January 14, 2024
|
James R. Wilkins, Jr. Athletics and Events Center - Winchester, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Deziree Conklin JR-3 Marymount (Va.) 7.32 12.07 9.50 10
2 Olivia Bates SO-2 Bridgewater (Va.) 8.87 11.46 9.96 8
3 Sha'Dymon Blanton JR-3 Eastern Mennonite 7.12 8.12 10.02 6
4 Isabella Bankert JR-3 York (Pa.) 10.70 11.83 10.28 5
5 Claudia Gross SO-2 York (Pa.) 10.30 12.16 10.30 4
6 Caitlin Sternberg JR-3 Alvernia 12.71 13.02 10.33 3
7 Taylor McIntyre FR-1 Shenandoah 12.27 9.18 10.67 2
8 Grace Hearns SR-4 Mary Baldwin 11.39 10.21 10.74 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Deziree Conklin JR-3 Marymount (Va.) 12.22 9.47
2 Olivia Bates SO-2 Bridgewater (Va.) 9.61 10.11
3 Sha'Dymon Blanton JR-3 Eastern Mennonite 10.95 10.23
4 Caitlin Sternberg JR-3 Alvernia 10.06 10.26
5 Claudia Gross SO-2 York (Pa.) 12.92 10.50
6 Grace Hearns SR-4 Mary Baldwin 9.77 10.62
7 Taylor McIntyre FR-1 Shenandoah 11.30 10.76
8 Isabella Bankert JR-3 York (Pa.) 12.08 10.88
9 Brooke Hamer SO-2 Marymount (Va.) 9.50 11.31
10 J'Quaycia Brown SR-4 Bridgewater (Va.) 14.86 11.52
11 Faith Schultz FR-1 Eastern Mennonite 13.36 12.25
12 Hannah Eastridge JR-3 Mary Baldwin 14.70 12.56
13 Katya Hoover JR-3 Shenandoah 16.38 12.79
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Olivia Bates SO-2 Bridgewater (Va.) 7.18 12.14 12.64 10.11 7.18 10.72
6 Grace Hearns SR-4 Mary Baldwin 13.70 12.96 8.08 10.62 13.07 12.11
7 Taylor McIntyre FR-1 Shenandoah 11.41 8.50 9.47 10.76 13.78 8.72
8 Isabella Bankert JR-3 York (Pa.) 9.25 11.10 8.82 10.88 12.62 13.60
9 Brooke Hamer SO-2 Marymount (Va.) 14.48 13.80 13.46 11.31 12.56 8.15
10 J'Quaycia Brown SR-4 Bridgewater (Va.) 8.53 9.10 9.68 11.52 9.91 11.52
12 Hannah Eastridge JR-3 Mary Baldwin 15.96 9.68 14.20 12.56 14.20 15.96
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Deziree Conklin JR-3 Marymount (Va.) 10.42 10.52 8.81 11.65 9.47 11.94 8.81
3 Sha'Dymon Blanton JR-3 Eastern Mennonite 8.39 11.67 10.03 9.21 10.23 12.18 8.09
4 Caitlin Sternberg JR-3 Alvernia 10.78 12.21 7.39 11.91 10.26 10.57 8.93
5 Claudia Gross SO-2 York (Pa.) 13.44 9.56 9.98 12.29 10.50 12.50 13.55
11 Faith Schultz FR-1 Eastern Mennonite 9.68 9.07 13.23 14.46 12.25 9.31 13.48
13 Katya Hoover JR-3 Shenandoah 11.90 15.74 10.36 13.56 12.79 13.05 16.25