February 9, 2024
|
Grand Valley State-Laker Turf Building - Allendale, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Harry Ross-Hughes SO-2 Lake Erie 1:22.23 1:16.85 1:34.53
2 Desroy Jordan SO-2 Vincennes 1:15.87 1:18.21 56.32
3 Fallou Gaye JR-3 Grand Valley St. 1:14.05 1:18.77 1:08.53
4 Zachariah Murray SR-4 Marquette 1:17.29 1:18.86 59.15
5 Aaron Heisser FR-1 Indiana Tech 59.31 1:19.08 1:33.32
6 Braden Crosby SO-2 Indiana Tech 1:42.28 1:19.90 1:32.69
7 Spencer VanderZwaag JR-3 Cornerstone 1:01.42 1:20.81 1:32.13
8 Julian Wallace SR-4 Indiana Kokomo 1:41.40 1:21.12 1:08.96
9 Grayson VerBerkmoes JR-3 Cornerstone 1:42.09 1:21.67 1:24.12
10 Elijah Wallace JR-3 Cornerstone 1:23.71 1:22.06 1:45.86
11 Armon Howard SO-2 Madonna 1:11.48 1:22.16 1:10.66
12 Cole Toney FR-1 Michigan State 1:04.19 1:22.29 1:32.17
13 Kobe Milledge JR-3 Purdue Fort Wayne 1:20.00 1:22.47 1:08.45
14 Nathan Hirsch JR-3 Marquette 1:19.55 1:22.86 1:46.89
15 Taj-Leon Wisdom SO-2 Academy of Art 1:22.34 1:23.17 1:29.83
16 Steven Case FR-1 Indiana Kokomo 1:24.86 1:23.19 1:13.21
17 Bruce Leipart JR-3 Purdue Northwest 1:13.28 1:23.27 1:14.95
18 Braden Schreiber JR-3 Marquette 59.22 1:23.40 1:44.25
19 Chapman Neal SO-2 Olivet Nazarene 1:15.92 1:23.42 59.23
20 Max Nauman SO-2 Purdue Northwest 1:25.34 1:23.66 1:16.97
21 Connor Stefanovsky   Copper County TC 1:42.19 1:23.76 1:41.35
22 Kevin Liddell JR-3 Goshen 1:02.84 1:23.78 1:21.27
23 Connor Price JR-3 Olivet Nazarene 1:18.03 1:23.90 1:26.42
24 Seth Mills SO-2 Purdue Fort Wayne 1:13.06 1:23.97 1:27.33
25 Mabaraka Mmbumba SR-4 Olivet Nazarene 1:19.04 1:24.08 1:12.31
26 Thomas Heslip JR-3 Northwood 1:46.07 1:24.18 1:07.35
27 Corrion Matthews SR-4 Purdue Northwest 1:03.18 1:24.24 1:06.55
28 Zach Blood FR-1 Cal Poly Humboldt 1:22.74 1:24.42 1:25.27
29 Rico Ortiz SO-2 Indiana Kokomo 1:04.38 1:24.70 1:29.79
30 Josh Tuck FR-1 Purdue Northwest 1:20.74 1:24.98 1:23.28
31 Steven Harris JR-3 Grand Valley St. 1:48.87 1:25.05 1:13.15
32 Charlie Zufan SO-2 St. Xavier 1:20.99 1:25.25 1:15.88
33 Alex Watros JR-3 Marquette 1:42.70 1:25.58 1:44.41
34 Cory Waldron JR-3 Purdue Fort Wayne 1:07.08 1:25.99 1:39.75
35 Autus Wagner FR-1 Madonna 1:06.28 1:26.07 1:32.96
36 Charlie Watson SO-2 St. Xavier 1:24.41 1:26.13 1:08.91
37 Matthew Gray SO-2 Vincennes 1:27.33 1:26.46 1:03.12
38 Charlie Richardson FR-1 Marquette 1:25.39 1:27.13 1:06.22
39 Jovanni Avila FR-1 Chicago State 1:46.47 1:27.27 1:15.93
40 Landon Schreib JR-3 Roberts Wesleyan 1:45.65 1:27.31 1:02.87
41 Alex Powell JR-3 Olivet Nazarene 1:49.23 1:27.38 1:19.52
42 Alex Simmons SO-2 Purdue Northwest 1:27.23 1:28.11 1:51.02
43 Jack Mills SO-2 Purdue Fort Wayne 1:36.15 1:28.21 1:39.68
44 Jordan Smith JR-3 Madonna 1:47.94 1:28.47 1:44.40
45 Daniel Hernandez FR-1 Roberts Wesleyan 1:39.87 1:29.97 1:23.68
46 Nicholas Negru FR-1 Chicago State 1:36.90 1:30.56 1:17.89
47 Zion Pruitt FR-1 Vincennes 1:39.02 1:30.84 1:49.01
