May 5- 6, 2023
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Women's 100 Meters Finals

W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 11.20 11.54 14.43 10
2 Lauren Jarrett FR-1 Wis.-La Crosse 15.15 11.65 9.32 8
3 Emily Dawidowich JR-3 Wis.-La Crosse 14.89 11.91 15.13 6
4 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 14.07 12.02 11.42 5
5 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 12.82 12.09 14.63 4
6 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 13.31 12.10 12.95 3
7 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 9.43 12.24 12.37 2
8 Jacqueline Kornowski SO-2 Wis.-Whitewater 9.58 12.28 13.27 1
9 Bella Seitz SO-2 Wis.-La Crosse 12.48 12.35 12.23 -

Women's 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME WIND
1 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 8.74 11.50 4.5
2 Lauren Jarrett FR-1 Wis.-La Crosse 15.19 11.68 3.2
3 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 9.33 11.95 3.2
4 Emily Dawidowich JR-3 Wis.-La Crosse 11.76 12.00 3.2
5 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 15.39 12.02 4.5
6 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 14.95 12.05 3.2
7 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 14.48 12.06 4.5
8 Jacqueline Kornowski SO-2 Wis.-Whitewater 12.65 12.28 4.5
9 Bella Seitz SO-2 Wis.-La Crosse 13.91 12.31 3.2
10 Erin Johnson SR-4 Wis.-Eau Claire 11.71 12.32 4.5
11 Molly Greeninger SO-2 Wis.-Oshkosh 10.64 12.37 3.2
12 Jenna Driscoll SO-2 Wis.-Stout 12.37 12.37 3.2
13 Hannah Bilodeau FR-1 Wis.-Whitewater 12.70 12.45 4.5
14 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 13.46 12.58 3.2
15 Devin Hable JR-3 Wis.-Oshkosh 12.11 12.61 3.2
16 Daja Pryor SO-2 Wis.-Whitewater 13.29 12.65 4.5
17 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 12.55 12.67 3.2
18 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 14.71 12.68 4.5
19 Elizabeth Hren SO-2 Wis.-Oshkosh 13.07 12.69 3.2
20 Jenna Coty FR-1 Wis.-La Crosse 13.34 12.70 3.2
21 Madeline Wainwright SO-2 Wis.-Eau Claire 9.84 12.78 3.2
22 Kyra Huber SR-4 Wis.-Oshkosh 11.27 12.80 3.2
23 Grace Guetschow SR-4 Wis.-Platteville 12.84 12.84 3.2
24 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 13.93 12.89 4.5
25 Danielle Pouska FR-1 Wis.-Whitewater 12.02 12.92 3.2
26 Madison Ahrens SO-2 Wis.-Platteville 14.53 12.97 3.2
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 12.31 13.75 13.03 9.44 11.95 12.79
4 Emily Dawidowich JR-3 Wis.-La Crosse 12.24 13.80 11.52 9.84 12.00 12.24
11 Molly Greeninger SO-2 Wis.-Oshkosh 14.23 11.76 8.79 13.36 12.37 10.39
12 Jenna Driscoll SO-2 Wis.-Stout 9.28 12.50 15.34 12.13 12.37 10.77
15 Devin Hable JR-3 Wis.-Oshkosh 13.12 11.61 10.60 11.23 12.61 11.61
17 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 12.93 9.76 15.21 15.97 12.67 11.15
22 Kyra Huber SR-4 Wis.-Oshkosh 13.44 16.52 14.34 11.78 12.80 10.63
26 Madison Ahrens SO-2 Wis.-Platteville 9.73 14.40 13.10 13.62 12.97 14.40
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 9.32 11.50
5 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 15.27 12.02
7 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 14.84 12.06
8 Jacqueline Kornowski SO-2 Wis.-Whitewater 15.23 12.28
10 Erin Johnson SR-4 Wis.-Eau Claire 9.12 12.32
13 Hannah Bilodeau FR-1 Wis.-Whitewater 12.95 12.45
16 Daja Pryor SO-2 Wis.-Whitewater 16.45 12.65
18 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 13.57 12.68
24 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 13.02 12.89
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Lauren Jarrett FR-1 Wis.-La Crosse 11.80 11.68
6 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 11.45 12.05
9 Bella Seitz SO-2 Wis.-La Crosse 9.73 12.31
14 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 11.70 12.58
19 Elizabeth Hren SO-2 Wis.-Oshkosh 13.46 12.69
20 Jenna Coty FR-1 Wis.-La Crosse 9.53 12.70
21 Madeline Wainwright SO-2 Wis.-Eau Claire 12.66 12.78
23 Grace Guetschow SR-4 Wis.-Platteville 9.76 12.84
25 Danielle Pouska FR-1 Wis.-Whitewater 15.51 12.92

Women's 200 Meters Finals

W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 24.45 23.23 10
2 Emily Dawidowich JR-3 Wis.-La Crosse 24.75 26.24 8
3 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 25.07 21.56 6
4 Lauren Jarrett FR-1 Wis.-La Crosse 25.15 32.70 5
5 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 25.19 29.22 4
6 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 25.50 18.62 3
7 Bella Seitz SO-2 Wis.-La Crosse 25.69 31.60 2
8 Lilly Halvorson SO-2 Wis.-La Crosse 25.79 20.89 1
9 Jacqueline Kornowski SO-2 Wis.-Whitewater 25.90 18.13 -

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 24.41 29.05 18.31 1.6
2 Emily Dawidowich JR-3 Wis.-La Crosse 24.53 25.76 23.06 1.7
3 Lauren Jarrett FR-1 Wis.-La Crosse 24.63 20.45 24.88 1.2
4 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 24.87 25.12 29.35 1.6
5 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 24.91 18.19 18.94 1.7
6 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 25.11 30.14 31.89 1.7
7 Bella Seitz SO-2 Wis.-La Crosse 25.31 31.89 20.25 1.6
8 Jacqueline Kornowski SO-2 Wis.-Whitewater 25.45 30.04 22.65 1.2
9 Lilly Halvorson SO-2 Wis.-La Crosse 25.72 27.27 22.64 1.2
10 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 25.74 18.02 23.43 1.6
11 Hannah Bilodeau FR-1 Wis.-Whitewater 26.01 19.25 21.33 1.2
12 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 26.05 28.40 23.71 1.7
13 Dyllan Powers FR-1 Wis.-La Crosse 26.13 26.92 27.70 1.2
14 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 26.25 24.68 27.57 1.2
15 Ellie Jillson SO-2 Wis.-La Crosse 26.30 26.83 30.77 1.6
16 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 26.43 31.98 30.13 1.7
17 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 26.66 29.60 24.53 1.7
18 Kyra Huber SR-4 Wis.-Oshkosh 26.66 30.93 20.53 1.6
19 Madeline Wainwright SO-2 Wis.-Eau Claire 26.69 33.37 18.69 1.7
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 17.34 24.41 27.34 30.03 24.41
4 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 24.13 24.87 27.11 20.15 19.15
7 Bella Seitz SO-2 Wis.-La Crosse 22.53 25.31 24.30 27.34 32.40
10 Megan Best SR-4 Wis.-Eau Claire 18.28 25.74 26.26 30.12 32.18
15 Ellie Jillson SO-2 Wis.-La Crosse 19.73 26.30 30.77 18.94 32.09
18 Kyra Huber SR-4 Wis.-Oshkosh 28.80 26.66 26.66 28.00 19.20
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Emily Dawidowich JR-3 Wis.-La Crosse 27.48 19.63 18.89 17.91 24.53 26.25 23.55
5 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 17.94 21.68 29.40 29.40 24.91 27.65 26.91
6 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 19.09 18.33 23.36 24.61 25.11 26.37 23.61
12 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 33.35 20.32 27.36 20.06 26.05 33.87 24.49
16 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 21.41 27.23 18.50 30.40 26.43 24.58 27.49
17 Amanda Iverson SO-2 Wis.-Eau Claire 28.26 27.46 30.66 32.80 26.66 26.40 24.26
19 Madeline Wainwright SO-2 Wis.-Eau Claire 29.36 27.76 22.16 18.95 26.69 24.29 27.23
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Lauren Jarrett FR-1 Wis.-La Crosse 20.69 24.63 17.74 20.45 17.25 17.74
8 Jacqueline Kornowski SO-2 Wis.-Whitewater 19.86 25.45 28.76 26.22 25.45 20.62
9 Lilly Halvorson SO-2 Wis.-La Crosse 32.93 25.72 27.27 29.58 20.84 20.58
11 Hannah Bilodeau FR-1 Wis.-Whitewater 23.15 26.01 23.15 25.49 24.19 31.74
13 Dyllan Powers FR-1 Wis.-La Crosse 24.57 26.13 23.78 22.21 19.08 25.09
14 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 28.62 26.25 26.25 23.10 25.20 33.60

