January 13, 2024
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B Appalachian AC

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jack Kester   Unattached 1:48.12 1:30.24 1:25.13 1:16.62
2 Miller Brannen FR-1 App State 1:37.41 1:04.08 1:25.44 1:31.42
3 Thomas Thierfelder SR-4 Belmont Abbey 1:46.25 1:22.26 1:25.68 1:33.40
4 Antonio Aparicio SR-4 Tusculum 1:22.62 1:26.06 1:26.06 1:04.55
5 Archie Woodard FR-1 Wofford 1:00.87 1:12.17 1:26.95 1:32.17
6 Xay Bogus JR-3 Tusculum 1:30.56 1:23.59 1:27.07 1:34.91
7 Logan Murphy-Redd SR-4 Belmont Abbey 1:35.14 1:39.58 1:28.91 1:25.36
8 Zach Bannister FR-1 North Greenville 1:18.26 1:09.37 1:28.93 1:50.28
9 Caleb Petersen FR-1 Belmont Abbey 1:51.84 1:38.42 1:29.47 1:24.11
10 Virgil Sneed Senior Unattached 1:50.06 1:20.54 1:29.48 1:12.48
11 Landen Locklear JR-3 Tusculum 1:35.80 1:09.59 1:30.37 1:27.66
12 Kolbe Zuniga FR-1 Belmont Abbey 1:19.80 1:30.68 1:30.68 1:30.68
13 Benit Kitapindu SO-2 Tusculum 1:33.83 1:33.83 1:31.09 1:58.42
14 Malik Beaver JR-3 Columbia Int'l 1:47.53 1:25.66 1:31.12 1:54.82
15 Matthew Morin FR-1 Montreat 1:17.58 1:39.48 1:31.26 1:19.40
16 Spencer Evans SO-2 Columbia Int'l 1:16.76 1:09.36 1:32.48 1:47.28
17 Andrew Sarver JR-3 Bob Jones 1:42.67 1:23.25 1:32.49 1:36.19
18 Kayvon Pickett FR-1 Tusculum 1:12.51 1:41.70 1:34.16 1:34.16
19 Charles May JR-3 Belmont Abbey 1:53.12 1:18.99 1:37.51 1:57.02
20 Davis Nicol SR-4 Montreat 1:42.61 1:49.52 1:38.66 1:52.48
21 William Bull FR-1 Columbia (S.C.) 2:03.73 1:51.76 1:39.78 1:35.79
22 Joseph Yanez SO-2 Guilford 2:12.80 2:03.31 1:45.39 1:13.78
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jack Kester   Unattached 1:25.13 1:03.00 1:18.32 1:45.57 1:22.58 1:48.12
2 Miller Brannen FR-1 App State 1:25.44 1:30.57 1:51.08 1:17.75 1:36.55 1:42.53
3 Thomas Thierfelder SR-4 Belmont Abbey 1:25.68 1:24.83 1:50.53 1:16.26 1:06.83 1:20.54
4 Antonio Aparicio SR-4 Tusculum 1:26.06 1:24.34 1:43.28 1:14.02 1:17.46 1:28.65
7 Logan Murphy-Redd SR-4 Belmont Abbey 1:28.91 1:10.24 1:29.80 1:42.25 1:54.70 1:16.47
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Caleb Petersen FR-1 Belmont Abbey 1:33.05 1:29.47
10 Virgil Sneed Senior Unattached 1:52.75 1:29.48
11 Landen Locklear JR-3 Tusculum 1:04.17 1:30.37
15 Matthew Morin FR-1 Montreat 1:12.10 1:31.26
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Zach Bannister FR-1 North Greenville 1:32.49 1:28.93 1:43.16
19 Charles May JR-3 Belmont Abbey 1:19.96 1:37.51 1:41.41
20 Davis Nicol SR-4 Montreat 1:38.66 1:38.66 1:15.97
22 Joseph Yanez SO-2 Guilford 2:09.63 1:45.39 1:24.32
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Kolbe Zuniga FR-1 Belmont Abbey 1:13.45 1:57.89 1:30.68 1:29.78 1:19.80
14 Malik Beaver JR-3 Columbia Int'l 1:31.12 1:13.81 1:31.12 1:04.70 1:54.82
16 Spencer Evans SO-2 Columbia Int'l 1:50.98 1:57.45 1:32.48 1:06.59 1:41.73
17 Andrew Sarver JR-3 Bob Jones 1:40.82 1:14.92 1:32.49 1:28.79 1:56.54
21 William Bull FR-1 Columbia (S.C.) 2:06.72 2:08.72 1:39.78 1:34.80 1:42.78
Men's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Archie Woodard FR-1 Wofford 1:31.30 1:26.95
6 Xay Bogus JR-3 Tusculum 1:30.56 1:27.07
13 Benit Kitapindu SO-2 Tusculum 1:08.32 1:31.09
18 Kayvon Pickett FR-1 Tusculum 1:12.51 1:34.16