48 Caleb Belanger FR-1 Roberts Wesleyan 1:28.19 1:31.86 1:06.14
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Harry Ross-Hughes SO-2 Lake Erie 1:16.85 1:18.39
2 Desroy Jordan SO-2 Vincennes 1:18.21 1:21.34
3 Fallou Gaye JR-3 Grand Valley St. 1:18.77 1:22.71
4 Zachariah Murray SR-4 Marquette 1:18.86 1:16.50
5 Aaron Heisser FR-1 Indiana Tech 1:19.08 1:42.81
6 Braden Crosby SO-2 Indiana Tech 1:19.90 59.93
15 Taj-Leon Wisdom SO-2 Academy of Art 1:23.17 1:25.67
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Spencer VanderZwaag JR-3 Cornerstone 1:20.81
8 Julian Wallace SR-4 Indiana Kokomo 1:21.12
9 Grayson VerBerkmoes JR-3 Cornerstone 1:21.67
11 Armon Howard SO-2 Madonna 1:22.16
12 Cole Toney FR-1 Michigan State 1:22.29
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Elijah Wallace JR-3 Cornerstone 1:22.06 1:15.50
13 Kobe Milledge JR-3 Purdue Fort Wayne 1:22.47 1:46.39
16 Steven Case FR-1 Indiana Kokomo 1:23.19 1:09.05
18 Braden Schreiber JR-3 Marquette 1:23.40 1:00.89
19 Chapman Neal SO-2 Olivet Nazarene 1:23.42 1:10.91
21 Connor Stefanovsky   Copper County TC 1:23.76 1:22.93
26 Thomas Heslip JR-3 Northwood 1:24.18 1:12.40
28 Zach Blood FR-1 Cal Poly Humboldt 1:24.42 1:39.62
47 Zion Pruitt FR-1 Vincennes 1:30.84 1:04.50
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Nathan Hirsch JR-3 Marquette 1:22.86 1:09.61 1:16.24 1:10.44 1:13.75
17 Bruce Leipart JR-3 Purdue Northwest 1:23.27 1:19.11 1:28.27 1:39.10 1:45.76
22 Kevin Liddell JR-3 Goshen 1:23.78 1:18.76 1:39.70 1:34.68 1:26.30
23 Connor Price JR-3 Olivet Nazarene 1:23.90 1:06.29 1:37.33 1:21.39 1:45.72
24 Seth Mills SO-2 Purdue Fort Wayne 1:23.97 1:27.33 1:13.06 1:29.01 1:37.41
25 Mabaraka Mmbumba SR-4 Olivet Nazarene 1:24.08 1:13.99 1:48.47 1:08.11 1:41.74
27 Corrion Matthews SR-4 Purdue Northwest 1:24.24 1:22.56 1:44.46 1:17.50 1:05.71
31 Steven Harris JR-3 Grand Valley St. 1:25.05 1:09.75 1:17.40 1:40.36 1:21.65
34 Cory Waldron JR-3 Purdue Fort Wayne 1:25.99 1:03.64 1:34.59 1:19.97 1:10.52
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Max Nauman SO-2 Purdue Northwest 1:23.66
29 Rico Ortiz SO-2 Indiana Kokomo 1:24.70
30 Josh Tuck FR-1 Purdue Northwest 1:24.98
33 Alex Watros JR-3 Marquette 1:25.58
36 Charlie Watson SO-2 St. Xavier 1:26.13
37 Matthew Gray SO-2 Vincennes 1:26.46
38 Charlie Richardson FR-1 Marquette 1:27.13
40 Landon Schreib JR-3 Roberts Wesleyan 1:27.31
41 Alex Powell JR-3 Olivet Nazarene 1:27.38
Men's 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Charlie Zufan SO-2 St. Xavier 1:25.25
35 Autus Wagner FR-1 Madonna 1:26.07
39 Jovanni Avila FR-1 Chicago State 1:27.27
42 Alex Simmons SO-2 Purdue Northwest 1:28.11
43 Jack Mills SO-2 Purdue Fort Wayne 1:28.21
44 Jordan Smith JR-3 Madonna 1:28.47
45 Daniel Hernandez FR-1 Roberts Wesleyan 1:29.97
46 Nicholas Negru FR-1 Chicago State 1:30.56
48 Caleb Belanger FR-1 Roberts Wesleyan 1:31.86