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mackenzie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 57.22 45.21 44.06 1:05.23 58.37 48.07 1:09.24 10
2 Amber Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 57.52 1:00.98 43.72 54.65 41.99 43.14 51.77 8
3 Lilly Halvorson SO-2 Wis.-La Crosse 57.55 1:10.22 1:11.94 1:01.01 1:04.46 1:04.46 44.32 6
4 Izi Knoernschild JR-3 Wis.-La Crosse 57.96 56.23 1:04.92 1:00.28 1:08.98 1:14.19 49.85 5
5 Morgan Jennings FR-1 Wis.-La Crosse 58.18 1:06.91 47.13 1:11.57 1:05.75 44.22 48.88 4
6 Katie McNamara SO-2 Wis.-Whitewater 58.49 1:05.51 52.06 47.97 1:01.42 49.72 1:06.68 3
7 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 58.58 1:11.47 1:14.40 1:03.86 1:00.93 50.38 1:13.81 2
8 Ellie Jillson SO-2 Wis.-La Crosse 58.58 55.07 59.17 1:06.20 1:10.30 43.94 1:07.96 1
9 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 59.41 49.31 1:02.38 57.04 44.56 55.26 1:07.14 -

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Amber Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 57.81 47.41 1:15.16 49.72
2 Morgan Jennings FR-1 Wis.-La Crosse 57.94 1:14.75 1:10.69 54.47
3 Izi Knoernschild JR-3 Wis.-La Crosse 58.06 47.61 1:14.32 1:13.74
4 Lilly Halvorson SO-2 Wis.-La Crosse 58.40 1:03.08 1:00.16 49.64
5 Mackenzie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 58.28 45.46 47.79 1:15.77
6 Ellie Jillson SO-2 Wis.-La Crosse 58.79 45.27 1:13.49 1:02.32
7 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 58.83 48.24 52.95 1:09.42
8 Katie McNamara SO-2 Wis.-Whitewater 58.89 50.65 1:07.73 57.72
9 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 59.15 57.97 56.20 1:15.72
10 Sarah Langlois FR-1 Wis.-River Falls 59.53 1:01.32 1:10.25 1:10.25
11 Shelby Klobucar JR-3 Wis.-Stevens Point 59.93 59.33 1:05.93 1:02.33
12 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:00.18 44.54 1:09.81 43.94
13 Addie Mangold SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.36 42.26 1:00.36 52.52
14 Anna Ayd JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.38 42.27 50.12 1:13.06
15 Margaret Rusch SO-2 Wis.-Platteville 1:00.55 1:01.76 1:08.43 55.71
16 Kaydee Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.64 1:07.92 43.06 1:07.92
17 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.86 46.87 1:18.51 48.69
18 Sarah Nieheuser SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.99 1:05.26 1:07.70 51.24
19 Ava DeBaker FR-1 Wis.-Stout 1:01.63 59.79 1:16.43 1:13.96
20 Riley Armstrong SR-4 Wis.-Eau Claire 1:01.72 1:18.39 49.38 1:16.54
21 Megan Jones SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.86 1:16.09 58.15 46.40
22 Erika Mullen SR-4 Wis.-Oshkosh 1:02.23 1:00.37 1:05.35 1:00.99
23 Grace Albee FR-1 Wis.-La Crosse 1:02.25 52.92 50.43 1:15.95
24 Anetha Vogele SO-2 Wis.-Stevens Point 1:06.50 55.20 1:03.18 1:16.48
25 Anna Hall SO-2 Wis.-Stout 1:08.40 1:01.56 1:17.30 47.88
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Izi Knoernschild JR-3 Wis.-La Crosse 58.06 1:10.84
5 Mackenzie Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 58.28 1:03.53
11 Shelby Klobucar JR-3 Wis.-Stevens Point 59.93 59.93
12 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:00.18 44.54
14 Anna Ayd JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.38 1:02.20
19 Ava DeBaker FR-1 Wis.-Stout 1:01.63 1:12.11
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Amber Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 43.36 57.81
8 Katie McNamara SO-2 Wis.-Whitewater 1:15.38 58.89
10 Sarah Langlois FR-1 Wis.-River Falls 1:11.44 59.53
13 Addie Mangold SO-2 Wis.-Eau Claire 59.76 1:00.36
15 Margaret Rusch SO-2 Wis.-Platteville 1:02.37 1:00.55
20 Riley Armstrong SR-4 Wis.-Eau Claire 48.15 1:01.72
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Morgan Jennings FR-1 Wis.-La Crosse 57.94 59.68 1:03.74
17 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.86 52.95 1:17.90
18 Sarah Nieheuser SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.99 1:02.82 1:13.80
21 Megan Jones SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.86 1:10.52 50.11
23 Grace Albee FR-1 Wis.-La Crosse 1:02.25 52.92 1:15.33
24 Anetha Vogele SO-2 Wis.-Stevens Point 1:06.50 49.21 47.22
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Lilly Halvorson SO-2 Wis.-La Crosse 58.40 1:11.25
6 Ellie Jillson SO-2 Wis.-La Crosse 58.79 42.33
7 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 58.83 1:04.13
9 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 59.15 57.38
16 Kaydee Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.64 47.30
22 Erika Mullen SR-4 Wis.-Oshkosh 1:02.23 1:10.32
25 Anna Hall SO-2 Wis.-Stout 1:08.40 1:16.61

