8:26.56 6:29.25 8:42.56 8:53.22 8:26.56 7:38.57
4 Thomas Arnold SO-2 Lehigh 11:22.58 10:34.21 8:30.59 7:42.22 8:57.46 8:30.59 8:03.72
5 Ian Romea FR-1 St. Joseph's (Pa.) 6:32.84 7:10.51 8:58.13 8:25.85 8:58.13 6:22.08 7:32.03
6 Casey Frank SR-4 Moravian 7:05.29 8:58.34 6:16.84 11:02.16 8:58.34 8:52.96 10:40.63
7 Carter Geer JR-3 St. Joseph's (Pa.) 8:29.62 9:13.00 10:23.48 8:35.05 9:02.15 6:24.93 10:34.32
8 Logan Betyeman FR-1 Moravian 9:24.05 8:56.93 10:12.86 6:57.61 9:02.35 7:35.58 8:24.39
9 Matthew Dietrick JR-3 Dickinson 7:26.65 10:26.40 9:04.69 7:53.88 9:04.69 9:59.16 8:15.67
11 Daniel Squicciarini JR-3 Stockton 10:17.33 7:37.48 10:22.84 7:59.53 9:11.18 6:58.90 11:17.96
12 Henry Burd SO-2 Lehigh 8:23.41 8:34.60 11:22.40 8:12.22 9:19.34 11:55.96 10:37.65
18 Jake Farrell JR-3 Moravian 9:33.69 8:41.54 9:51.07 11:12.20 9:39.48 8:41.54 12:04.35
  Landon Boyle SO-2 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ryan Baker FR-1 Lehigh DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Evan Wooby JR-3 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Aidan LaTourette FR-1 Lehigh DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brian McGarrity JR-3 East Stroudsburg DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Nathan Caldwell FR-1 Dickinson 8:12.40 9:07.11 10:56.54 10:40.12
13 Davis Trump SO-2 DeSales 7:55.66 9:19.59 9:25.19 8:57.21
14 Thomas Greve SR-4 DeSales 10:23.37 9:26.70 10:06.37 9:21.04
15 Gavin Hefferan FR-1 Moravian 12:17.33 9:31.57 8:11.55 9:37.29
16 Dylan Doskocil FR-1 DeSales 10:51.96 9:31.89 7:54.67 7:43.23
17 Christian Jancsarics SR-4 Moravian 10:40.54 9:31.91 8:46.16 11:26.30
19 Matt Chylack SR-4 DeSales 11:47.89 9:45.03 7:42.18 9:21.63
20 Mason Tran JR-3 Muhlenberg 6:49.89 9:45.55 7:25.02 7:01.60
21 Adam Plummer FR-1 Moravian 8:35.43 9:45.71 8:58.86 7:07.57
22 Eric Lukan JR-3 Scranton 11:35.49 10:04.77 7:27.53 10:47.11
23 Joseph Kilpatrick FR-1 Scranton 8:21.05 10:11.03 10:41.59 12:25.46
24 Augie Secco FR-1 Juniata 10:17.92 10:43.66 10:05.04 9:07.12
25 Dylan Benbow FR-1 Moravian 13:18.19 10:48.93 11:40.85 13:05.21
26 Ellis Kline SR-4 Juniata 12:33.55 10:49.61 12:59.54 8:59.18