January 27, 2024
|
Muskingum-Bullock Health and Wellness Complex - New Concord, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B AARTFC NJCAA

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Paige Simpson FR-1 Ohio Northern 10.02 7.95 8.03 6.68 7.95 10
2 Ky'Ara Ross FR-1 West Liberty 7.20 6.32 10.16 9.36 8.00 8
3 Sierra Lanham SO-2 West Liberty 5.68 7.95 8.36 6.90 8.11 6
4 Abbe Stackpole SR-4 West Liberty 9.64 7.52 5.97 6.29 8.17 5
5 Chloe Gibson JR-3 Ohio Northern 8.36 6.23 7.05 6.23 8.19 4
6 Kendra Krichbaum JR-3 Ohio Northern 6.93 9.99 7.59 7.10 8.25 3
7 Natalea Hillen SR-4 Point Park 7.69 9.52 8.19 6.10 8.35 2
8 Carlee Domke   Unattached 6.72 7.06 8.32 7.31 8.40   

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sierra Lanham SO-2 West Liberty 10.07 8.05
2 Ky'Ara Ross FR-1 West Liberty 6.69 8.06
3 Paige Simpson FR-1 Ohio Northern 10.33 8.13
4 Chloe Gibson JR-3 Ohio Northern 6.29 8.16
5 Natalea Hillen SR-4 Point Park 8.09 8.17
6 Abbe Stackpole SR-4 West Liberty 8.97 8.23
7 Kendra Krichbaum JR-3 Ohio Northern 5.88 8.28
8 Carlee Domke   Unattached 8.91 8.32
9 Kara Yaukey FR-1 Waynesburg 8.27 8.35
10 Stacey Legg SO-2 Ohio Northern 8.36 8.36
11 RaKeya Ellsberry JR-3 Point Park 9.05 8.38
12 Julia Head FR-1 Cuyahoga CC 9.26 8.41
13 Brookelyn Reynolds FR-1 West Liberty 6.59 8.44
14 Makayla Rice SO-2 Point Park 6.89 8.50
15 Olivia Finke FR-1 Otterbein 6.49 8.54
16 Tashe Lee SR-4 Otterbein 11.13 8.56
17 Jacarla Black FR-1 Cuyahoga CC 10.90 8.58
18 Shannon Cooper FR-1 Muskingum 7.75 8.61
19 Isabella Torres SO-2 Glenville St. 6.84 8.65
20 Bailey Pack SO-2 West Liberty 9.53 8.66
21 Miranda Guthrie SR-4 St. Vincent (Pa.) 6.61 8.69
22 Liberty Bunting SO-2 Muskingum 11.23 8.70
23 Iniyaa Mohanraj SO-2 Carnegie Mellon 6.65 8.74
24 Jesikah Samuel SO-2 Muskingum 6.51 8.79
25 Jayden Cover SO-2 Glenville St. 6.52 8.80
25 Sophia Piazza   University of Dayton Run Club 6.87 8.80
27 Chloe Honeycutt FR-1 Muskingum 7.32 8.82
27 Madison Gray FR-1 Otterbein 6.18 8.82
29 Marissa Scott FR-1 West Liberty 8.28 8.90
30 Hope Gestl FR-1 West Liberty 10.20 8.94
31 Bianca Jamen FR-1 Glenville St. 7.57 9.01
32 Anna Mack FR-1 Chatham 7.67 9.02
33 Jessica Ross FR-1 Chatham 11.38 9.03
33 Cierra Toland FR-1 Bethany (W.V.) 7.14 9.03
35 Kayla Bruce SO-2 Otterbein 11.01 9.17
36 Lucia Johnson JR-3 St. Vincent (Pa.) 10.56 9.18
  Isabelle Arnett-Tomasek FR-1 Muskingum DNS DNS
  Hannah Staats-DeLong FR-1 Otterbein DNS DNS
  Madelyn Myers SO-2 Otterbein DNS DNS
  Elizabeth Potts SO-2 Mount Vernon Nazarene DNS DNS
  Hazeona Basped FR-1 Point Park DNS DNS
