January 14, 2024
|
James R. Wilkins, Jr. Athletics and Events Center - Winchester, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC NJCAA MAC

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Janelle Anderson JR-3 Shenandoah 9.89 8.12 9.09 9.17 8.04 10
2 Sarah Sidoro SO-2 Shenandoah 8.88 8.71 5.95 7.82 8.14 8
3 Jade Buckles SO-2 Bridgewater (Va.) 9.70 7.18 9.62 9.46 8.15 6
4 Summer Wallace FR-1 Bridgewater (Va.) 9.62 7.86 7.03 8.36 8.36 5
5 Alexis Hubbard JR-3 Shenandoah 5.89 6.56 7.66 9.59 8.41 4
6 Angel Bidgell JR-3 McDaniel 7.51 8.86 6.16 8.52 8.43 3
7 Natalie Cottrell FR-1 York (Pa.) 11.00 6.26 9.14 10.92 8.46 2
8 Al'liyah McCloud JR-3 Alvernia 9.84 5.94 7.55 7.38 8.48 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Janelle Anderson JR-3 Shenandoah 9.89 8.10 9.64 9.48 7.37 8.83 7.21
2 Sarah Sidoro SO-2 Shenandoah 6.47 8.18 10.07 10.56 7.45 10.23 9.17
3 Jade Buckles SO-2 Bridgewater (Va.) 9.37 8.22 9.21 7.24 8.22 7.81 10.69
4 Angel Bidgell JR-3 McDaniel 9.95 8.50 10.12 10.54 7.23 10.37 7.99
5 Alexis Hubbard JR-3 Shenandoah 8.93 8.42 7.08 9.10 6.49 8.42 9.01
6 Natalie Cottrell FR-1 York (Pa.) 6.09 8.45 9.47 9.05 7.69 6.09 7.44
7 Summer Wallace FR-1 Bridgewater (Va.) 10.17 8.47 9.15 9.74 6.44 9.74 6.44
8 Al'liyah McCloud JR-3 Alvernia 7.82 8.50 9.61 9.27 9.18 6.97 8.33
9 Sasha Rivera FR-1 Hood 10.71 8.50 6.46 6.29 6.46 10.12 9.78
10 Akilah Hoxter SR-4 Alvernia 6.48 8.52 7.67 10.06 10.31 6.65 10.48
11 Destiny Noel JR-3 Marymount (Va.) 8.31 8.65 9.17 8.14 10.04 10.12 6.23
12 Angela Nuse FR-1 York (Pa.) 11.29 8.68 8.42 7.90 9.64 10.33 8.25
13 Keziah Boyce SO-2 York (Pa.) 8.78 8.69 10.26 11.13 11.21 6.61 6.52
14 Claudia Gross SO-2 York (Pa.) 8.89 8.71 6.45 6.80 8.98 9.41 11.33
15 Ariana Grant SO-2 Marymount (Va.) 11.32 8.77 6.49 6.14 11.23 9.48 7.81
16 Gloria Castillo JR-3 Hood 7.13 8.80 10.74 9.24 9.60 7.66 9.68
17 Roselyn Taylor JR-3 Hood 8.93 8.84 6.72 6.63 7.96 11.32 9.73
18 Grace Hearns SR-4 Mary Baldwin 11.36 8.87 7.72 7.45 10.20 10.12 7.81
19 Marisa Roscetti FR-1 Marymount (Va.) 7.10 8.87 11.09 6.21 7.10 6.30 7.54
20 Sky-Lee Carabello SO-2 York (Pa.) 9.71 8.90 8.73 9.17 10.42 10.86 7.12
21 Isabella Bankert JR-3 York (Pa.) 7.49 8.91 9.98 9.54 6.86 7.58 9.45
22 Mariah Haggerty FR-1 Alvernia 10.72 8.93 10.18 11.17 7.95 7.68 7.51
23 Taylor Pinthiere SO-2 McDaniel 8.90 9.08 9.54 10.72 9.08 9.63 7.27
24 Samantha Wallace FR-1 Alvernia 10.26 9.16 11.27 8.06 9.35 7.79 9.07
25 Elizabeth Kollock JR-3 Alvernia 6.89 9.18 6.89 9.00 8.63 9.55 9.28
26 Kaitlin Bower JR-3 Mary Baldwin 6.90 9.19 8.18 10.94 9.84 6.44 7.26
27 Amaya Silvera FR-1 Hagerstown CC 11.07 9.30 8.84 11.26 8.00 11.44 6.70
28 Hannah Eastridge JR-3 Mary Baldwin 12.54 10.11 9.10 7.69 11.33 9.71 10.11
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Angel Bidgell JR-3 McDaniel 8.50 8.50 7.06 8.59
13 Keziah Boyce SO-2 York (Pa.) 10.78 8.69 7.39 9.65
17 Roselyn Taylor JR-3 Hood 7.08 8.84 8.84 8.14
22 Mariah Haggerty FR-1 Alvernia 11.61 8.93 11.61 6.61
26 Kaitlin Bower JR-3 Mary Baldwin 11.95 9.19 11.31 6.99
28 Hannah Eastridge JR-3 Mary Baldwin 10.01 10.11 9.41 7.38
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Sarah Sidoro SO-2 Shenandoah 8.18 10.31 7.20
5 Alexis Hubbard JR-3 Shenandoah 8.42 10.36 9.01
11 Destiny Noel JR-3 Marymount (Va.) 8.65 6.15 10.47
12 Angela Nuse FR-1 York (Pa.) 8.68 10.42 7.99
14 Claudia Gross SO-2 York (Pa.) 8.71 7.58 9.67
19 Marisa Roscetti FR-1 Marymount (Va.) 8.87 9.32 6.92
20 Sky-Lee Carabello SO-2 York (Pa.) 8.90 9.71 8.90
27 Amaya Silvera FR-1 Hagerstown CC 9.30 10.33 7.63
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jade Buckles SO-2 Bridgewater (Va.) 8.47 9.21 8.22 10.44 8.06
6 Natalie Cottrell FR-1 York (Pa.) 10.40 9.81 8.45 6.76 6.34
9 Sasha Rivera FR-1 Hood 9.01 10.88 8.50 10.80 6.12
10 Akilah Hoxter SR-4 Alvernia 7.08 11.08 8.52 8.18 9.80
18 Grace Hearns SR-4 Mary Baldwin 9.67 8.96 8.87 9.76 7.99
21 Isabella Bankert JR-3 York (Pa.) 9.45 11.14 8.91 8.56 11.14
23 Taylor Pinthiere SO-2 McDaniel 7.18 11.35 9.08 8.81 8.18
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Janelle Anderson JR-3 Shenandoah 8.10
7 Summer Wallace FR-1 Bridgewater (Va.) 8.47
8 Al'liyah McCloud JR-3 Alvernia 8.50
15 Ariana Grant SO-2 Marymount (Va.) 8.77
16 Gloria Castillo JR-3 Hood 8.80
24 Samantha Wallace FR-1 Alvernia 9.16
25 Elizabeth Kollock JR-3 Alvernia 9.18