May 17-18, 2023
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA
ICON KEY: MAC Empire 8 AARTFC SUNYAC Liberty League IC4A/ECAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Windsor Ardner JR-3 SUNY Geneseo 4:54.04 4:29.76 3:46.60 10
2 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 5:32.60 4:34.87 4:32.13 8
3 Harrinee Senthilkumar FR-1 Johns Hopkins 3:26.36 4:35.14 5:13.66 6
4 Katelyn Schoener JR-3 Alvernia 4:39.86 4:37.09 4:12.16 5
5 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 3:31.81 4:38.69 4:27.55 4
6 Lydia Bennett SO-2 Grove City 3:15.16 4:38.80 4:49.96 3
7 Olivia Nola SO-2 PSU-Behrend 3:49.04 4:39.31 5:24.00 2
8 Grace Smith SO-2 Grove City 3:38.12 4:39.63 5:43.95 1
9 Amelia Smith SR-4 DeSales 3:35.87 4:40.35 4:37.55 -
10 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 3:56.33 4:44.73 5:01.82 -
11 Holly Chambers JR-3 Ursinus 5:22.21 4:45.14 4:53.70 -
12 Kristen Seballos SR-4 Carnegie Mellon 5:14.16 4:45.60 3:45.63 -
13 Janie Cooper FR-1 NYU 3:22.96 4:45.85 4:08.69 -
14 Haylei Coolican JR-3 St. Lawrence 5:06.56 4:46.50 5:20.88 -
15 Catherine Dacey SO-2 Union (N.Y.) 3:39.53 4:48.85 4:28.63 -
16 Isabelle Pardew SR-4 Stevenson 3:26.43 4:50.74 3:58.41 -
17 Amelia Gilbert SR-4 RIT 3:38.55 4:51.39 4:22.26 -
18 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 5:32.52 4:51.68 4:10.85 -
19 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 5:56.29 4:52.04 3:41.95 -
20 Stella Gladden FR-1 NYU 3:52.01 4:53.68 3:34.39 -
21 Madison Kammer FR-1 Misericordia 5:41.28 4:54.20 4:07.13 -
22 Olivia Shafer SO-2 Rowan 3:53.20 4:55.18 6:23.74 -
23 Lily Murphy FR-1 St. Vincent (Pa.) 4:44.03 4:55.86 5:43.20 -
24 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 5:26.33 4:56.66 4:32.93 -
25 Salini Iyer JR-3 TCNJ 4:01.71 4:58.40 3:49.77 -
26 Sierra Danieu SO-2 RIT 6:04.06 4:58.41 3:34.86 -
27 Mackenzie Feeney JR-3 Sage 5:58.66 4:58.88 6:25.56 -
28 Sarah Skane JR-3 York (Pa.) 4:18.21 5:00.24 3:33.17 -
29 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 6:25.36 5:01.06 4:36.98 -
30 Suzanne Zaugg JR-3 Ramapo 4:33.78 5:04.20 5:16.37 -
31 Emma Myers JR-3 Susquehanna 3:36.36 5:04.72 5:01.68 -
32 Alycia Haynes SR-4 Farmingdale St. 4:37.38 5:11.66 5:36.60 -
33 Paige Redman FR-1 Marywood 6:33.74 5:12.49 5:59.37 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
15 Catherine Dacey SO-2 Union (N.Y.) 4:48.85 6:09.73 -
16 Isabelle Pardew SR-4 Stevenson 4:50.74 3:49.69 -
17 Amelia Gilbert SR-4 RIT 4:51.39 5:05.96 -
18 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 4:51.68 5:15.02 -
19 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 4:52.04 3:44.87 -
20 Stella Gladden FR-1 NYU 4:53.68 3:43.20 -
21 Madison Kammer FR-1 Misericordia 4:54.20 5:50.10 -
22 Olivia Shafer SO-2 Rowan 4:55.18 6:08.98 -
23 Lily Murphy FR-1 St. Vincent (Pa.) 4:55.86 4:41.07 -
25 Salini Iyer JR-3 TCNJ 4:58.40 5:43.16 -
26 Sierra Danieu SO-2 RIT 4:58.41 5:13.33 -
27 Mackenzie Feeney JR-3 Sage 4:58.88 4:43.94 -
28 Sarah Skane JR-3 York (Pa.) 5:00.24 4:15.21 -
29 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 5:01.06 6:31.38 -
30 Suzanne Zaugg JR-3 Ramapo 5:04.20 5:04.20 -
31 Emma Myers JR-3 Susquehanna 5:04.72 5:01.68 -
32 Alycia Haynes SR-4 Farmingdale St. 5:11.66 4:21.80 -
33 Paige Redman FR-1 Marywood 5:12.49 5:49.99 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Windsor Ardner JR-3 SUNY Geneseo 4:51.34 4:29.76 4:05.49 10
2 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 4:56.86 4:34.87 4:40.37 8
3 Harrinee Senthilkumar FR-1 Johns Hopkins 3:23.61 4:35.14 4:46.15 6
4 Katelyn Schoener JR-3 Alvernia 5:26.97 4:37.09 5:10.34 5
5 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 5:51.15 4:38.69 4:02.46 4
6 Lydia Bennett SO-2 Grove City 4:58.32 4:38.80 5:15.05 3
7 Olivia Nola SO-2 PSU-Behrend 4:56.07 4:39.31 5:18.42 2
8 Grace Smith SO-2 Grove City 4:39.63 4:39.63 5:29.97 1
9 Amelia Smith SR-4 DeSales 4:26.34 4:40.35 4:23.53 -
10 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 4:33.34 4:44.73 5:33.14 -
11 Holly Chambers JR-3 Ursinus 3:39.56 4:45.14 4:30.89 -
12 Kristen Seballos SR-4 Carnegie Mellon 3:59.91 4:45.60 3:25.64 -
13 Janie Cooper FR-1 NYU 5:00.15 4:45.85 3:28.67 -
14 Haylei Coolican JR-3 St. Lawrence 4:17.85 4:46.50 3:52.07 -
24 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 5:08.53 4:56.66 3:45.47 -