April 11-12, 2024
|
Berry - Mount Berry, GA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Anna Rose JR-3 Berry 2:47.60 2:23.08 2:16.26 10
2 Aoife Mahony SR-4 Southeastern U. 1:57.04 2:49.36 2:17.69 8
3 Natalie Rohm SO-2 Southeastern U. 2:39.36 2:50.55 2:19.79 6
4 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 1:57.58 2:59.91 2:21.66 5
5 Asena Anderson SR-4 Berry 1:54.89 2:34.61 2:21.84 4
6 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 1:47.25 2:15.85 2:23.00 3
7 Holly Silllivant SO-2 Alabama-Huntsville 2:53.09 2:13.04 2:23.05 2
8 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 2:47.68 2:36.21 2:23.31 1
9 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 2:06.50 2:56.82 2:23.75 -
10 Lucy Hansen SR-4 Emory 2:02.98 2:36.26 2:24.68 -
11 Kyja Williams JR-3 Life 2:55.49 2:13.43 2:25.03 -
12 Payton Fleming FR-1 Emory 3:06.41 1:49.23 2:25.63 -
13 Elle Haushalter SR-4 Emory 3:00.09 3:07.41 2:26.41 -
14 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:14.75 1:58.64 2:26.46 -
15 Anna Ayers SO-2 Berry 1:44.96 1:52.35 2:27.83 -
16 Ahlana Failey SO-2 Clayton State 1:52.39 2:41.18 2:27.87 -
17 Olivia Lambert FR-1 Berry 2:59.48 2:58.00 2:28.33 -
18 Katherine LaCroix NA UNAT-Valdosta State 2:23.03 2:02.18 2:28.99 -
19 Tanaeya Johnson SR-4 Clayton State 2:39.46 3:12.24 2:29.02 -
20 Caitlyn Koske JR-3 Valdosta State 3:07.88 1:54.82 2:29.11 -
21 Lydia Dorman SR-4 Covenant 3:14.17 2:08.45 2:29.36 -
22 Kiona McCallister SO-2 West Alabama 2:38.37 2:32.39 2:29.40 -
23 Kyleigh Rice JR-3 Valdosta State 3:14.33 3:14.33 2:30.64 -
24 Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. 1:50.07 2:09.67 2:30.77 -
25 Charlotte Carley FR-1 Valdosta State 1:48.98 3:04.66 2:31.36 -
26 Kate Smith JR-3 Huntingdon 1:57.10 2:29.03 2:32.07 -
27 Jordan Conner SR-4 West Alabama 2:19.81 3:05.90 2:33.63 -
28 Taylor Simmons JR-3 Alabama-Huntsville 3:18.37 2:59.91 2:33.77 -
29 Hastings Gray SR-4 Berry 3:18.55 3:03.16 2:33.91 -
30 Evangelia Berry FR-1 Covenant 1:54.27 2:42.13 2:34.41 -
31 Isabella Tedesco SO-2 Berry 2:58.17 2:51.98 2:34.93 -
32 Jenna Towles FR-1 Cumberland (Tenn.) 2:58.47 1:48.64 2:35.19 -
33 Mercy Chebii JR-3 Shorter 1:59.55 2:50.78 2:35.25 -
34 Tanea Davis SO-2 Piedmont 2:23.17 2:20.06 2:35.62 -
35 Kendall Schmidt FR-1 Emory 2:09.59 2:48.62 2:36.13 -
36 Sarah Wikerson SO-2 Cumberland (Tenn.) 2:06.91 2:35.11 2:36.67 -
37 Leine Burke SO-2 Berry 2:57.26 2:19.27 2:38.26 -
38 Ariel Ellis SO-2 Berry 2:38.77 2:00.67 2:38.77 -
39 Emma Lambert JR-3 Berry 2:57.98 2:32.56 2:38.91 -
40 Erin Schmidt JR-3 Berry 2:42.31 2:37.53 2:39.12 -
41 Hannah Rhodes SO-2 Oglethorpe 2:09.30 3:22.73 2:39.63 -
42 Bella Caccamo SO-2 Piedmont 3:26.13 2:39.79 2:39.79 -
