December 8, 2023
|
Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC IC4A/ECAC MAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Courtney Humphreys SR-4 Neumann 5:26.12 4:37.21 4:56.77 6:57.44
2 Layla James SO-2 Delaware State 5:27.29 6:03.30 4:28.38 5:04.38
3 Ellie Goldberg SO-2 West Chester 5:31.68 5:15.10 4:05.45 7:07.87
4 Sabreeya Travis FR-1 Delaware State 5:36.56 4:42.71 5:39.93 6:16.95
5 Kristina Tapia SO-2 West Chester 5:39.03 4:04.11 6:46.84 5:49.20
6 Danielle Fleurima JR-3 Delaware State 5:44.11 4:04.32 4:35.29 6:28.85
7 Amber Poniktera JR-3 Moravian 5:44.68 5:55.02 4:21.96 5:06.77
8 Jenny Weiss SO-2 West Chester 5:44.93 6:43.57 4:32.50 5:34.59
9 Katherine Pastva JR-3 Arcadia 5:50.70 7:00.84 5:08.62 6:11.75
10 Pia Mazzella DiBosco SR-4 Moravian 5:53.03 4:45.96 5:07.14 7:17.76
11 Anna Quackenbush FR-1 West Chester 5:55.54 5:23.55 7:10.21 5:27.10
12 Cora Rosin FR-1 Bryn Mawr 6:01.55 6:26.86 7:03.02 5:18.17
13 Jadyn Comer SO-2 Delaware State 6:02.32 5:00.73 4:24.50 6:31.31
14 Tia Leister FR-1 Arcadia 6:03.23 4:28.79 6:25.03 7:44.94
15 Isabella Bordon SO-2 Rutgers-Camden 6:05.93 7:48.39 5:07.39 7:04.48
16 Joli Golembiewski SR-4 West Chester 6:07.59 6:59.06 4:35.70 5:34.51
17 Hannah Kolonoski JR-3 Moravian 6:13.29 8:01.55 5:58.36 6:43.16
18 Leah Brown SR-4 Albright 6:24.72 6:24.72 6:40.11 5:57.79
19 Megan McDonald FR-1 Bryn Mawr 6:25.62 8:21.31 6:48.76 5:31.64
20 Lily Mingora JR-3 Moravian 6:25.91 4:41.72 8:21.69 7:04.51
21 Ella Heipt SR-4 Bryn Mawr 6:30.24 4:44.88 8:11.71 6:14.63
22 Katelyn Baier FR-1 Neumann 6:43.77 5:27.06 6:03.40 5:27.06
23 Avionne Barnes SO-2 Lincoln (Pa.) 6:44.00 7:36.52 7:48.64 5:07.04
24 Grace O'Brien FR-1 West Chester 6:48.93 4:54.43 5:18.97 8:14.81
25 Alex Rosen JR-3 Bryn Mawr 6:54.12 7:27.25 5:31.30 6:12.71
26 Lindsay Lopez FR-1 Rutgers-Camden 7:03.59 6:50.89 6:55.12 7:03.59
27 Emily McGonigle JR-3 Immaculata 7:15.29 5:56.94 8:20.59 8:33.65
  Melany Salcedo Benavides FR-1 Gallaudet DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Courtney Humphreys SR-4 Neumann 6:08.52 4:43.73 5:55.47 6:15.04 5:42.43 5:26.12 4:17.64
2 Layla James SO-2 Delaware State 5:33.84 5:10.93 4:15.29 5:14.20 7:02.21 5:27.29 6:42.57
3 Ellie Goldberg SO-2 West Chester 6:01.54 6:01.54 6:34.70 4:38.62 5:38.32 5:31.68 5:41.63
4 Sabreeya Travis FR-1 Delaware State 5:29.83 3:58.96 7:00.70 4:29.25 6:20.32 5:36.56 7:00.70
5 Kristina Tapia SO-2 West Chester 5:01.74 4:38.01 5:22.08 5:15.30 4:41.40 5:39.03 5:52.60
6 Danielle Fleurima JR-3 Delaware State 6:49.49 7:17.02 7:10.14 5:06.26 6:32.29 5:44.11 4:14.65
7 Amber Poniktera JR-3 Moravian 4:15.07 7:14.30 4:32.30 6:26.05 4:56.43 5:44.68 6:36.39
8 Jenny Weiss SO-2 West Chester 4:35.95 7:14.62 5:58.73 7:18.07 6:12.53 5:44.93 6:09.08
9 Katherine Pastva JR-3 Arcadia 4:44.07 6:25.77 7:18.38 7:04.35 4:54.59 5:50.70 4:09.00
10 Pia Mazzella DiBosco SR-4 Moravian 4:49.49 4:10.66 6:17.75 5:38.91 5:03.61 5:53.03 4:49.49
11 Anna Quackenbush FR-1 West Chester 6:09.77 7:31.54 4:51.55 4:37.33 4:12.44 5:55.54 4:19.55
12 Cora Rosin FR-1 Bryn Mawr 6:52.17 7:17.48 4:45.63 7:46.40 7:42.79 6:01.55 6:41.32
16 Joli Golembiewski SR-4 West Chester 7:35.82 6:00.24 5:49.21 5:34.51 5:49.21 6:07.59 4:32.02
22 Katelyn Baier FR-1 Neumann 6:31.66 6:27.62 6:39.74 5:18.98 8:24.72 6:43.77 7:40.30
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Jadyn Comer SO-2 Delaware State 5:15.22 5:51.45 6:02.32 5:00.73 7:43.77
14 Tia Leister FR-1 Arcadia 6:17.76 7:23.14 6:03.23 7:23.14 4:39.69
15 Isabella Bordon SO-2 Rutgers-Camden 6:27.89 6:38.87 6:05.93 6:35.21 7:41.08
17 Hannah Kolonoski JR-3 Moravian 5:17.30 7:31.68 6:13.29 8:05.28 5:47.16
18 Leah Brown SR-4 Albright 6:05.49 5:27.02 6:24.72 6:59.35 6:40.11
19 Megan McDonald FR-1 Bryn Mawr 8:13.60 7:42.75 6:25.62 6:17.91 6:29.48
20 Lily Mingora JR-3 Moravian 5:51.18 6:02.76 6:25.91 5:31.89 5:58.90
21 Ella Heipt SR-4 Bryn Mawr 6:22.44 8:03.90 6:30.24 6:34.15 6:26.34
23 Avionne Barnes SO-2 Lincoln (Pa.) 8:37.12 4:50.88 6:44.00 6:19.76 5:39.36
24 Grace O'Brien FR-1 West Chester 5:10.79 8:02.54 6:48.93 4:50.34 8:31.17
25 Alex Rosen JR-3 Bryn Mawr 5:52.01 6:12.71 6:54.12 8:29.37 8:37.65
26 Lindsay Lopez FR-1 Rutgers-Camden 7:41.72 6:00.06 7:03.59 7:45.95 6:12.76
27 Emily McGonigle JR-3 Immaculata 5:39.53 8:33.65 7:15.29 7:54.47 8:55.41
  Melany Salcedo Benavides FR-1 Gallaudet DNF DNF DNF DNF DNF