  Reis Johnson FR-1 Cuyahoga CC DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Abbe Stackpole SR-4 West Liberty 10.62 7.90 8.23 8.89 8.56 5.93
8 Carlee Domke   Unattached 6.99 8.99 8.32 5.91 10.40 9.41
11 RaKeya Ellsberry JR-3 Point Park 9.89 9.81 8.38 7.80 10.90 9.98
12 Julia Head FR-1 Cuyahoga CC 7.24 10.77 8.41 8.25 6.73 7.66
25 Sophia Piazza   University of Dayton Run Club 10.65 8.36 8.80 8.19 8.98 7.84
33 Cierra Toland FR-1 Bethany (W.V.) 8.67 7.59 9.03 9.85 6.69 6.32
  Isabelle Arnett-Tomasek FR-1 Muskingum DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Elizabeth Potts SO-2 Mount Vernon Nazarene DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Chloe Gibson JR-3 Ohio Northern 8.16 10.29 9.39 6.70
5 Natalea Hillen SR-4 Point Park 8.17 6.21 5.97 9.07
19 Isabella Torres SO-2 Glenville St. 8.65 9.61 8.83 8.83
32 Anna Mack FR-1 Chatham 9.02 9.11 8.03 8.39
33 Jessica Ross FR-1 Chatham 9.03 7.68 7.23 8.85
  Madelyn Myers SO-2 Otterbein DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Paige Simpson FR-1 Ohio Northern 8.13 9.52 6.02 6.02
18 Shannon Cooper FR-1 Muskingum 8.61 6.12 6.98 7.06
25 Jayden Cover SO-2 Glenville St. 8.80 10.74 10.48 9.68
27 Chloe Honeycutt FR-1 Muskingum 8.82 8.03 9.00 8.65
31 Bianca Jamen FR-1 Glenville St. 9.01 9.01 10.73 9.73
  Hannah Staats-DeLong FR-1 Otterbein DNS DNS DNS DNS
  Reis Johnson FR-1 Cuyahoga CC DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Kendra Krichbaum JR-3 Ohio Northern 8.12 10.35 8.78 8.28 7.70 6.79
9 Kara Yaukey FR-1 Waynesburg 6.27 6.10 8.77 8.35 6.02 8.60
10 Stacey Legg SO-2 Ohio Northern 6.69 6.36 8.36 8.36 10.12 9.70
13 Brookelyn Reynolds FR-1 West Liberty 7.85 8.61 9.88 8.44 6.84 7.60
21 Miranda Guthrie SR-4 St. Vincent (Pa.) 10.52 9.22 9.04 8.69 7.91 6.43
30 Hope Gestl FR-1 West Liberty 11.36 8.32 9.84 8.94 6.53 9.48
36 Lucia Johnson JR-3 St. Vincent (Pa.) 8.08 7.99 11.30 9.18 10.10 6.43
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Ky'Ara Ross FR-1 West Liberty 7.42 8.06
15 Olivia Finke FR-1 Otterbein 7.86 8.54
17 Jacarla Black FR-1 Cuyahoga CC 6.95 8.58
22 Liberty Bunting SO-2 Muskingum 9.92 8.70
24 Jesikah Samuel SO-2 Muskingum 8.18 8.79
29 Marissa Scott FR-1 West Liberty 7.30 8.90
35 Kayla Bruce SO-2 Otterbein 10.46 9.17
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Sierra Lanham SO-2 West Liberty 8.62 8.05 7.09
14 Makayla Rice SO-2 Point Park 10.97 8.50 8.42
16 Tashe Lee SR-4 Otterbein 10.88 8.56 9.33
20 Bailey Pack SO-2 West Liberty 8.32 8.66 10.14
23 Iniyaa Mohanraj SO-2 Carnegie Mellon 7.35 8.74 6.47
27 Madison Gray FR-1 Otterbein 6.80 8.82 7.94
  Hazeona Basped FR-1 Point Park DNS DNS DNS