43 Sydney Howard SO-2 Berry 2:28.41 2:56.13 2:43.08 -
44 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 2:44.87 3:14.25 2:43.23 -
45 Claire Mellott FR-1 Covenant 2:17.63 2:24.18 2:43.84 -
46 Bekah Dirrim   University of Georgia Club XC 3:30.68 3:27.39 2:44.59 -
47 Hannah Burner JR-3 Life 3:02.80 2:49.62 2:44.68 -
48 Lilah Mohler SO-2 Cumberland (Tenn.) 2:25.10 2:26.75 2:44.88 -
49 Joy McLeod SO-2 Clayton State 2:32.85 1:57.96 2:46.14 -
50 Sinclaire Denney JR-3 Berry 3:11.30 3:18.01 2:47.80 -
51 Cynthia Jeptoo SO-2 Life 3:34.34 2:13.33 2:48.77 -
52 Katie Frankman SO-2 Berry 2:50.23 2:19.59 2:50.23 -
53 Kailee Stover   University of Georgia Club XC 2:19.21 3:02.18 2:51.86 -
54 Kali Hina JR-3 Covenant 2:41.85 2:22.71 2:54.03 -
55 Michaela Moore FR-1 Huntingdon 2:37.11 2:38.90 2:58.53 -
56 Victoria Drouin JR-3 Piedmont 2:38.72 3:42.21 3:06.73 -
57 Hayden Linn FR-1 Piedmont 2:57.98 3:27.95 3:07.34 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Anna Rose JR-3 Berry 2:10.81 2:16.26 1:35.39 2:14.90 2:06.73 2:17.63 10
2 Aoife Mahony SR-4 Southeastern U. 2:30.09 2:17.69 2:02.55 2:03.93 2:31.46 2:12.19 8
3 Natalie Rohm SO-2 Southeastern U. 2:07.21 2:19.79 2:57.54 2:54.74 1:44.85 2:33.77 6
4 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 1:49.08 2:21.66 2:04.66 1:51.92 2:14.58 2:47.16 5
8 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 1:44.62 2:23.31 1:40.32 2:29.05 2:27.61 3:04.87 1
9 JaBresha Palmer SO-2 Clayton State 1:47.82 2:23.75 2:12.25 2:29.50 2:49.63 2:55.38 -
11 Kyja Williams JR-3 Life 2:09.08 2:25.03 1:54.58 2:09.08 2:30.84 2:07.63 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Asena Anderson SR-4 Berry 2:04.82 2:23.26 2:21.84 2:14.75 4
6 Grace Feder JR-3 Southeastern U. 2:18.71 2:23.00 2:23.00 2:25.86 3
7 Holly Silllivant SO-2 Alabama-Huntsville 1:50.15 2:35.93 2:23.05 3:05.97 2
10 Lucy Hansen SR-4 Emory 2:55.07 1:49.96 2:24.68 2:17.45 -
12 Payton Fleming FR-1 Emory 2:54.76 2:03.79 2:25.63 2:30.00 -
13 Elle Haushalter SR-4 Emory 2:17.63 3:05.94 2:26.41 1:58.60 -
16 Ahlana Failey SO-2 Clayton State 1:59.78 1:56.82 2:27.87 1:53.86 -
20 Caitlyn Koske JR-3 Valdosta State 2:48.50 2:08.24 2:29.11 2:27.62 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Ivorie Smith SO-2 Clayton State 2:36.72 3:07.47 2:26.46 -
15 Anna Ayers SO-2 Berry 2:30.79 2:11.57 2:27.83 -
17 Olivia Lambert FR-1 Berry 2:28.33 2:55.03 2:28.33 -
19 Tanaeya Johnson SR-4 Clayton State 2:11.14 3:03.30 2:29.02 -
23 Kyleigh Rice JR-3 Valdosta State 3:05.29 1:51.48 2:30.64 -
24 Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. 3:16.01 2:56.40 2:30.77 -
37 Leine Burke SO-2 Berry 3:11.50 3:14.66 2:38.26 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Katherine LaCroix NA UNAT-Valdosta State 2:28.99 -
