February 23-24, 2024
|
Muskingum-Bullock Health and Wellness Complex - New Concord, OH
|
200m (Flat)

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Olyvia Ashbrook JR-3 Ohio Northern 9.05 10.32 8.60 6.88 10
2 Genevieve Arnold JR-3 John Carroll 9.11 7.29 10.48 9.57 8
3 Natasha Zahursky JR-3 Mount Union 9.35 7.39 7.86 11.88 6
4 McKenzie Chine JR-3 Mount Union 9.37 7.41 8.06 10.31 5
5 Maria Da Cunha SO-2 Capital 9.58 10.93 11.02 10.54 4
6 Kilikina Schultz SO-2 Muskingum 9.70 10.87 12.23 8.83 3
7 Rosie Schroeder SR-4 Ohio Northern 9.72 11.08 11.28 6.91 2
8 Lexi Wachtman JR-3 Heidelberg 16.05 13.49 20.07 20.55 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Genevieve Arnold JR-3 John Carroll 9.10 10.12 9.28 11.14 7.61
2 Olyvia Ashbrook JR-3 Ohio Northern 11.93 11.65 9.32 12.03 10.16
3 Natasha Zahursky JR-3 Mount Union 8.95 7.16 9.42 10.74 9.24
4 McKenzie Chine JR-3 Mount Union 6.81 11.95 9.33 9.80 7.65
5 Maria Da Cunha SO-2 Capital 8.53 7.76 9.58 11.60 7.86
6 Kilikina Schultz SO-2 Muskingum 7.47 10.47 9.69 10.57 7.27
7 Rosie Schroeder SR-4 Ohio Northern 10.51 7.89 9.73 7.89 8.96
8 Lexi Wachtman JR-3 Heidelberg 7.32 12.09 9.75 9.27 9.75
9 Paige Klingensmith FR-1 Mount Union 11.28 9.88 9.98 10.08 8.39
10 Faith Timko FR-1 Baldwin Wallace 7.11 7.21 10.01 12.42 10.71
11 Charlie Dolliver SO-2 Otterbein 11.48 12.29 10.07 9.87 8.87
12 Savannah Strawmyer SO-2 Muskingum 10.80 10.39 10.28 11.72 8.13
13 Becca Santom JR-3 Mount Union 12.55 10.48 10.37 12.86 9.96
14 Brynne Badgett FR-1 Capital 7.43 10.88 10.46 10.88 12.77
15 Lindsey Zera SO-2 Mount Union 11.53 12.68 10.48 8.28 11.11
16 Sara Blahovec FR-1 Baldwin Wallace 13.41 12.98 10.90 10.36 9.16
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Olyvia Ashbrook JR-3 Ohio Northern 11.37 8.30 10.44 9.60 12.03 9.32 8.11
6 Kilikina Schultz SO-2 Muskingum 9.40 9.98 8.05 9.02 9.89 9.69 10.86
7 Rosie Schroeder SR-4 Ohio Northern 7.11 10.90 7.69 9.05 9.54 9.73 11.39
11 Charlie Dolliver SO-2 Otterbein 9.37 8.56 8.76 11.28 9.07 10.07 10.07
13 Becca Santom JR-3 Mount Union 7.68 10.89 11.83 8.30 9.96 10.37 10.37
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Genevieve Arnold JR-3 John Carroll 6.87 9.28
4 McKenzie Chine JR-3 Mount Union 6.72 9.33
8 Lexi Wachtman JR-3 Heidelberg 9.75 9.75
9 Paige Klingensmith FR-1 Mount Union 11.78 9.98
12 Savannah Strawmyer SO-2 Muskingum 8.23 10.28
16 Sara Blahovec FR-1 Baldwin Wallace 10.25 10.90
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Natasha Zahursky JR-3 Mount Union 10.27 10.55 9.42 9.61 8.95 10.84
5 Maria Da Cunha SO-2 Capital 7.09 7.76 9.58 10.45 7.28 9.97
10 Faith Timko FR-1 Baldwin Wallace 10.31 12.62 10.01 9.31 10.81 10.41
14 Brynne Badgett FR-1 Capital 12.77 9.73 10.46 9.10 10.15 13.08
15 Lindsey Zera SO-2 Mount Union 7.97 10.69 10.48 11.32 12.68 13.52