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Cyna Madigan SO-2 Wis.-Oshkosh 1:36.40 2:12.56 1:39.08 2:13.89 10
2 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 2:22.18 2:28.89 2:38.28 2:14.13 8
3 Brooke Wellhausen SR-4 Wis.-Stevens Point 1:39.00 2:04.77 1:34.93 2:15.61 6
4 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:21.78 2:28.59 2:50.40 2:16.32 5
5 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 2:18.80 2:06.43 2:17.42 2:17.42 4
6 Anna Schueth JR-3 Wis.-Eau Claire 2:27.72 1:43.54 2:41.52 2:18.05 3
7 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 2:09.84 1:39.45 2:19.51 2:18.12 2
8 Lauren Jex FR-1 Wis.-Eau Claire 1:50.37 2:50.44 2:39.26 2:19.70 1
9 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:18.94 2:02.10 1:52.28 2:20.34 -

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 1:42.24 2:09.76 2:12.38 2:29.42 2:11.07 2:00.59
2 Cyna Madigan SO-2 Wis.-Oshkosh 2:47.05 2:28.34 1:36.22 1:36.22 2:13.64 2:24.34
3 Brooke Wellhausen SR-4 Wis.-Stevens Point 1:48.63 1:47.29 2:22.16 1:54.00 2:14.11 1:43.27
4 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 1:42.05 1:55.31 1:48.68 2:21.81 2:12.53 2:44.34
5 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 2:13.80 1:48.38 2:39.23 2:23.17 2:13.80 2:33.87
6 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:10.42 1:35.10 2:29.44 2:28.08 2:15.85 1:37.82
7 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 1:48.14 2:12.47 1:38.68 1:53.55 2:15.17 2:21.93
8 Anna Schueth JR-3 Wis.-Eau Claire 2:36.96 1:41.49 2:30.20 1:56.37 2:15.31 1:57.72
9 Lauren Jex FR-1 Wis.-Eau Claire 1:56.11 2:56.22 2:22.07 2:46.66 2:16.60 2:52.12
10 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 1:43.89 2:08.49 2:53.60 1:50.72 2:16.69 1:54.82
11 Julia Anderson JR-3 Wis.-La Crosse 1:40.13 1:40.13 2:59.40 1:49.87 2:19.07 1:44.31
12 Hannah Daws FR-1 Wis.-Stout 1:59.83 1:50.07 2:05.40 2:54.17 2:19.33 2:23.51
13 Kylie Stockton FR-1 Wis.-La Crosse 2:40.82 2:56.20 2:15.65 2:14.25 2:19.84 2:15.65
14 Sydney Reisner SO-2 Wis.-Stout 2:06.90 2:36.50 1:57.03 2:22.40 2:20.99 1:52.80
15 Olivia Stenzel FR-1 Wis.-Oshkosh 2:20.33 2:45.84 2:14.66 2:34.50 2:21.74 2:08.99
16 Cailyn Kuechle FR-1 Wis.-River Falls 1:52.03 2:36.00 2:24.65 3:02.94 2:21.81 2:14.72
17 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 1:59.44 2:05.13 2:09.40 1:58.02 2:22.19 2:26.46
18 Grace Bisswurm FR-1 Wis.-La Crosse 2:22.54 2:23.97 2:25.39 2:13.99 2:22.54 3:02.46
19 Roxanne Temple SR-4 Wis.-Whitewater 2:53.57 2:53.57 2:06.23 2:07.67 2:23.44 2:00.49
20 Katie Erb FR-1 Wis.-Whitewater 2:28.11 2:48.24 2:20.92 2:52.55 2:23.79 2:42.49
21 Kylee Sauers FR-1 Wis.-Stevens Point 1:55.07 2:58.50 1:52.12 2:48.18 2:27.52 2:24.57
22 Jessica Wilson FR-1 Wis.-La Crosse 1:50.87 2:10.61 1:55.43 1:52.39 2:31.87 2:51.62
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Brooke Wellhausen SR-4 Wis.-Stevens Point 2:14.11 1:39.25
6 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:15.85 2:28.08
9 Lauren Jex FR-1 Wis.-Eau Claire 2:16.60 2:05.68
10 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 2:16.69 2:15.33
15 Olivia Stenzel FR-1 Wis.-Oshkosh 2:21.74 1:49.14
16 Cailyn Kuechle FR-1 Wis.-River Falls 2:21.81 1:46.36
19 Roxanne Temple SR-4 Wis.-Whitewater 2:23.44 2:13.40
21 Kylee Sauers FR-1 Wis.-Stevens Point 2:27.52 2:09.82
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Cyna Madigan SO-2 Wis.-Oshkosh 2:13.64 2:33.69 2:47.05
5 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 2:13.80 2:24.51 2:35.21
7 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:15.17 2:38.15 2:04.36
11 Julia Anderson JR-3 Wis.-La Crosse 2:19.07 1:41.53 2:58.01
13 Kylie Stockton FR-1 Wis.-La Crosse 2:19.84 2:56.20 2:12.85
14 Sydney Reisner SO-2 Wis.-Stout 2:20.99 2:28.04 3:03.29
22 Jessica Wilson FR-1 Wis.-La Crosse 2:31.87 3:02.25 3:00.73
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 1:59.28 1:48.79 2:11.07 2:09.76 2:33.36 1:59.28 1:46.17
4 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 2:11.21 1:39.40 2:12.53 2:33.74 2:52.29 2:45.67 2:52.29
8 Anna Schueth JR-3 Wis.-Eau Claire 2:15.31 2:28.85 2:15.31 2:08.55 2:24.79 2:13.96 2:41.02
12 Hannah Daws FR-1 Wis.-Stout 2:22.12 2:56.95 2:19.33 2:33.27 2:33.27 2:58.35 2:17.94
17 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 2:16.51 1:56.60 2:22.19 2:49.21 1:59.44 2:39.26 3:04.85
18 Grace Bisswurm FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.31 2:16.84 2:22.54 1:46.91 2:31.10 1:44.06 2:26.82
20 Katie Erb FR-1 Wis.-Whitewater 2:22.36 2:56.87 2:23.79 2:19.48 3:02.62 2:59.74 2:12.29

