January 20, 2024
|
Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Miller FR-1 West Chester 9:08.44 10:14.26 7:24.24 8:24.57 11:42.01 11:20.07 10:41.68 10
2 Luke de Valpine FR-1 Haverford 9:09.54 9:09.54 10:26.48 11:43.42 7:03.15 8:14.59 6:57.65 8
3 Philip Smith SR-4 West Chester 9:15.74 6:29.02 7:46.83 7:19.04 6:45.69 8:03.50 7:13.48 6
4 Joseph De Rosa SO-2 Haverford 9:16.11 11:29.58 8:26.06 11:18.46 11:40.70 7:41.58 11:12.90 5
5 Daniel Chinchilla JR-3 Felician 9:16.12 6:34.85 10:06.17 11:35.15 10:33.98 11:01.79 7:08.22 4
6 Zach Cosme JR-3 Ursinus 9:16.20 11:07.44 9:05.08 11:29.69 7:19.40 11:29.69 10:06.26 3
7 Eric Palencia SR-4 Molloy 9:18.70 6:31.09 6:31.09 7:43.73 6:47.86 10:25.75 7:54.90 2
8 Jason Vogt SO-2 West Chester 9:22.83 8:20.92 7:47.15 8:54.69 6:50.87 8:37.81 11:15.40 1
9 Ben Williamson SO-2 Arcadia 9:31.79 7:54.59 8:23.18 7:48.87 8:34.62 10:46.13 9:26.08 -
10 Nick Falsone JR-3 West Chester 9:32.44 11:15.48 8:52.37 8:46.65 9:38.17 6:40.71 9:03.82 -
11 Brendan Blyth FR-1 Arcadia 9:33.16 8:01.46 11:10.60 8:30.12 8:41.58 10:47.67 11:39.26 -
12 Chris Calandra   Delaware TC 9:39.72 6:57.40 12:22.05 9:57.12 7:20.59 11:18.28 9:10.74 -
13 Rowan Shigeno JR-3 Haverford 9:40.35 10:38.39 8:07.50 7:38.48 9:34.55 6:46.25 10:03.57 -
14 Luke Pikulski FR-1 West Chester 9:46.28 12:12.85 10:21.46 12:01.13 10:27.32 10:03.87 7:43.17 -
15 Sean Fisher JR-3 West Chester 9:48.13 8:08.15 10:41.07 10:46.95 10:52.83 11:22.23 10:46.95 -
16 Deven Abrams SO-2 Haverford 9:49.02 8:44.23 7:09.99 9:43.13 11:23.27 12:10.39 12:10.39 -
17 Isaiah Halley JR-3 Stevenson 9:52.19 10:39.57 7:00.46 8:58.90 11:56.55 7:53.76 11:44.71 -
18 Kieran McDonnell JR-3 Haverford 9:53.39 10:52.73 11:16.47 11:58.01 11:34.27 8:24.39 9:41.53 -
19 Dylan Jones FR-1 Stevenson 9:55.97 11:13.45 8:20.62 7:15.06 12:24.97 7:26.98 11:43.25 -
20 Jack Pelczar   Delaware TC 9:57.51 7:10.21 9:39.59 7:04.24 9:03.74 7:22.16 8:21.91 -
21 Cullen Worth FR-1 Haverford 9:59.46 9:23.50 10:59.41 8:41.53 8:05.57 8:47.53 12:17.34 -
22 Ean Chasinoff JR-3 Ursinus 10:06.04 10:42.41 8:10.90 11:55.13 12:49.67 12:01.19 12:49.67 -
23 Matthew Rathje SO-2 Molloy 10:09.67 12:48.19 11:10.64 9:02.61 9:27.00 9:02.61 9:27.00 -
24 William Zane SO-2 West Chester 10:13.49 10:13.49 10:56.44 7:52.39 8:29.20 12:03.92 9:18.28 -
25 Caden MacHenry   Delaware TC 10:14.12 10:38.69 11:15.54 13:18.36 11:09.39 8:05.16 8:11.30 -
26 Sean Simonini   Delaware TC 10:27.34 8:46.97 7:31.69 11:23.80 11:36.35 7:56.78 8:03.06 -
27 AJ Rosenfeld FR-1 Marywood 10:27.48 12:20.43 12:45.53 12:20.43 13:16.90 13:23.18 9:12.19 -
28 Thomas O'Keefe JR-3 Marywood 10:51.79 9:20.54 11:50.46 11:50.46 8:34.92 7:49.29 12:10.01 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Josh Miller FR-1 West Chester 9:08.44 10
2 Luke de Valpine FR-1 Haverford 9:09.54 8
3 Philip Smith SR-4 West Chester 9:15.74 6
4 Joseph De Rosa SO-2 Haverford 9:16.11 5
5 Daniel Chinchilla JR-3 Felician 9:16.12 4
6 Zach Cosme JR-3 Ursinus 9:16.20 3
7 Eric Palencia SR-4 Molloy 9:18.70 2
8 Jason Vogt SO-2 West Chester 9:22.83 1
10 Nick Falsone JR-3 West Chester 9:32.44 -
13 Rowan Shigeno JR-3 Haverford 9:40.35 -
14 Luke Pikulski FR-1 West Chester 9:46.28 -
15 Sean Fisher JR-3 West Chester 9:48.13 -
22 Ean Chasinoff JR-3 Ursinus 10:06.04 -
24 William Zane SO-2 West Chester 10:13.49 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Ben Williamson SO-2 Arcadia 8:40.33 9:31.79 6:45.97 9:08.92 10:46.13 10:40.41 -
11 Brendan Blyth FR-1 Arcadia 8:01.46 9:33.16 10:19.02 11:33.53 7:27.07 10:30.48 -
12 Chris Calandra   Delaware TC 7:55.37 9:39.72 9:04.94 12:22.05 9:22.33 7:49.58 -
16 Deven Abrams SO-2 Haverford 7:45.33 9:49.02 12:33.95 9:25.46 11:35.05 7:45.33 -
17 Isaiah Halley JR-3 Stevenson 7:41.91 9:52.19 7:30.07 7:18.22 7:24.15 7:35.99 -
18 Kieran McDonnell JR-3 Haverford 7:25.05 9:53.39 8:00.65 8:24.39 6:55.38 10:11.20 -
19 Dylan Jones FR-1 Stevenson 10:13.85 9:55.97 11:07.49 10:49.61 7:56.78 9:08.30 -
20 Jack Pelczar   Delaware TC 7:40.09 9:57.51 12:50.79 12:20.92 7:22.16 10:03.49 -
21 Cullen Worth FR-1 Haverford 7:59.57 9:59.46 12:11.35 10:17.45 10:53.42 10:17.45 -
23 Matthew Rathje SO-2 Molloy 8:56.51 10:09.67 9:57.48 10:34.06 13:06.48 7:49.45 -
25 Caden MacHenry   Delaware TC 7:28.31 10:14.12 7:59.02 10:20.27 9:06.57 10:44.83 -
26 Sean Simonini   Delaware TC 9:43.43 10:27.34 11:23.80 9:05.79 10:21.07 7:56.78 -
27 AJ Rosenfeld FR-1 Marywood 11:05.13 10:27.48 9:43.56 8:03.16 13:04.35 11:42.78 -
28 Thomas O'Keefe JR-3 Marywood 9:20.54 10:51.79 10:45.28 11:56.97 9:53.13 12:23.04 -