February 9, 2024
|
Grand Valley State-Laker Turf Building - Allendale, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B PSAC

Men 800m Run EarlySection

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chase Holwerda FR-1 Cornerstone 1:53.13
2 Terrence Brooks Jr. JR-3 Oakland 1:53.40
3 Xavier Foehl JR-3 Walsh 1:53.45
4 William Harrell III SR-4 Oakland 1:53.69
5 Alex Reese JR-3 Mount Union 1:53.99
6 Quinton Bauer SO-2 Grand Valley St. 1:54.06
7 Brock Rice SO-2 Bradley 1:54.22
8 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 1:54.24
9 Jaden Singleton SO-2 Academy of Art 1:54.36
10 Brody Pumneo FR-1 Walsh 1:54.45
11 Kehinde Oladapo JR-3 Purdue Fort Wayne 1:54.48
12 Lucas Picco FR-1 Milwaukee 1:54.50
13 Luke Perelli JR-3 Michigan State 1:54.62
14 Ngor Agwick JR-3 Indiana Tech 1:54.99
15 Weston Kundo SR-4 Indiana Wesleyan 1:55.05
16 Brett Hulliberger SR-4 Olivet Nazarene 1:55.12
17 Andrew Wehrle JR-3 Lock Haven 1:55.22
18 Marvin Tchangwa JR-3 Elmhurst 1:55.22
19 Tyler Kohlmann FR-1 Mount Union 1:55.57
20 Mike Hvizdos JR-3 John Carroll 1:55.65
21 Noah Meacham FR-1 Valparaiso 1:55.75
22 Korey Allen FR-1 Indiana Tech 1:55.80
23 Joshua Cundy JR-3 Oakland 1:55.86
24 Harper Fahey FR-1 Milwaukee 1:56.06
25 Bryce Tondryk JR-3 CUI 1:56.11
26 Dylan Banda JR-3 Indiana Tech 1:56.17
27 Gavin Furey SO-2 Lock Haven 1:56.21
28 Kaden Kingsmith FR-1 Bradley 1:56.42
29 Brandon Latta   Copper County TC 1:56.44
30 Levi Maier   Unattached 1:56.51
31 Mason Jones JR-3 Bradley 1:56.57
32 Oliver Huffman Senior Unattached 1:56.84
33 Luke Browning SO-2 Dallas Baptist 1:57.19
34 Jordan Garlinger JR-3 Goshen 1:57.21
35 Matthew Streeter SO-2 Grand Valley St. 1:57.87
36 Gavin Czarnecki JR-3 Milwaukee 1:57.95
37 Wade Duffek SO-2 Milwaukee 1:59.45
38 Taj-Leon Wisdom SO-2 Academy of Art 2:06.38
  Aubrey Smith SR-4 Lewis DNF
Men 800m Run EarlySection Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Lucas Picco FR-1 Milwaukee 1:54.50
19 Tyler Kohlmann FR-1 Mount Union 1:55.57
20 Mike Hvizdos JR-3 John Carroll 1:55.65
24 Harper Fahey FR-1 Milwaukee 1:56.06
27 Gavin Furey SO-2 Lock Haven 1:56.21
28 Kaden Kingsmith FR-1 Bradley 1:56.42
31 Mason Jones JR-3 Bradley 1:56.57
32 Oliver Huffman Senior Unattached 1:56.84
Men 800m Run EarlySection Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Xavier Foehl JR-3 Walsh 1:53.45 2:00.26 2:25.22 2:05.93
4 William Harrell III SR-4 Oakland 1:53.69 1:43.46 2:19.84 2:15.30
5 Alex Reese JR-3 Mount Union 1:53.99 1:34.62 1:44.87 2:09.95
6 Quinton Bauer SO-2 Grand Valley St. 1:54.06 2:07.75 1:24.41 2:22.58
17 Andrew Wehrle JR-3 Lock Haven 1:55.22 2:09.05 2:04.44 1:32.18
21 Noah Meacham FR-1 Valparaiso 1:55.75 1:52.28 2:25.85 2:01.54
29 Brandon Latta   Copper County TC 1:56.44 2:02.27 1:58.77 1:25.01
30 Levi Maier   Unattached 1:56.51 1:22.73 1:47.19 1:48.36
33 Luke Browning SO-2 Dallas Baptist 1:57.19 2:21.80 2:10.08 2:25.32
Men 800m Run EarlySection Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Kaleb Hollins FR-1 Flagler 1:54.24 2:06.81 1:54.24 1:59.96
10 Brody Pumneo FR-1 Walsh 1:54.45 1:29.28 1:25.84 2:21.92
15 Weston Kundo SR-4 Indiana Wesleyan 1:55.05 1:33.19 2:06.56 2:27.27
26 Dylan Banda JR-3 Indiana Tech 1:56.17 2:21.73 1:50.37 2:00.82
34 Jordan Garlinger JR-3 Goshen 1:57.21 1:25.57 1:40.80 2:01.90
38 Taj-Leon Wisdom SO-2 Academy of Art 2:06.38 1:32.26 2:41.77 2:19.02
  Aubrey Smith SR-4 Lewis DNF DNF DNF DNF
Men 800m Run EarlySection Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Chase Holwerda FR-1 Cornerstone 1:53.13 1:53.13 1:57.66
2 Terrence Brooks Jr. JR-3 Oakland 1:53.40 2:25.16 2:04.74
7 Brock Rice SO-2 Bradley 1:54.22 2:11.36 1:46.23
9 Jaden Singleton SO-2 Academy of Art 1:54.36 1:33.78 1:36.07
11 Kehinde Oladapo JR-3 Purdue Fort Wayne 1:54.48 1:43.04 1:51.05
14 Ngor Agwick JR-3 Indiana Tech 1:54.99 1:20.50 1:33.15
16 Brett Hulliberger SR-4 Olivet Nazarene 1:55.12 2:21.60 1:47.07
35 Matthew Streeter SO-2 Grand Valley St. 1:57.87 2:28.52 2:08.48
Men 800m Run EarlySection Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Luke Perelli JR-3 Michigan State 2:01.50 1:54.62 2:18.69 2:29.01
18 Marvin Tchangwa JR-3 Elmhurst 1:58.68 1:55.22 1:42.55 1:55.22
22 Korey Allen FR-1 Indiana Tech 2:24.75 1:55.80 1:30.33 1:56.96
23 Joshua Cundy JR-3 Oakland 2:22.51 1:55.86 1:57.02 2:19.04
25 Bryce Tondryk JR-3 CUI 1:57.28 1:56.11 1:31.73 2:03.08
36 Gavin Czarnecki JR-3 Milwaukee 1:46.16 1:57.95 1:46.16 1:27.29
37 Wade Duffek SO-2 Milwaukee 2:26.93 1:59.45 1:58.26 2:30.51