January 13, 2024
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas NCCAA Appalachian AC

Men 200 M

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Cameron Dalton JR-3 Wofford 22.64 22.41
2 Travon Morrow JR-3 UNC Pembroke 22.51 22.73
3 Ian Hicks FR-1 Belmont Abbey 17.51 22.74
4 Mychael Tucker FR-1 Virginia Union 20.59 22.87
5 Ny'lon Fair-Steele FR-1 UNC Pembroke 30.02 23.09
5 Donovan Jones SO-2 Coker 16.86 23.09
7 Joshua Ellerbe JR-3 UNC Pembroke 29.10 23.09
8 Jaden Watt-Martin JR-3 Columbia (S.C.) 18.09 23.19
9 Jordan Bobbitt FR-1 Barton 26.49 23.23
10 Aiden Laws FR-1 Virginia Union 26.97 23.25
11 Jesse Coleman SO-2 Belmont Abbey 28.91 23.31
12 Xavier Linen JR-3 Columbia (S.C.) 22.61 23.31
13 Zaiyon Evans FR-1 Averett 21.56 23.43
14 Jack Frye SO-2 UNC Pembroke 21.36 23.47
15 Caleb Bailey SO-2 Columbia (S.C.) 19.39 23.64
16 Willy Calcano FR-1 Columbia (S.C.) 29.12 23.67
17 Clayton Hammond SR-4 Columbia Int'l 20.61 23.68
18 Joshua White JR-3 North Greenville 22.28 23.70
19 Thomas Stamper SO-2 Wofford 30.43 23.77
20 Ethan Lee JR-3 Mars Hill 23.59 23.82
21 Brody Price FR-1 UNC Pembroke 27.04 23.93
22 David Heard, Jr FR-1 Guilford 23.70 23.94
23 Chase White Sophomore Unattached 25.69 24.01
24 Shane Olander SO-2 Wofford 23.33 24.05
25 Jaquan Ebron SR-4 Bluefield 23.45 24.17
26 Trenton Torain SO-2 Guilford 16.93 24.18
27 Cameron Gunn JR-3 Belmont Abbey 18.19 24.25
28 Bryce Hamby SO-2 North Greenville 24.80 24.31
29 Delmont Burt Junior Unattached 20.94 24.34
30 Sean Young Junior Unattached 24.15 24.39
31 Omar Rodriguez Senior Unattached 28.94 24.52
32 Misha Gray SO-2 Bob Jones 20.37 24.54
33 Ayden Thompson FR-1 Belmont Abbey 20.16 24.58
34 Kevin Cunningham SR-4 Columbia Int'l 22.00 24.72
35 Jaryd Broom FR-1 Lees-McRae 17.60 24.79
36 Nickolas Andrews SO-2 Averett 27.22 24.97
37 Leonardo Mota SO-2 Bob Jones 28.00 25.00
38 Denim Jones FR-1 Columbia Int'l 21.98 25.26
39 Julian Carranza FR-1 Columbia Int'l 21.28 25.33
40 Quentin Jones SO-2 Averett 29.16 25.35
41 Jordan Wright JR-3 Columbia (S.C.) 22.84 25.66
42 Jerome Moore SO-2 Guilford 31.36 25.70
43 Alayne Frith JR-3 Montreat 21.69 26.45
44 Kyle Williams FR-1 Bob Jones 19.35 26.50
45 Carlos Turner SO-2 Tusculum 20.07 26.76
46 Luke Baker SR-4 Coker 21.44 27.13
47 Darius Eubanks FR-1 Averett 30.68 27.39
48 Jaz Adams-Beaver FR-1 Guilford 28.59 28.03
Men 200 M Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Travon Morrow JR-3 UNC Pembroke 16.82 22.73 27.96 22.51 16.37
3 Ian Hicks FR-1 Belmont Abbey 28.43 22.74 20.02 24.56 16.60
19 Thomas Stamper SO-2 Wofford 24.01 23.77 25.68 20.92 28.05
Men 200 M Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Donovan Jones SO-2 Coker 28.17 23.09 27.25 23.79 20.32
7 Joshua Ellerbe JR-3 UNC Pembroke 22.86 23.09 16.86 16.40 16.40
17 Clayton Hammond SR-4 Columbia Int'l 18.00 23.68 25.58 17.29 16.82
20 Ethan Lee JR-3 Mars Hill 26.44 23.82 17.39 18.35 26.68
