May 12, 2023
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jayden Zywicki FR-1 Wis.-La Crosse 9:12.59 6:50.34 7:34.11 7:45.05 9:07.11 10:56.54 8:17.87
2 Elias Ritzke SO-2 Wis.-La Crosse 11:29.39 6:44.88 7:01.29 10:51.09 9:07.13 7:17.71 9:29.02
3 Nick Kepford FR-1 Wis.-La Crosse 8:20.49 8:58.98 9:59.48 10:32.48 9:09.98 11:16.48 11:21.98
4 Luke Chaffin FR-1 Wis.-La Crosse 9:39.44 9:56.15 9:22.73 6:52.30 9:17.15 9:00.44 9:50.58
5 Connor Dolan SR-4 Colorado St. 6:32.61 11:24.27 11:35.48 9:26.48 9:20.87 9:09.66 6:38.22
6 Caden Schneider FR-1 Wis.-Platteville 9:44.71 8:19.56 7:34.15 12:12.31 9:27.68 7:00.09 9:33.36
7 Austin True SO-2 Wis.-La Crosse 9:46.10 9:29.03 7:46.61 11:51.29 9:29.03 8:37.82 10:20.25
8 Ian Barnes FR-1 Wis.-Eau Claire 10:29.01 7:47.26 9:05.14 8:11.22 9:59.05 9:05.14 7:05.33
9 Skyler Fryman FR-1 Wis.-Eau Claire 7:30.38 12:59.02 9:44.27 9:26.01 10:08.61 8:19.06 7:30.38
10 Zach Brandenburg SO-2 Wis.-Stevens Point 10:43.77 13:20.03 11:40.03 9:53.77 10:25.02 9:10.02 8:32.52
11 Dylan King FR-1 Wis.-Platteville 13:31.56 9:43.31 10:15.01 13:06.20 10:34.03 13:18.88 11:43.78
12 Gus Foster FR-1 Wis.-Stevens Point 7:43.34 9:27.76 13:03.11 10:46.07 10:52.59 10:26.49 12:37.01
  Matt Stilling Junior Wisconsin Track Club 8:07.90 7:37.02 12:21.11 10:48.47 10:17.59 8:44.96 8:44.96
  Griffin Ward Freshman MULTISTARS 12:15.52 11:47.23 8:29.21 7:10.00 9:25.78 8:00.92 11:13.28
  Dan VanAcker   MULTISTARS 8:53.65 7:51.20 8:42.30 7:51.20 9:27.71 11:26.93 11:15.58
  Joey Sullivan Freshman MULTISTARS 10:08.82 6:40.39 9:30.42 10:25.27 9:08.48 7:29.76 8:35.58
  Owen Lindseth Freshman MULTISTARS 12:37.34 9:16.17 7:11.92 11:20.42 9:51.67 7:06.01 7:23.76
  Tyler Finger   MULTISTARS 10:11.25 8:26.29 12:27.08 7:12.20 10:17.42 12:45.60 9:03.33
  Mason Brown Freshman MULTISTARS 7:03.80 11:48.19 11:25.89 6:35.92 9:17.63 6:52.65 8:21.87
  Josh Becker RS/Una MULTISTARS 11:11.76 6:38.69 8:00.61 9:49.84 9:06.14 8:55.22 11:33.60
  Zach Slevin JR-3 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Ian Barnes FR-1 Wis.-Eau Claire 10:46.98 9:59.05 10:35.00
9 Skyler Fryman FR-1 Wis.-Eau Claire 13:05.11 10:08.61 11:09.48
10 Zach Brandenburg SO-2 Wis.-Stevens Point 9:22.52 10:25.02 9:41.27
11 Dylan King FR-1 Wis.-Platteville 9:17.95 10:34.03 9:05.27
12 Gus Foster FR-1 Wis.-Stevens Point 13:35.74 10:52.59 9:01.65
  Tyler Finger   MULTISTARS 7:55.42 10:17.42 10:23.60
  Matt Stilling Junior Wisconsin Track Club 7:43.20 10:17.59 11:44.06
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jayden Zywicki FR-1 Wis.-La Crosse 9:07.11 7:28.63
2 Elias Ritzke SO-2 Wis.-La Crosse 9:07.13 11:23.92
3 Nick Kepford FR-1 Wis.-La Crosse 9:09.98 10:04.98
4 Luke Chaffin FR-1 Wis.-La Crosse 9:17.15 7:31.30
5 Connor Dolan SR-4 Colorado St. 9:20.87 10:11.35
6 Caden Schneider FR-1 Wis.-Platteville 9:27.68 11:21.22
7 Austin True SO-2 Wis.-La Crosse 9:29.03 10:31.63
  Josh Becker RS/Una MULTISTARS 9:06.14 10:22.60
  Mason Brown Freshman MULTISTARS 9:17.63 11:09.16
  Owen Lindseth Freshman MULTISTARS 9:51.67 7:53.34
  Joey Sullivan Freshman MULTISTARS 9:08.48 9:24.94
  Dan VanAcker   MULTISTARS 9:27.71 7:51.20
  Griffin Ward Freshman MULTISTARS 9:25.78 8:17.89
  Zach Slevin JR-3 Wis.-La Crosse DNF DNF