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 4:00.71 5:08.33 3:09.33 5:48.90 4:30.46 4:25.05 5:08.33 10
2 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 5:26.29 3:42.10 4:53.39 4:58.87 4:34.19 3:44.84 4:45.16 8
3 Carolyn Shult SR-4 Wis.-Eau Claire 5:49.95 5:16.89 4:49.33 5:38.93 4:35.55 3:56.98 5:58.22 6
4 Kimberly Carviou JR-3 Wis.-La Crosse 5:13.47 3:32.71 5:10.67 4:53.88 4:39.88 4:14.69 3:29.91 5
5 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 4:20.44 5:05.25 3:55.24 3:55.24 4:40.04 4:03.64 3:35.63 4
6 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 5:52.88 5:08.07 3:44.05 3:32.85 4:40.06 5:16.47 3:32.85 3
7 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 3:52.50 5:24.94 4:14.91 3:55.30 4:40.12 5:50.15 3:21.69 2
8 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 3:46.22 4:17.32 5:56.29 3:43.39 4:42.77 4:37.12 4:17.32 1
9 Julia Anderson JR-3 Wis.-La Crosse 4:17.34 3:37.75 5:02.59 5:22.38 4:42.79 4:51.28 5:47.84 -
10 Josophine Makurat FR-1 Wis.-Oshkosh 4:44.99 3:23.56 6:09.32 5:16.98 4:50.80 5:25.70 3:43.92 -
11 Autumn Canavera JR-3 Wis.-Eau Claire 4:29.06 4:20.09 5:13.90 3:32.26 4:58.95 3:47.21 4:23.08 -
12 Olivia Krahn SO-2 Wis.-Stout 5:32.17 4:05.39 5:02.25 3:44.44 4:59.25 3:32.47 4:44.29 -
13 Emily Kolb JR-3 Wis.-Eau Claire 4:05.62 6:05.43 5:38.47 6:08.43 4:59.53 3:59.63 3:44.65 -
14 Grace Bisswurm FR-1 Wis.-La Crosse 4:12.05 5:09.75 5:03.67 4:09.01 5:03.67 6:04.41 4:12.05 -
15 Gracie Buchinger FR-1 Wis.-Oshkosh 4:54.94 5:34.47 5:34.47 3:41.97 5:04.06 3:45.01 4:36.70 -
16 Carissa Prestholdt JR-3 Wis.-Eau Claire 6:29.26 3:34.55 5:00.37 4:14.40 5:06.50 6:32.32 3:49.88 -
17 Paige Allemann JR-3 Wis.-Stevens Point 4:15.92 3:42.00 5:45.33 4:59.08 5:08.33 6:22.33 5:08.33 -
18 Madison Juenger SO-2 Wis.-Stevens Point 5:55.63 4:07.40 3:48.84 6:04.91 5:09.24 4:25.95 3:39.56 -
19 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 5:26.02 6:53.18 6:43.49 5:19.57 5:22.79 4:44.06 6:30.58 -
20 Nicole Harrison SO-2 Wis.-Stout 4:42.45 5:18.58 6:24.27 4:29.32 5:28.43 6:11.13 6:04.56 -
  Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Autumn Canavera JR-3 Wis.-Eau Claire 4:58.95 3:50.20 4:02.15 -
12 Olivia Krahn SO-2 Wis.-Stout 4:59.25 4:26.34 5:59.10 -
13 Emily Kolb JR-3 Wis.-Eau Claire 4:59.53 4:11.61 5:17.51 -
14 Grace Bisswurm FR-1 Wis.-La Crosse 5:03.67 5:00.64 4:39.38 -
15 Gracie Buchinger FR-1 Wis.-Oshkosh 5:04.06 5:10.15 4:18.46 -
16 Carissa Prestholdt JR-3 Wis.-Eau Claire 5:06.50 4:54.24 5:58.61 -
17 Paige Allemann JR-3 Wis.-Stevens Point 5:08.33 3:45.08 4:12.83 -
18 Madison Juenger SO-2 Wis.-Stevens Point 5:09.24 4:56.87 4:50.69 -
20 Nicole Harrison SO-2 Wis.-Stout 5:28.43 4:06.33 4:09.61 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 5:11.03 4:30.46 3:33.67 10
2 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 4:39.68 4:34.19 3:22.90 8
3 Carolyn Shult SR-4 Wis.-Eau Claire 4:46.58 4:35.55 4:43.82 6
4 Kimberly Carviou JR-3 Wis.-La Crosse 4:34.29 4:39.88 3:29.91 5
5 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 5:22.05 4:40.04 3:16.03 4
6 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 4:45.67 4:40.06 5:16.47 3
7 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 4:14.91 4:40.12 6:01.36 2
8 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 4:39.95 4:42.77 5:39.33 1
9 Julia Anderson JR-3 Wis.-La Crosse 5:28.04 4:42.79 4:20.17 -
10 Josophine Makurat FR-1 Wis.-Oshkosh 5:05.34 4:50.80 4:18.82 -
19 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 6:46.72 5:22.79 5:58.30 -
  Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire DNF DNF DNF -

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Emma Malooly SR-4 Wis.-La Crosse 18:01.00 21:48.01 15:29.66 10
2 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 18:06.34 22:48.79 22:48.79 8
3 Madelynn McIntyre SO-2 Wis.-La Crosse 18:12.71 15:17.88 13:28.61 6
4 Ava Matejcek FR-1 Wis.-Eau Claire 18:13.61 12:45.53 15:07.70 5
5 Naomi Long SR-4 Wis.-Eau Claire 18:16.68 15:43.15 21:34.09 4
6 Mckayla Felton SO-2 Wis.-Stout 18:18.60 21:14.38 18:40.58 3
7 Olivia Donohue SO-2 Wis.-Stout 18:24.82 17:29.58 15:39.10 2
8 Morgan Dahl JR-3 Wis.-Eau Claire 18:30.19 20:10.11 13:19.34 1
9 Christi Forman JR-3 Wis.-Eau Claire 18:34.55 15:47.37 17:16.54 -
10 Kirsten Ranke SR-4 Wis.-Eau Claire 18:36.05 15:26.33 20:27.66 -
11 Libby Meyer SO-2 Wis.-Stout 18:40.36 23:42.86 19:47.59 -
12 Catie Gage JR-3 Wis.-Stevens Point 18:42.54 13:28.23 16:50.29 -
13 Keeley Behr FR-1 Wis.-Eau Claire 18:53.34 17:56.68 23:48.01 -
14 Allison Weissinger JR-3 Wis.-Eau Claire 19:00.79 21:17.69 13:18.56 -
15 Jenna Trzebiatowski JR-3 Wis.-Eau Claire 19:04.08 17:21.12 19:04.08 -
16 Charlotte Mueller SO-2 Wis.-La Crosse 19:08.01 20:05.41 24:40.94 -
17 Karlie Meyer SO-2 Wis.-La Crosse 19:08.35 19:08.35 18:22.42 -
18 Lucy Duchac FR-1 Wis.-La Crosse 19:11.04 19:11.04 16:41.41 -
  Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh DNF DNF DNF -

Women's 10,000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Rachel Krouse SO-2 Wis.-Stevens Point 36:47.02 44:08.43 10
2 Madelynn McIntyre SO-2 Wis.-La Crosse 37:12.44 46:52.88 8
3 Naomi Long SR-4 Wis.-Eau Claire 37:17.24 30:56.91 6
4 Christi Forman JR-3 Wis.-Eau Claire 38:13.34 45:29.08 5
5 Libby Meyer SO-2 Wis.-Stout 38:17.27 33:18.63 4
6 Jenna Trzebiatowski JR-3 Wis.-Eau Claire 38:28.80 40:01.16 3
7 Catie Gage JR-3 Wis.-Stevens Point 38:30.78 29:16.20 2
8 Charlotte Mueller SO-2 Wis.-La Crosse 38:34.09 37:47.81 1
9 Keeley Behr FR-1 Wis.-Eau Claire 38:56.46 46:20.39 -
10 Kirsten Ranke SR-4 Wis.-Eau Claire 39:11.72 32:55.45 -
11 Lucy Duchac FR-1 Wis.-La Crosse 39:15.92 42:00.84 -
12 Julia Karls SR-4 Wis.-Eau Claire 39:32.08 42:41.85 -
13 Lauren Beauchaine JR-3 Wis.-La Crosse 39:38.75 40:50.12 -
14 Natalie Kreier JR-3 Wis.-Platteville 39:51.60 36:16.36 -
15 Hannah Fliss JR-3 Wis.-Platteville 40:09.55 44:10.51 -
16 Andrea Butz SO-2 Wis.-La Crosse 40:23.35 37:09.49 -
17 Lauren Urban SR-4 Wis.-Oshkosh 40:53.54 49:53.32 -
18 Tricia Cich SR-4 Wis.-Oshkosh 41:27.56 45:36.32 -
19 Marika Kisgen JR-3 Wis.-Eau Claire 41:34.72 34:05.67 -
20 Gwen Feitl FR-1 Wis.-Oshkosh 41:57.54 49:30.70 -
21 Ani Oxborough SO-2 Wis.-Stevens Point 42:08.85 43:50.01 -
22 Olivia Greymont SO-2 Wis.-Stevens Point 42:22.59 35:35.78 -
23 Sydney Fricke SR-4 Wis.-Oshkosh 42:39.99 34:33.60 -

