May 17-18, 2023
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA
ICON KEY: MAC Empire 8 AARTFC SUNYAC Liberty League IC4A/ECAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Windsor Ardner JR-3 SUNY Geneseo 4:29.76 4:16.28 4:45.95 4:48.65 10
2 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 4:34.87 4:29.38 4:37.62 5:10.61 8
3 Harrinee Senthilkumar FR-1 Johns Hopkins 4:35.14 3:34.61 4:46.15 3:42.87 6
4 Katelyn Schoener JR-3 Alvernia 4:37.09 5:38.05 4:45.41 4:17.70 5
5 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 4:38.69 3:40.17 5:00.99 4:16.40 4
6 Lydia Bennett SO-2 Grove City 4:38.80 5:56.87 5:48.50 5:40.14 3
7 Olivia Nola SO-2 PSU-Behrend 4:39.31 3:18.31 4:22.56 5:07.25 2
8 Grace Smith SO-2 Grove City 4:39.63 4:53.62 4:20.06 5:38.36 1
9 Amelia Smith SR-4 DeSales 4:40.35 5:22.41 5:28.01 3:16.25 -
10 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 4:44.73 6:04.46 6:10.15 4:19.11 -
11 Holly Chambers JR-3 Ursinus 4:45.14 4:50.85 5:39.32 4:45.14 -
12 Kristen Seballos SR-4 Carnegie Mellon 4:45.60 4:31.32 4:34.18 5:05.60 -
13 Janie Cooper FR-1 NYU 4:45.85 3:37.25 4:08.69 5:20.16 -
14 Haylei Coolican JR-3 St. Lawrence 4:46.50 5:38.07 3:46.34 5:58.13 -
15 Catherine Dacey SO-2 Union (N.Y.) 4:48.85 4:57.52 4:28.63 4:57.52 -
16 Isabelle Pardew SR-4 Stevenson 4:50.74 5:11.10 6:03.43 4:01.32 -
17 Amelia Gilbert SR-4 RIT 4:51.39 5:58.41 3:50.20 4:22.26 -
18 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 4:51.68 5:29.60 5:23.77 5:29.60 -
19 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 4:52.04 6:07.97 6:19.66 3:56.56 -
20 Stella Gladden FR-1 NYU 4:53.68 6:01.23 3:40.26 5:46.55 -
21 Madison Kammer FR-1 Misericordia 4:54.20 5:17.74 5:08.91 5:05.97 -
22 Olivia Shafer SO-2 Rowan 4:55.18 6:00.12 4:58.14 6:23.74 -
23 Lily Murphy FR-1 St. Vincent (Pa.) 4:55.86 5:49.12 5:28.41 4:11.49 -
24 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 4:56.66 4:47.76 5:05.56 6:16.76 -
25 Salini Iyer JR-3 TCNJ 4:58.40 5:16.31 4:40.50 5:01.39 -
26 Sierra Danieu SO-2 RIT 4:58.41 4:52.45 3:52.76 5:19.30 -
27 Mackenzie Feeney JR-3 Sage 4:58.88 5:31.76 4:26.01 5:28.77 -
28 Sarah Skane JR-3 York (Pa.) 5:00.24 6:15.30 3:39.18 5:03.25 -
29 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 5:01.06 6:22.35 5:34.18 3:51.82 -
30 Suzanne Zaugg JR-3 Ramapo 5:04.20 6:20.25 4:52.04 5:55.92 -
31 Emma Myers JR-3 Susquehanna 5:04.72 4:28.16 5:26.05 4:52.54 -
32 Alycia Haynes SR-4 Farmingdale St. 5:11.66 3:53.75 5:24.13 5:05.43 -
33 Paige Redman FR-1 Marywood 5:12.49 3:57.50 5:46.87 4:00.62 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Catherine Dacey SO-2 Union (N.Y.) 3:51.08 4:22.86 3:48.20 4:48.85 4:19.97 3:48.20 -
