April 12-13, 2024
|
Berry - Mount Berry, GA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anna Rose JR-3 Berry 2:16.26 10
2 Aoife Mahony SR-4 Southeastern U. 2:17.69 8
3 Natalie Rohm SO-2 Southeastern U. 2:19.79 6
4 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 2:21.66 5
5 Asena Anderson SR-4 Berry 2:21.84 4
6 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 2:23.00 3
7 Holly Silllivant SO-2 Alabama-Huntsville 2:23.05 2
8 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 2:23.31 1
9 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:23.75 -
10 Lucy Hansen SR-4 Emory 2:24.68 -
11 Kyja Williams JR-3 Life 2:25.03 -
12 Payton Fleming FR-1 Emory 2:25.63 -
13 Elle Haushalter SR-4 Emory 2:26.41 -
14 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:26.46 -
15 Anna Ayers SO-2 Berry 2:27.83 -
16 Ahlana Failey SO-2 Clayton State 2:27.87 -
17 Olivia Lambert FR-1 Berry 2:28.33 -
18 Katherine LaCroix NA UNAT-Valdosta State 2:28.99 -
19 Tanaeya Johnson SR-4 Clayton State 2:29.02 -
20 Caitlyn Koske JR-3 Valdosta State 2:29.11 -
21 Lydia Dorman SR-4 Covenant 2:29.36 -
22 Kiona McCallister SO-2 West Alabama 2:29.40 -
23 Kyleigh Rice JR-3 Valdosta State 2:30.64 -
24 Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. 2:30.77 -
25 Charlotte Carley FR-1 Valdosta State 2:31.36 -
26 Kate Smith JR-3 Huntingdon 2:32.07 -
27 Jordan Conner SR-4 West Alabama 2:33.63 -
28 Taylor Simmons JR-3 Alabama-Huntsville 2:33.77 -
29 Hastings Gray SR-4 Berry 2:33.91 -
30 Evangelia Berry FR-1 Covenant 2:34.41 -
31 Isabella Tedesco SO-2 Berry 2:34.93 -
32 Jenna Towles FR-1 Cumberland (Tenn.) 2:35.19 -
33 Mercy Chebii JR-3 Shorter 2:35.25 -
34 Tanea Davis SO-2 Piedmont 2:35.62 -
35 Kendall Schmidt FR-1 Emory 2:36.13 -
36 Sarah Wikerson SO-2 Cumberland (Tenn.) 2:36.67 -
37 Leine Burke SO-2 Berry 2:38.26 -
38 Ariel Ellis SO-2 Berry 2:38.77 -
39 Emma Lambert JR-3 Berry 2:38.91 -
40 Erin Schmidt JR-3 Berry 2:39.12 -
41 Hannah Rhodes SO-2 Oglethorpe 2:39.63 -
42 Bella Caccamo SO-2 Piedmont 2:39.79 -
43 Sydney Howard SO-2 Berry 2:43.08 -
44 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:43.23 -
45 Claire Mellott FR-1 Covenant 2:43.84 -
46 Bekah Dirrim   University of Georgia Club XC 2:44.59 -
47 Hannah Burner JR-3 Life 2:44.68 -
48 Lilah Mohler SO-2 Cumberland (Tenn.) 2:44.88 -
49 Joy McLeod SO-2 Clayton State 2:46.14 -
50 Sinclaire Denney JR-3 Berry 2:47.80 -
51 Cynthia Jeptoo SO-2 Life 2:48.77 -
52 Katie Frankman SO-2 Berry 2:50.23 -
53 Kailee Stover   University of Georgia Club XC 2:51.86 -
54 Kali Hina JR-3 Covenant 2:54.03 -
55 Michaela Moore FR-1 Huntingdon 2:58.53 -
56 Victoria Drouin JR-3 Piedmont 3:06.73 -
57 Hayden Linn FR-1 Piedmont 3:07.34 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anna Rose JR-3 Berry 2:57.14 2:27.16 2:16.26 1:44.92 2:06.73 10
2 Aoife Mahony SR-4 Southeastern U. 1:36.39 2:47.99 2:17.69 2:35.59 1:50.16 8
3 Natalie Rohm SO-2 Southeastern U. 2:57.54 1:46.24 2:19.79 1:46.24 1:58.83 6
4 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 2:08.91 2:40.08 2:21.66 2:21.66 2:40.08 5
8 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 2:24.75 2:43.38 2:23.31 3:03.44 2:29.05 1
9 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:25.19 2:25.19 2:23.75 2:42.44 2:28.07 -
11 Kyja Williams JR-3 Life 1:41.53 2:59.84 2:25.03 2:09.08 2:00.38 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Asena Anderson SR-4 Berry 2:21.84 2:58.72 2:55.89 2:04.82 4
6 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 2:23.00 3:05.90 2:38.73 2:21.57 3