Men 200 M Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cameron Dalton JR-3 Wofford 22.41 25.55 21.97 27.12 17.93
8 Jaden Watt-Martin JR-3 Columbia (S.C.) 23.19 20.18 29.22 16.70 26.21
10 Aiden Laws FR-1 Virginia Union 23.25 23.02 24.18 24.18 23.25
Men 200 M Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ny'lon Fair-Steele FR-1 UNC Pembroke 23.09
18 Joshua White JR-3 North Greenville 23.70
28 Bryce Hamby SO-2 North Greenville 24.31
Men 200 M Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Mychael Tucker FR-1 Virginia Union 17.16 19.67 22.87
14 Jack Frye SO-2 UNC Pembroke 26.76 23.00 23.47
21 Brody Price FR-1 UNC Pembroke 20.34 30.16 23.93
32 Misha Gray SO-2 Bob Jones 22.83 25.28 24.54
Men 200 M Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Xavier Linen JR-3 Columbia (S.C.) 23.55 20.28 28.44 19.58 26.11 23.31 28.91
15 Caleb Bailey SO-2 Columbia (S.C.) 25.54 20.81 29.32 17.73 26.72 23.64 17.97
16 Willy Calcano FR-1 Columbia (S.C.) 25.80 25.33 17.05 18.70 23.91 23.67 28.17
24 Shane Olander SO-2 Wofford 17.08 23.33 26.22 22.61 17.08 24.05 21.65
29 Delmont Burt Junior Unattached 17.04 19.96 24.10 22.40 17.29 24.34 31.40
Men 200 M Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
26 Trenton Torain SO-2 Guilford 20.80 18.14 24.18 24.91
30 Sean Young Junior Unattached 21.96 20.00 24.39 19.27
34 Kevin Cunningham SR-4 Columbia Int'l 18.30 30.90 24.72 19.53
40 Quentin Jones SO-2 Averett 28.40 26.62 25.35 24.85
Men 200 M Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jordan Bobbitt FR-1 Barton 24.86 20.21 19.52 23.23 27.65 21.38
23 Chase White Sophomore Unattached 23.53 17.29 19.45 24.01 24.97 20.89
35 Jaryd Broom FR-1 Lees-McRae 25.04 25.79 21.57 24.79 23.06 29.26
36 Nickolas Andrews SO-2 Averett 19.48 25.97 23.48 24.97 26.97 27.47
Men 200 M Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Cameron Gunn JR-3 Belmont Abbey 26.44 31.29 18.19 24.25 30.32 22.07
31 Omar Rodriguez Senior Unattached 24.03 25.26 26.24 24.52 18.88 31.63
37 Leonardo Mota SO-2 Bob Jones 17.50 26.50 22.00 25.00 25.50 20.25
42 Jerome Moore SO-2 Guilford 23.65 29.04 33.16 25.70 23.91 27.25
Men 200 M Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
41 Jordan Wright JR-3 Columbia (S.C.) 28.23 25.66
44 Kyle Williams FR-1 Bob Jones 26.77 26.50
45 Carlos Turner SO-2 Tusculum 23.82 26.76
Men 200 M Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jesse Coleman SO-2 Belmont Abbey 23.31
13 Zaiyon Evans FR-1 Averett 23.43
25 Jaquan Ebron SR-4 Bluefield 24.17
39 Julian Carranza FR-1 Columbia Int'l 25.33
43 Alayne Frith JR-3 Montreat 26.45
Men 200 M Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 David Heard, Jr FR-1 Guilford 23.94
33 Ayden Thompson FR-1 Belmont Abbey 24.58
38 Denim Jones FR-1 Columbia Int'l 25.26
46 Luke Baker SR-4 Coker 27.13
47 Darius Eubanks FR-1 Averett 27.39
48 Jaz Adams-Beaver FR-1 Guilford 28.03