Women's 100 Hurdles Finals

W: 3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emma Lawrence SR-4 Wis.-La Crosse 9.97 14.12 14.12 10.66 13.84 10
2 Brooke McDowell JR-3 Wis.-La Crosse 17.06 10.80 17.06 12.51 14.21 8
3 Jaryn Johannsen JR-3 Wis.-Eau Claire 14.69 14.98 12.80 11.78 14.54 6
4 Kaylie Raths SO-2 Wis.-Stout 11.19 11.04 17.00 16.70 14.91 5
5 Caitlin Harrison SO-2 Wis.-Stout 11.52 11.67 14.66 16.76 14.96 4
6 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 17.88 16.68 17.88 16.08 15.02 3
7 Lilly Roberts FR-1 Wis.-Stout 18.65 14.59 18.65 11.28 15.04 2
8 Macee Redman FR-1 Wis.-La Crosse 12.40 18.20 17.73 12.71 15.69 1
9 Lena Becker SO-2 Wis.-Whitewater 18.85 12.36 14.26 11.73 15.84 -

Women's 100 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Emma Lawrence SR-4 Wis.-La Crosse 13.51 17.57 15.54 10.27 9.73 3.5
2 Brooke McDowell JR-3 Wis.-La Crosse 14.32 16.33 18.33 15.76 11.17 4.2
3 Jaryn Johannsen JR-3 Wis.-Eau Claire 14.56 16.31 17.18 12.38 11.65 2.4
4 Kaylie Raths SO-2 Wis.-Stout 14.75 18.00 10.62 15.79 10.77 2.4
5 Caitlin Harrison SO-2 Wis.-Stout 14.88 19.05 15.33 13.25 19.35 4.2
6 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 14.91 10.44 10.89 15.81 18.19 3.5
7 Lilly Roberts FR-1 Wis.-Stout 15.23 11.88 16.15 12.49 16.30 3.5
8 Macee Redman FR-1 Wis.-La Crosse 15.64 13.45 19.71 13.45 19.71 4.2
9 Lena Becker SO-2 Wis.-Whitewater 15.76 12.45 13.87 20.33 13.87 2.4
10 Aubrie Deprey FR-1 Wis.-Eau Claire 15.99 11.68 11.36 15.19 17.11 4.2
11 Lizzie Hanson FR-1 Wis.-Eau Claire 16.23 14.12 11.85 15.91 20.13 4.2
12 Renee Rittmeyer FR-1 Wis.-Whitewater 16.54 14.56 20.18 19.52 19.52 4.2
13 Kayla Lipsey JR-3 Wis.-Platteville 16.65 11.99 18.65 19.32 18.98 3.5
14 Delanee Klaas FR-1 Wis.-Platteville 16.71 12.70 21.73 16.05 17.72 2.4
15 Morgan Amend SO-2 Wis.-Whitewater 16.86 17.71 18.38 17.37 17.71 3.5
16 McKenzie Kennedy FR-1 Wis.-Whitewater 16.87 12.66 14.68 12.15 15.36 2.4
17 Adrianne Krueger SO-2 Wis.-Stout 16.88 14.35 13.68 13.51 16.72 2.4
18 Autumn Donatell SO-2 Wis.-Stout 17.72 14.89 17.72 22.86 12.41 3.5
19 Hanna Haataja FR-1 Wis.-Whitewater 18.36 18.73 17.63 13.77 13.04 3.5
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jaryn Johannsen JR-3 Wis.-Eau Claire 15.29 10.78 14.56 15.29 13.84
4 Kaylie Raths SO-2 Wis.-Stout 11.36 18.15 14.75 10.92 14.46
9 Lena Becker SO-2 Wis.-Whitewater 14.66 13.24 15.76 20.02 20.18
14 Delanee Klaas FR-1 Wis.-Platteville 11.87 20.72 16.71 18.89 19.22
16 McKenzie Kennedy FR-1 Wis.-Whitewater 21.43 17.04 16.87 12.49 20.42
17 Adrianne Krueger SO-2 Wis.-Stout 12.50 17.05 16.88 15.70 16.88
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Brooke McDowell JR-3 Wis.-La Crosse 12.61 13.61 10.46 18.05 11.46 14.32 14.32
5 Caitlin Harrison SO-2 Wis.-Stout 18.01 12.06 16.67 17.86 15.48 12.21 14.88
8 Macee Redman FR-1 Wis.-La Crosse 13.92 18.93 11.42 17.68 12.20 19.40 15.64
10 Aubrie Deprey FR-1 Wis.-Eau Claire 19.35 12.32 12.32 14.40 18.55 19.99 15.99
11 Lizzie Hanson FR-1 Wis.-Eau Claire 17.37 18.99 18.99 20.29 14.12 18.34 16.23
12 Renee Rittmeyer FR-1 Wis.-Whitewater 16.38 11.75 13.57 12.41 14.89 17.37 16.54
Women's 100 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emma Lawrence SR-4 Wis.-La Crosse 14.32 13.51 11.89 13.51 15.27 14.19
6 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 13.72 18.34 15.81 14.91 13.72 10.74
7 Lilly Roberts FR-1 Wis.-Stout 15.23 11.73 11.58 15.23 14.02 15.39
13 Kayla Lipsey JR-3 Wis.-Platteville 21.32 19.32 16.65 16.65 15.32 14.99
15 Morgan Amend SO-2 Wis.-Whitewater 21.75 21.42 15.18 16.86 19.22 12.48
18 Autumn Donatell SO-2 Wis.-Stout 21.80 20.56 12.76 17.72 13.83 14.18
19 Hanna Haataja FR-1 Wis.-Whitewater 23.14 13.59 22.22 18.36 13.59 21.67