16 Isabelle Pardew SR-4 Stevenson 6:17.97 5:22.73 4:07.13 4:50.74 4:01.32 4:04.23 -
17 Amelia Gilbert SR-4 RIT 4:13.51 4:10.60 3:58.94 4:51.39 3:53.12 4:25.17 -
18 Mia Vizcaino SO-2 Brockport St. 3:44.60 4:25.43 5:06.27 4:51.68 4:40.02 6:07.52 -
19 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 4:17.00 5:32.93 5:09.57 4:52.04 3:53.64 4:17.00 -
20 Stella Gladden FR-1 NYU 4:30.19 5:11.30 5:55.36 4:53.68 5:49.48 6:10.04 -
21 Madison Kammer FR-1 Misericordia 5:11.86 4:21.84 5:23.62 4:54.20 6:16.58 4:21.84 -
22 Olivia Shafer SO-2 Rowan 4:43.38 4:55.18 5:01.09 4:55.18 5:15.85 5:54.22 -
23 Lily Murphy FR-1 St. Vincent (Pa.) 4:41.07 6:00.95 3:53.73 4:55.86 6:09.83 4:58.82 -
25 Salini Iyer JR-3 TCNJ 5:16.31 4:34.53 4:40.50 4:58.40 4:19.61 6:13.00 -
26 Sierra Danieu SO-2 RIT 4:46.48 6:01.08 5:04.38 4:58.41 5:16.32 3:52.76 -
27 Mackenzie Feeney JR-3 Sage 5:31.76 5:58.66 3:50.14 4:58.88 5:52.68 5:55.67 -
28 Sarah Skane JR-3 York (Pa.) 5:06.25 4:57.24 4:00.20 5:00.24 5:57.29 5:36.27 -
29 Veronica Dailey JR-3 Brockport St. 4:43.00 6:31.38 6:01.28 5:01.06 4:30.96 4:39.99 -
30 Suzanne Zaugg JR-3 Ramapo 6:02.00 6:11.13 6:17.21 5:04.20 4:33.78 5:43.75 -
31 Emma Myers JR-3 Susquehanna 4:37.30 4:58.63 3:42.45 5:04.72 3:39.40 4:58.63 -
32 Alycia Haynes SR-4 Farmingdale St. 5:58.41 6:38.93 5:27.25 5:11.66 4:09.33 5:14.78 -
33 Paige Redman FR-1 Marywood 5:56.24 4:31.87 5:49.99 5:12.49 6:02.49 5:24.99 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Windsor Ardner JR-3 SUNY Geneseo 4:29.76 4:45.95 5:39.90 4:05.49 3:14.23 4:05.49 10
2 Rachel Conhoff JR-3 Ursinus 4:34.87 4:37.62 3:34.40 4:23.88 5:07.86 4:12.88 8
3 Harrinee Senthilkumar FR-1 Johns Hopkins 4:35.14 5:43.93 5:43.93 4:59.91 4:40.65 4:02.13 6
4 Katelyn Schoener JR-3 Alvernia 4:37.09 4:34.32 3:33.36 4:59.26 5:10.34 5:49.14 5
5 Allison Sibold SO-2 St. Lawrence 4:38.69 5:26.07 5:37.22 4:21.97 5:14.92 3:17.87 4
6 Lydia Bennett SO-2 Grove City 4:38.80 3:48.62 4:08.14 3:17.95 4:52.74 5:56.87 3
7 Olivia Nola SO-2 PSU-Behrend 4:39.31 4:58.87 5:51.93 5:49.14 5:04.45 4:58.87 2
8 Grace Smith SO-2 Grove City 4:39.63 5:57.93 4:59.21 5:02.00 4:20.06 5:35.56 1
9 Amelia Smith SR-4 DeSales 4:40.35 4:40.35 3:55.50 5:42.03 3:55.50 3:24.66 -
10 Kallan Carter SR-4 Susquehanna 4:44.73 4:07.72 5:30.29 5:13.21 5:38.83 3:22.16 -
11 Holly Chambers JR-3 Ursinus 4:45.14 4:22.33 3:22.45 4:05.22 3:59.52 3:36.71 -
12 Kristen Seballos SR-4 Carnegie Mellon 4:45.60 3:51.34 5:28.44 3:48.48 5:54.15 5:31.30 -
13 Janie Cooper FR-1 NYU 4:45.85 4:22.99 3:25.82 3:57.26 5:37.31 3:25.82 -
14 Haylei Coolican JR-3 St. Lawrence 4:46.50 4:12.12 3:37.74 4:52.23 4:17.85 5:26.61 -
24 Savanna Carr SR-4 PSU-Behrend 4:56.66 6:04.90 4:00.30 4:15.13 4:41.83 5:38.20 -