May 25-27, 2023
|
St. John Fisher - Rochester, NY
ICON KEY: AARTFC SUNYAC

Men's 4 x 400 Relay Finals

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mount Union
(B>)
Jared Storm, Tyler Gill, Justin Knoch, Matt McBride 3:42.82 3:33.46 3:25.97 2:26.05 3:39.07 3:07.24 2:33.54 10
2 Claremont-Mudd-Scripps Christian Campbell, Nicholas Teresi, Ellis DelVecchio, Jamie Cockburn 3:13.46 3:15.34 2:17.11 2:15.23 3:58.54 3:07.82 3:34.12 8
3 Rowan Marquise Young, Nana Agyemang, Jah'mere Beasley, Amara Conte 2:44.21 2:36.66 2:57.42 3:21.96 2:23.45 3:08.74 3:29.51 6
4 Wis.-La Crosse Chase Doornink, Addison Hill, Tyler Backes, Caden Pearce 3:27.70 2:36.72 2:49.93 3:05.04 3:27.70 3:08.81 2:31.05 5
5 John Carroll Tyler Gast, Garrett Clark, Caleb Correia, Basheer Alramahi 4:04.38 4:06.28 2:27.77 3:18.92 2:39.13 3:09.44 4:02.49 4
6 Bethel (Minn.) Joel Smith, Grant Nelson, Josh Sampson, Jacob Parent 3:57.72 2:51.16 2:30.24 3:34.90 3:13.98 3:10.17 3:12.08 3
7 Nebraska Wesleyan Kyle Dickinson, Gabe Anderson, Morgan Conner, Garrett Lenners 3:02.31 3:02.31 3:54.12 3:33.01 3:31.09 3:11.90 2:52.71 2
8 Cortland St. Douglas Knapp, Coltrane Goring, Harrison Gavalas, Richard Samuels 2:41.23 4:07.75 3:42.18 2:56.96 3:34.32 3:16.62 4:15.61 1
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Claremont-Mudd-Scripps Campbell, Teresi, DelVecchio, Cockburn 4:04.15 3:45.22 3:09.26
3 Wis.-La Crosse Doornink, Hill, Backes, Pearce 3:35.90 3:49.15 3:09.38
5 Rowan Young, Agyemang, Beasley, Conte 2:34.47 3:27.87 3:10.70
6 Cortland St. Jones, Goring, Gavalas, Knapp 4:01.57 2:27.63 3:11.72
9 Wartburg Abbey, Clapp, Atwater, Schmidt 3:24.34 3:01.21 3:12.77
11 Ohio Northern Kesler, Myers, Schlatter, Dean 3:14.07 3:29.60 3:14.07
12 Ursinus Tobin, Tabor, Ney, Stanziani 2:38.04 3:44.38 3:15.11
15 Washington U. Santoro, Djetto, Cox, Wilkes 3:20.41 4:15.43 3:16.48
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
2 Mount Union
(B>)
Storm, Gill, Knoch, McBride 3:09.38 3:34.00 2:27.72 3:43.47 3:32.11
4 John Carroll Gast, Clark, Correia, Alramahi 3:11.56 3:46.04 3:49.88 2:37.08 2:16.01
7 Nebraska Wesleyan Dickinson, Anderson, Conner, Lenners 3:11.77 3:19.44 2:46.84 3:34.79 4:07.39
8 Bethel (Minn.) Smith, Nelson, Sampson, Parent 3:12.47 3:00.93 2:55.15 2:37.83 3:14.40
10 Loras
(B>)
Jasa, Smith, Kruse, Oberfoell 3:12.87 4:08.81 3:39.88 4:04.95 2:34.30
13 Wis.-Oshkosh
(B>)
Henderson, Potter, Marquardt, Little 3:15.16 3:11.26 3:52.24 3:19.07 2:34.18
14 Dubuque
(B>)
Steed, Patterson, Griffin, Howell 3:15.78 3:25.57 4:02.77 3:45.15 2:19.01
  SUNY Geneseo Goldszer, Jensen, Sheridan, Miller DQ DQ DQ DQ DQ