Women's 400 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Emma Lawrence SR-4 Wis.-La Crosse 46.82 54.72 1:00.80 47.43 10
2 Melanie Kunze JR-3 Wis.-La Crosse 53.58 48.04 1:01.58 1:12.67 8
3 Brooke McDowell JR-3 Wis.-La Crosse 47.47 56.11 1:01.65 1:19.53 6
4 Ashley Bartelt SO-2 Wis.-Stevens Point 46.87 56.87 1:02.49 1:06.24 5
5 Gretchen McNeal FR-1 Wis.-La Crosse 49.20 1:20.51 1:03.89 1:17.95 4
6 Marlee Dietrich FR-1 Wis.-River Falls 1:15.42 1:08.33 1:04.46 48.99 3
7 Mara Schroeder SR-4 Wis.-La Crosse 1:10.91 1:15.42 1:04.46 54.79 2
8 Jaryn Johannsen JR-3 Wis.-Eau Claire 45.21 1:06.52 1:04.58 1:20.08 1
9 Lilly Roberts FR-1 Wis.-Stout 53.85 55.80 1:04.88 1:10.07 -

Women's 400 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emma Lawrence SR-4 Wis.-La Crosse 53.11 1:01.04
2 Ashley Bartelt SO-2 Wis.-Stevens Point 54.89 1:03.09
3 Melanie Kunze JR-3 Wis.-La Crosse 1:06.90 1:04.32
4 Brooke McDowell JR-3 Wis.-La Crosse 1:01.04 1:03.58
5 Gretchen McNeal FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.95 1:03.86
6 Marlee Dietrich FR-1 Wis.-River Falls 1:11.44 1:04.94
7 Jaryn Johannsen JR-3 Wis.-Eau Claire 46.25 1:05.14
8 Lilly Roberts FR-1 Wis.-Stout 1:14.66 1:05.49
9 Mara Schroeder SR-4 Wis.-La Crosse 53.94 1:05.78
10 Kaylie Raths SO-2 Wis.-Stout 1:11.19 1:05.91
11 Sarah Hansen FR-1 Wis.-River Falls 1:19.66 1:06.38
12 Jordan Shamion SO-2 Wis.-Stevens Point 1:11.60 1:08.19
13 Aubrie Deprey FR-1 Wis.-Eau Claire 1:09.73 1:09.04
14 Kayla Lipsey JR-3 Wis.-Platteville 1:17.24 1:09.58
15 Jayda Dobeck SO-2 Wis.-Oshkosh 1:20.43 1:13.11
16 Drue Polka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:02.88 1:17.63
17 Erin Feldmeier SO-2 Wis.-Whitewater 1:16.80 1:20.84
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Ashley Bartelt SO-2 Wis.-Stevens Point 55.52 1:03.09 1:16.34 59.94
5 Gretchen McNeal FR-1 Wis.-La Crosse 1:11.53 1:03.86 52.37 1:21.74
8 Lilly Roberts FR-1 Wis.-Stout 51.74 1:05.49 1:11.39 58.94
11 Sarah Hansen FR-1 Wis.-River Falls 56.43 1:06.38 56.43 1:13.69
16 Drue Polka SO-2 Wis.-Oshkosh 1:06.77 1:17.63 1:25.40 1:17.63
17 Erin Feldmeier SO-2 Wis.-Whitewater 1:02.25 1:20.84 1:01.44 1:03.06
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emma Lawrence SR-4 Wis.-La Crosse 1:01.04 1:12.64
4 Brooke McDowell JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.58 46.42
6 Marlee Dietrich FR-1 Wis.-River Falls 1:04.94 50.66
9 Mara Schroeder SR-4 Wis.-La Crosse 1:05.78 1:06.44
12 Jordan Shamion SO-2 Wis.-Stevens Point 1:08.19 1:02.06
15 Jayda Dobeck SO-2 Wis.-Oshkosh 1:13.11 1:27.74
Women's 400 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Melanie Kunze JR-3 Wis.-La Crosse 1:15.26 1:04.32 1:21.05 53.39 1:04.32 1:12.69 52.10
7 Jaryn Johannsen JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.89 56.68 1:23.38 1:00.58 1:05.14 1:20.78 53.42
10 Kaylie Raths SO-2 Wis.-Stout 1:12.51 59.32 1:18.44 1:05.25 1:05.91 54.05 1:22.39
13 Aubrie Deprey FR-1 Wis.-Eau Claire 58.69 1:14.57 1:03.52 1:04.21 1:09.04 1:12.50 52.47
14 Kayla Lipsey JR-3 Wis.-Platteville 1:01.93 1:25.59 1:00.54 48.71 1:09.58 1:15.85 1:00.54

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Emma Malooly SR-4 Wis.-La Crosse 9:24.59 11:42.45 10:56.49 10
2 Maddy Vantassel JR-3 Wis.-La Crosse 11:20.14 11:06.94 11:00.33 8
3 Katelyn Chadwick SO-2 Wis.-La Crosse 9:09.54 11:28.58 11:02.09 6
4 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 9:03.89 10:58.04 11:11.47 5
5 Mckayla Felton SO-2 Wis.-Stout 12:00.88 12:34.57 11:13.72 4
6 Josophine Makurat FR-1 Wis.-Oshkosh 14:07.51 14:28.01 11:23.47 3
7 Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire 8:18.96 12:49.22 11:32.99 2
8 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 10:42.10 13:08.66 11:37.93 1
9 Gracie Buchinger FR-1 Wis.-Oshkosh 13:28.56 11:36.06 11:43.09 -
10 Gabri Gaines SO-2 Wis.-Stevens Point 10:50.17 14:50.45 11:46.70 -
11 Payton Scoggin FR-1 Wis.-Whitewater 15:10.21 9:04.70 11:56.70 -
12 Paige Allemann JR-3 Wis.-Stevens Point 9:49.42 8:51.92 11:58.80 -
13 Kylie Judd JR-3 Wis.-Eau Claire 13:28.05 10:34.90 12:01.47 -
14 Bryn Sato FR-1 Wis.-La Crosse 14:00.95 15:06.77 12:11.26 -
15 Karlie Meyer SO-2 Wis.-La Crosse 12:34.86 9:02.33 12:12.87 -
16 Kassie Bargender SO-2 Wis.-Eau Claire 8:42.00 11:01.68 12:15.20 -
17 Ella Pahl FR-1 Wis.-La Crosse 9:41.43 11:33.24 12:25.42 -
18 Carissa Prestholdt JR-3 Wis.-Eau Claire 11:17.52 13:48.07 12:32.79 -
19 Natalie Johnson FR-1 Wis.-Stevens Point 9:11.99 9:19.55 12:36.15 -
20 Avery Brown FR-1 Wis.-Platteville 12:34.40 12:57.98 13:05.83 -
21 Katelyn Puetz SO-2 Wis.-Oshkosh 13:26.90 10:55.11 13:18.91 -
22 Miranda McNally FR-1 Wis.-Whitewater 9:57.33 9:57.33 13:27.20 -
23 Julia Strasser SO-2 Wis.-Oshkosh 11:28.77 17:04.95 13:39.96 -
  Jocelyn Aprill FR-1 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF -

Women's 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Wis.-La Crosse Bella Seitz, Lauren Jarrett, Emma Lawrence, Emily Dawidowich 34.58 46.73 41.59 35.99 42.06 51.41 10
2 Wis.-Eau Claire Megan Best, Molly Kallenbach, Erin Johnson, Amanda Iverson 57.10 47.58 42.83 49.49 51.87 53.77 8
3 Wis.-Oshkosh Molly Greeninger, Rachel Castelli, Kyra Huber, Devin Hable 39.46 48.12 57.27 41.39 42.83 34.65 6
4 Wis.-Whitewater Hannah Bilodeau, Tina Shelton, Jacqueline Kornowski, Daja Pryor 1:00.66 48.14 33.70 44.77 56.33 57.29 5
5 Wis.-River Falls Sarah Hansen, Lexi LeFever, Peyton Opsahl, Sarah Langlois 42.75 49.13 47.66 1:02.89 46.68 37.83 4
6 Wis.-Platteville Ashleigh Adamson, Madison Ahrens, Caitlynn Hahn, Shannon Wulf 37.07 49.42 1:01.28 59.31 35.59 52.39 3
7 Wis.-Stout Kaylie Raths, Jenna Driscoll, Ava DeBaker, Caitlin Harrison 43.10 49.53 39.13 1:03.40 55.48 1:00.43 2
8 Wis.-Stevens Point Adyn Theriault, Shelby Klobucar, Salina Warren, Chloe Dettmers 59.93 51.66 56.83 50.11 1:05.61 38.75 1

