January 27, 2024
|
Muskingum-Bullock Health and Wellness Complex - New Concord, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B AARTFC NJCAA HCAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ananya Devpura FR-1 Carnegie Mellon 13:52.03 14:05.24 10:07.52 12:26.19 11:00.34 10
2 Abby Sidloski SR-4 Otterbein 13:40.96 9:54.03 12:07.51 8:33.93 11:07.44 8
3 Natalie Armbruster SO-2 Ohio Northern 12:23.23 9:20.80 12:16.47 13:10.53 11:15.66 6
4 Alaina Patel FR-1 Carnegie Mellon 8:40.35 8:33.60 13:30.94 11:42.82 11:15.78 5
5 Dani Widmark SO-2 Ohio Northern 12:21.45 10:53.02 13:29.48 9:10.99 11:20.23 4
6 Alyssa Mattis JR-3 Otterbein 12:50.09 8:03.86 8:03.86 13:58.24 11:21.49 3
7 Cassy Lanza SO-2 St. Vincent (Pa.) 13:44.79 14:39.77 11:13.58 10:11.72 11:27.32 2
8 Kara Mathias FR-1 Carnegie Mellon 8:58.80 8:58.80 11:58.40 11:51.50 11:30.77 1
9 Corinne Lee-Hauser JR-3 Point Park 8:06.44 13:19.15 14:28.64 12:37.46 11:34.91 -
10 Raelyn Barrett SO-2 Mount Vernon Nazarene 12:58.36 12:37.32 10:17.08 9:49.03 11:41.22 -
11 Kierstin Knell FR-1 Otterbein 14:18.37 9:36.94 14:39.48 12:11.73 11:43.58 -
12 Macy Thorne JR-3 Mount Vernon Nazarene 14:09.03 12:22.01 11:03.53 13:04.82 11:53.47 -
13 Rachel Ziel SO-2 Otterbein 14:32.49 10:22.18 12:16.61 14:32.49 11:55.15 -
14 Lauren Brennan JR-3 St. Vincent (Pa.) 14:04.59 10:44.18 13:00.17 13:00.17 11:55.75 -
15 Chloe Kalp   PSU-Fayette 14:50.29 13:16.95 14:07.21 10:10.28 11:57.97 -
16 Larkin Warner JR-3 Ohio Northern 11:13.77 12:11.73 9:25.10 11:13.77 12:04.48 -
17 Carina Sanborn SR-4 Carnegie Mellon 15:42.84 13:38.59 10:35.87 12:25.50 12:10.88 -
18 Jenia Freewalt SR-4 Bluffton 11:36.00 13:04.85 10:29.36 15:18.12 12:20.42 -
19 Hannah Cunningham FR-1 Cuyahoga CC 16:52.57 11:02.07 13:14.48 10:38.70 12:58.90 -
20 Mary Tracey FR-1 Bethany (W.V.) 15:32.48 16:04.92 12:34.09 15:32.48 13:30.85 -
21 Laura Heinzeroth SO-2 St. Vincent (Pa.) 16:06.58 12:00.69 11:43.74 13:25.48 14:07.87 -
  Gabrielle Reifsnyder SR-4 Waynesburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kristen Prince SO-2 St. Vincent (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Grace Tanksley SO-2 Waynesburg DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kiyara Sawyers SO-2 Point Park DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Corinne Lee-Hauser JR-3 Point Park 8:06.44 11:34.91 12:30.51 8:20.34 -
10 Raelyn Barrett SO-2 Mount Vernon Nazarene 8:24.88 11:41.22 14:29.52 10:52.14 -
11 Kierstin Knell FR-1 Otterbein 10:54.33 11:43.58 11:01.37 10:12.12 -
12 Macy Thorne JR-3 Mount Vernon Nazarene 11:03.53 11:53.47 12:43.42 13:04.82 -
15 Chloe Kalp   PSU-Fayette 10:17.46 11:57.97 15:04.65 15:04.65 -
16 Larkin Warner JR-3 Ohio Northern 12:40.71 12:04.48 12:26.22 15:27.34 -
18 Jenia Freewalt SR-4 Bluffton 9:44.94 12:20.42 14:33.70 9:00.51 -
19 Hannah Cunningham FR-1 Cuyahoga CC 9:59.76 12:58.90 14:16.79 15:26.90 -
20 Mary Tracey FR-1 Bethany (W.V.) 12:42.20 13:30.85 14:35.72 13:14.64 -
21 Laura Heinzeroth SO-2 St. Vincent (Pa.) 13:33.96 14:07.87 17:14.41 15:07.22 -
  Grace Tanksley SO-2 Waynesburg DNS DNS DNS DNS   
  Gabrielle Reifsnyder SR-4 Waynesburg DNS DNS DNS DNS   
  Kiyara Sawyers SO-2 Point Park DNS DNS DNS DNS   
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ananya Devpura FR-1 Carnegie Mellon 13:32.22 14:05.24 7:48.85 11:00.34 10
2 Abby Sidloski SR-4 Otterbein 12:40.89 7:53.89 12:47.56 11:07.44 8
3 Natalie Armbruster SO-2 Ohio Northern 8:19.99 12:50.26 12:57.01 11:15.66 6
4 Alaina Patel FR-1 Carnegie Mellon 9:54.69 14:18.24 10:21.72 11:15.78 5
5 Dani Widmark SO-2 Ohio Northern 8:43.78 11:40.64 13:09.07 11:20.23 4
6 Alyssa Mattis JR-3 Otterbein 11:28.31 10:13.35 12:29.64 11:21.49 3
7 Cassy Lanza SO-2 St. Vincent (Pa.) 10:59.83 9:02.99 14:12.28 11:27.32 2
8 Kara Mathias FR-1 Carnegie Mellon 8:51.90 12:26.04 8:51.90 11:30.77 1
13 Rachel Ziel SO-2 Otterbein 10:07.88 10:57.94 10:07.88 11:55.15 -
14 Lauren Brennan JR-3 St. Vincent (Pa.) 14:26.06 11:48.60 9:54.08 11:55.75 -
17 Carina Sanborn SR-4 Carnegie Mellon 9:15.47 8:53.55 11:19.72 12:10.88 -
  Kristen Prince SO-2 St. Vincent (Pa.) DNS DNS DNS DNS