7 Holly Silllivant SO-2 Alabama-Huntsville 2:23.05 2:31.64 2:03.03 2:11.61 2
10 Lucy Hansen SR-4 Emory 2:24.68 2:59.41 2:13.11 2:30.47 -
12 Payton Fleming FR-1 Emory 2:25.63 2:41.65 2:51.85 3:09.32 -
13 Elle Haushalter SR-4 Emory 2:26.41 2:13.24 1:46.88 1:55.67 -
16 Ahlana Failey SO-2 Clayton State 2:27.87 2:10.13 2:35.27 2:53.01 -
20 Caitlyn Koske JR-3 Valdosta State 2:29.11 1:47.36 2:08.24 2:21.66 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:26.46 2:58.69 -
15 Anna Ayers SO-2 Berry 2:27.83 3:00.36 -
17 Olivia Lambert FR-1 Berry 2:28.33 2:14.98 -
19 Tanaeya Johnson SR-4 Clayton State 2:29.02 1:48.79 -
23 Kyleigh Rice JR-3 Valdosta State 2:30.64 2:27.63 -
24 Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. 2:30.77 3:16.01 -
37 Leine Burke SO-2 Berry 2:38.26 2:14.53 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Katherine LaCroix NA UNAT-Valdosta State 2:28.99 2:26.01 2:27.50 2:05.16 2:49.85 1:50.26 1:47.28 -
21 Lydia Dorman SR-4 Covenant 2:29.36 1:56.50 2:26.38 3:00.73 2:05.47 1:49.04 1:55.01 -
22 Kiona McCallister SO-2 West Alabama 2:29.40 2:01.02 3:03.77 2:12.97 3:00.78 2:23.43 1:55.04 -
27 Jordan Conner SR-4 West Alabama 2:33.63 2:04.44 2:49.00 3:04.36 1:53.69 2:21.34 2:18.27 -
29 Hastings Gray SR-4 Berry 2:33.91 2:52.38 2:26.22 2:24.68 2:13.91 3:09.31 3:01.62 -
33 Mercy Chebii JR-3 Shorter 2:35.25 3:06.30 2:01.10 2:15.07 2:15.07 2:39.91 3:15.62 -
41 Hannah Rhodes SO-2 Oglethorpe 2:39.63 1:59.73 2:46.02 2:12.50 2:04.52 2:34.85 2:38.04 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Charlotte Carley FR-1 Valdosta State 1:55.04 2:48.01 2:52.55 2:16.23 1:52.01 2:31.36 -
26 Kate Smith JR-3 Huntingdon 2:39.68 2:16.87 2:06.22 1:52.54 2:16.87 2:32.07 -
28 Taylor Simmons JR-3 Alabama-Huntsville 3:06.07 2:13.78 1:58.41 1:56.87 2:09.17 2:33.77 -
31 Isabella Tedesco SO-2 Berry 2:00.85 2:10.15 3:16.77 3:09.02 2:03.95 2:34.93 -
32 Jenna Towles FR-1 Cumberland (Tenn.) 1:54.84 2:46.06 2:25.88 2:41.40 2:13.47 2:35.19 -
36 Sarah Wikerson SO-2 Cumberland (Tenn.) 1:57.51 2:30.41 3:03.31 2:21.01 1:59.07 2:36.67 -
43 Sydney Howard SO-2 Berry 2:36.56 2:25.15 2:41.45 1:54.16 2:30.04 2:43.08 -
46 Bekah Dirrim   University of Georgia Club XC 2:14.97 2:51.18 2:49.53 2:51.18 3:24.10 2:44.59 -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
34 Tanea Davis SO-2 Piedmont 2:51.19 2:35.62 2:49.63 -
35 Kendall Schmidt FR-1 Emory 3:08.92 2:36.13 2:56.43 -
40 Erin Schmidt JR-3 Berry 2:51.85 2:39.12 1:51.39 -
42 Bella Caccamo SO-2 Piedmont 2:06.24 2:39.79 2:54.18 -
47 Hannah Burner JR-3 Life 2:08.45 2:44.68 2:05.16 -
48 Lilah Mohler SO-2 Cumberland (Tenn.) 2:03.66 2:44.88 3:24.46 -
50 Sinclaire Denney JR-3 Berry 3:23.04 2:47.80 2:27.67 -
Women's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Evangelia Berry FR-1 Covenant 2:34.41 -
38 Ariel Ellis SO-2 Berry 2:38.77 -
39 Emma Lambert JR-3 Berry 2:38.91 -
44 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:43.23 -
45 Claire Mellott FR-1 Covenant 2:43.84 -
51 Cynthia Jeptoo SO-2 Life 2:48.77 -
52 Katie Frankman SO-2 Berry 2:50.23 -
55 Michaela Moore FR-1 Huntingdon 2:58.53 -
Women's 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
49 Joy McLeod SO-2 Clayton State 2:49.47 3:35.99 2:36.18 3:26.02 1:57.96 2:46.14 -
53 Kailee Stover   University of Georgia Club XC 2:10.62 2:22.65 2:36.40 3:05.61 3:10.77 2:51.86 -
54 Kali Hina JR-3 Covenant 3:35.80 2:33.15 3:14.92 2:40.11 3:39.28 2:54.03 -
56 Victoria Drouin JR-3 Piedmont 3:21.67 2:40.59 3:14.20 2:38.72 3:23.54 3:06.73 -
57 Hayden Linn FR-1 Piedmont 2:57.98 2:39.24 2:52.36 2:54.23 3:44.81 3:07.34 -