21 Lydia Dorman SR-4 Covenant 2:29.36 -
22 Kiona McCallister SO-2 West Alabama 2:29.40 -
27 Jordan Conner SR-4 West Alabama 2:33.63 -
29 Hastings Gray SR-4 Berry 2:33.91 -
33 Mercy Chebii JR-3 Shorter 2:35.25 -
41 Hannah Rhodes SO-2 Oglethorpe 2:39.63 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Charlotte Carley FR-1 Valdosta State 2:13.20 3:03.15 1:56.55 2:31.36 2:49.53 3:06.18 -
26 Kate Smith JR-3 Huntingdon 2:47.28 1:51.02 2:57.93 2:32.07 2:04.70 2:07.74 -
28 Taylor Simmons JR-3 Alabama-Huntsville 1:53.79 2:43.00 2:04.56 2:33.77 2:32.24 2:16.86 -
31 Isabella Tedesco SO-2 Berry 3:19.86 2:47.33 2:42.68 2:34.93 1:50.00 2:27.19 -
32 Jenna Towles FR-1 Cumberland (Tenn.) 3:12.44 1:50.19 1:57.95 2:35.19 3:15.54 2:56.92 -
36 Sarah Wikerson SO-2 Cumberland (Tenn.) 2:50.77 2:06.91 3:14.27 2:36.67 1:49.67 2:53.91 -
43 Sydney Howard SO-2 Berry 3:14.07 3:17.33 2:05.58 2:43.08 2:23.51 2:26.78 -
46 Bekah Dirrim   University of Georgia Club XC 3:25.74 3:04.34 2:56.12 2:44.59 2:11.68 2:59.41 -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Tanea Davis SO-2 Piedmont 3:14.53 2:35.62 2:35.62 2:29.40 1:50.49 3:17.64 -
35 Kendall Schmidt FR-1 Emory 1:49.30 2:36.13 2:26.77 3:16.73 2:12.71 3:01.11 -
40 Erin Schmidt JR-3 Berry 1:54.57 2:39.12 3:26.86 2:39.12 2:59.81 3:02.99 -
42 Bella Caccamo SO-2 Piedmont 3:00.57 2:39.79 3:00.57 3:22.94 1:55.05 3:27.73 -
47 Hannah Burner JR-3 Life 2:33.16 2:44.68 3:27.50 3:07.74 3:22.56 2:56.21 -
48 Lilah Mohler SO-2 Cumberland (Tenn.) 3:34.35 2:44.88 3:14.56 1:57.07 2:43.24 2:02.02 -
50 Sinclaire Denney JR-3 Berry 3:07.94 2:47.80 1:59.14 2:17.60 2:47.80 3:29.75 -
Women's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Evangelia Berry FR-1 Covenant 2:08.16 2:34.41 1:49.64 2:22.06 2:51.40 2:31.33 2:08.16 -
38 Ariel Ellis SO-2 Berry 3:24.82 2:38.77 2:21.31 3:15.29 2:40.36 3:07.35 3:07.35 -
39 Emma Lambert JR-3 Berry 2:19.84 2:38.91 3:26.59 2:07.13 2:53.22 2:13.49 2:00.78 -
44 Kathy Macedo SR-4 Southeastern U. 3:20.78 2:43.23 2:51.40 3:10.98 2:12.22 2:48.13 2:02.43 -
45 Claire Mellott FR-1 Covenant 3:19.89 2:43.84 2:09.44 3:00.23 2:20.91 3:18.25 2:45.48 -
51 Cynthia Jeptoo SO-2 Life 3:17.46 2:48.77 3:29.28 2:36.96 3:02.28 3:19.15 2:38.65 -
52 Katie Frankman SO-2 Berry 2:19.59 2:50.23 3:08.96 2:33.21 3:19.17 3:02.15 3:14.07 -
55 Michaela Moore FR-1 Huntingdon 2:28.18 2:58.53 3:28.88 3:30.67 2:28.18 2:26.40 3:46.74 -
Women's 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
49 Joy McLeod SO-2 Clayton State 3:31.00 2:46.14 -
53 Kailee Stover   University of Georgia Club XC 2:02.02 2:51.86 -
54 Kali Hina JR-3 Covenant 3:32.32 2:54.03 -
56 Victoria Drouin JR-3 Piedmont 4:00.89 3:06.73 -
57 Hayden Linn FR-1 Piedmont 3:07.34 3:07.34 -