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ainsley Hansen FR-1 Wis.-La Crosse 1.77m 1.48m 1.67m 1.38m 2.06m 1.24m 1.72m 5' 7.75" 10
  • 1.46
    PPP
  • 1.51
    PPP
  • 1.56
    PPP
  • 1.61
    O
  • 1.72
    XXO
  • 1.76
    XXX
2 Mikayla Jackson JR-3 Wis.-Oshkosh 1.50m 1.45m 1.97m 2.00m 1.89m 2.01m 1.56m 5' 1.25" 7
  • 1.46
    O
  • 1.51
    O
  • 1.56
    O
  • 1.61
    XXX
2 Ella Mackiewicz FR-1 Wis.-Platteville 2.00m 1.79m 1.62m 1.76m 1.90m 1.72m 1.56m 5' 1.25" 7
  • 1.46
    PPP
  • 1.51
    O
  • 1.56
    O
  • 1.61
    XXX
4 Tegan Roder FR-1 Wis.-Stout 1.78m 1.48m 1.54m 1.39m 1.89m 1.14m 1.56m 5' 1.25" 5
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XO
  • 1.56
    O
  • 1.61
    XXX
5 Mady Friese FR-1 Wis.-La Crosse 1.72m 1.17m 1.37m 1.09m 1.67m 1.17m 1.56m 5' 1.25" 3.5
  • 1.46
    O
  • 1.51
    O
  • 1.56
    XO
  • 1.61
    XXX
5 Olivia Owens SO-2 Wis.-La Crosse 1.89m 1.54m 1.87m 1.22m 1.29m 1.44m 1.56m 5' 1.25" 3.5
  • 1.46
    PPP
  • 1.51
    PPP
  • 1.56
    XO
  • 1.61
    XXX
7 Macie Todd SO-2 Wis.-La Crosse 1.97m 1.83m 1.37m 1.47m 1.68m 1.78m 1.56m 5' 1.25" 2
  • 1.46
    PPP
  • 1.51
    PPP
  • 1.56
    XXO
  • 1.61
    XXX
8 Alia Vanderhoef SO-2 Wis.-La Crosse 1.45m 1.64m 1.40m 1.98m 1.97m 1.31m 1.56m 5' 1.25" 1
  • 1.46
    XO
  • 1.51
    O
  • 1.56
    XXO
  • 1.61
    XXX
9 Rebecca Lawrence SO-2 Wis.-Whitewater 1.27m 1.83m 1.89m 1.60m 1.57m 1.39m 1.51m 4' 11.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    O
  • 1.56
    XXX
9 Hannah Lacey FR-1 Wis.-La Crosse 1.56m 1.54m 1.28m 1.87m 1.66m 1.18m 1.51m 4' 11.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    O
  • 1.56
    XXX
11 Salina Warren FR-1 Wis.-Stevens Point 1.75m 1.69m 1.30m 1.74m 1.09m 1.92m 1.51m 4' 11.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XO
  • 1.56
    XXX
12 Grace Elvert SR-4 Wis.-Platteville 1.90m 1.68m 1.72m 1.77m 1.46m 1.54m 1.51m 4' 11.5" -
  • 1.46
    XXO
  • 1.51
    XO
  • 1.56
    XXX
13 Natasha Hess SO-2 Wis.-Stevens Point 1.31m 1.90m 1.81m 1.15m 1.87m 1.37m 1.51m 4' 11.5" -
  • 1.46
    XO
  • 1.51
    XXO
  • 1.56
    XXX
14 Emily Williams SO-2 Wis.-Eau Claire 1.12m 1.52m 1.10m 1.65m 1.37m 1.90m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
14 Brynn Fuerstenberg FR-1 Wis.-Whitewater 1.85m 1.39m 1.33m 1.84m 1.87m 1.72m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
14 Claire Michaelson FR-1 Wis.-Stout 1.28m 1.49m 1.27m 1.85m 1.88m 1.28m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
14 Aimee Footit FR-1 Wis.-Oshkosh 1.28m 1.10m 1.58m 1.33m 1.18m 1.50m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
14 Ella Williamson SO-2 Wis.-Eau Claire 1.77m 1.61m 1.39m 1.80m 1.43m 1.77m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
14 Julia Thompson SO-2 Wis.-Eau Claire 1.59m 1.85m 1.49m 1.88m 1.34m 1.53m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    O
  • 1.51
    XXX
20 Danielle Pouska FR-1 Wis.-Whitewater 1.02m 1.87m 1.05m 1.46m 1.62m 1.85m 1.46m 4' 9.5" -
  • 1.46
    XXO
  • 1.51
    XXX
  Madison Hohn FR-1 Wis.-Stevens Point NH NH NH NH NH NH NH NH -
  • 1.46
    XXX
  Kiara McKowen SO-2 Wis.-Whitewater NH NH NH NH NH NH NH NH -
  • 1.46
    XXX
  Renee Rittmeyer FR-1 Wis.-Whitewater NH NH NH NH NH NH NH NH -
  • 1.46
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Gracie Holland SO-2 Wis.-Whitewater 3.86m 3.05m 2.74m 12' 8" 10
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    PPP
  • 3.46
    PPP
  • 3.61
    PPP
  • 3.76
    O
  • 3.81
    PPP
  • 3.86
    XO
  • 3.91
    PPP
  • 3.96
    PPP
  • 4.01
    XXX
2 Margaret Helbig SO-2 Wis.-Whitewater 3.76m 4.74m 3.87m 12' 4" 8
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    O
  • 3.46
    O
  • 3.61
    XXO
  • 3.76
    XO
  • 3.81
    XXX
3 Ashley O'Connell JR-3 Wis.-La Crosse 3.76m 3.72m 3.46m 12' 4" 6
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    PPP
  • 3.46
    O
  • 3.61
    O
  • 3.76
    XXO
  • 3.81
    XXX
4 Ayden Fleeharty JR-3 Wis.-Eau Claire 3.61m 3.50m 2.78m 11' 10" 5
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    O
  • 3.46
    XXO
  • 3.61
    O
  • 3.76
    XXX
5 Leah Zastrow FR-1 Wis.-Eau Claire 3.61m 3.39m 2.56m 11' 10" 4
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    PPP
  • 3.46
    O
  • 3.61
    XO
  • 3.76
    XXX
6 Abi Weishoff FR-1 Wis.-Stout 3.61m 3.83m 4.55m 11' 10" 3
  • 3.16
    XXO
  • 3.31
    O
  • 3.46
    XXO
  • 3.61
    XO
  • 3.76
    XXX
7 Haley Blagdon JR-3 Wis.-Eau Claire 3.46m 4.39m 3.53m 11' 4.25" 1.5
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    XO
  • 3.46
    XO
  • 3.61
    XXX
7 Zoe Jenks-Recker FR-1 Wis.-Whitewater 3.46m 4.19m 4.50m 11' 4.25" 1.5
  • 3.16
    O
  • 3.31
    XO
  • 3.46
    XO
  • 3.61
    XXX
9 Nina Morrison SO-2 Wis.-La Crosse 3.46m 3.77m 2.80m 11' 4.25" -
  • 3.16
    O
  • 3.31
    XXO
  • 3.46
    XO
  • 3.61
    XXX
10 Raegan Sorensen SO-2 Wis.-Stout 3.46m 4.46m 3.36m 11' 4.25" -
  • 3.16
    O
  • 3.31
    O
  • 3.46
    XXO
  • 3.61
    XXX
11 Araceli De Leo Lopez FR-1 Wis.-La Crosse 3.46m 2.53m 4.12m 11' 4.25" -
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    XO
  • 3.46
    XXO
  • 3.61
    XXX
12 Abby Meidl JR-3 Wis.-La Crosse 3.46m 3.46m 4.15m 11' 4.25" -
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    XXO
  • 3.46
    XXO
  • 3.61
    XXX
13 Ella Spilker FR-1 Wis.-La Crosse 3.31m 3.41m 4.30m 10' 10.25" -
  • 3.16
    O
  • 3.31
    O
  • 3.46
    XXX
13 Annika Gunderson FR-1 Wis.-River Falls 3.31m 3.97m 2.78m 10' 10.25" -
  • 3.16
    PPP
  • 3.31
    O
  • 3.46
    XXX
15 Carleen Snow FR-1 Wis.-Whitewater 3.31m 3.18m 2.35m 10' 10.25" -
  • 3.16
    XXO
  • 3.31
    O
  • 3.46
    XXX
16 Haley Kanitz FR-1 Wis.-Oshkosh 3.31m 4.04m 3.24m 10' 10.25" -
  • 3.16
    XO
  • 3.31
    XO
  • 3.46
    XXX
17 Emily Shafron FR-1 Wis.-La Crosse 3.16m 3.22m 2.40m 10' 4.25" -
  • 3.16
    O
  • 3.31
    XXX
17 Liz Missiaen SO-2 Wis.-La Crosse 3.16m 3.29m 2.37m 10' 4.25" -
  • 3.16
    O
  • 3.31
    XXX
17 Riley Whitman SO-2 Wis.-Eau Claire 3.16m 3.82m 4.04m 10' 4.25" -
  • 3.16
    O
  • 3.31
    XXX
  Alexis Anderson FR-1 Wis.-Stout NH NH NH NH -
  • 3.16
    XXX
  Bridgette Allen FR-1 Wis.-Stout NH NH NH NH -
  • 3.16
    XXX
  Autumn Montgomery JR-3 Wis.-Platteville NH NH NH NH -
  • 3.16
    XXX
  Ella Maher SO-2 Wis.-Whitewater NH NH NH NH -
  • 3.16
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC WIND
1 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 5.24m 5.07m 5.63m 4.34m 6.59m 18' 5.75" 10 6.2
  • 5.44 (2.4)
  • 5.54 (3.3)
  • 5.53 (3.2)
  • 5.51 (3.1)
  • FOUL  
  • 5.63 (6.2)
2 Jenna Driscoll SO-2 Wis.-Stout 6.84m 6.40m 5.52m 5.63m 5.80m 18' 1.5" 8 2.1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.40 (3.8)
  • 5.17 (4.0)
  • 5.52 (2.1)
  • 5.34 (2.6)
3 Dyllan Powers FR-1 Wis.-La Crosse 5.61m 6.00m 5.50m 3.91m 6.22m 18' 0.5" 6 6.5
  • 5.44 (3.7)
  • 5.50 (6.5)
  • 5.27 (2.5)
  • 5.37 (3.6)
  • FOUL  
  • 5.15 (3.2)
4 Maya Evans FR-1 Wis.-La Crosse 5.68m 4.35m 5.31m 6.74m 5.79m 17' 5.25" 5 3.3
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.31 (3.3)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Abbey Fitzgerald SO-2 Wis.-Eau Claire 5.02m 6.44m 5.28m 5.39m 4.22m 17' 4" 4 2.9
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.28 (2.9)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 6.22m 5.74m 5.27m 4.27m 4.80m 17' 3.5" 3 1.7
  • FOUL  
  • 5.14 (2.9)
  • 5.25 (2.8)
  • 5.05 (2.3)
  • 5.27 (1.7)
  • 5.04 (6.1)
7 Audrey Braun FR-1 Wis.-La Crosse 6.17m 5.23m 5.23m 4.13m 5.70m 17' 2" 2 3.6
  • 5.23 (3.6)
  • FOUL  
  • 5.22 (3.3)
  • FOUL  
  • 5.05 (4.2)
  • 5.19 (5.0)
8 Alexis Healey JR-3 Wis.-Platteville 4.92m 6.32m 5.18m 4.45m 4.40m 17' 0" 1 5.2
  • 4.79 (2.5)
  • 4.85 (5.6)
  • 5.18 (5.2)
  • 5.02 (4.0)
  • FOUL  
  • 5.10 (4.9)
9 Ava Foley FR-1 Wis.-La Crosse 5.44m 5.64m 5.13m 5.90m 4.92m 16' 10" - 4.6
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.13 (4.6)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 6.31m 6.67m 5.13m 5.49m 4.21m 16' 10" - 3.7
  • 4.80 (4.8)
  • 4.88 (3.9)
  • 5.13 (3.7)
  • 5.05 (3.9)
  • FOUL  
  • PASS  
11 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 4.03m 4.74m 5.10m 3.77m 3.57m 16' 8.75" - 3.2
  • FOUL  
  • 4.55 (4.4)
  • 5.10 (3.2)
12 Jenna Miller FR-1 Wis.-La Crosse 6.22m 5.17m 5.02m 3.56m 4.07m 16' 5.75" - 4.8
  • FOUL  
  • 4.98 (2.9)
  • 5.02 (4.8)
13 Brenna Meidl FR-1 Wis.-La Crosse 5.57m 3.78m 4.97m 3.93m 4.47m 16' 3.75" - NWI
  • 4.97  
  • 4.89 (4.4)
  • 4.76 (6.8)
14 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 5.46m 5.56m 4.92m 4.28m 4.28m 16' 1.75" - NWI
  • 4.92  
  • 4.74 (4.5)
  • FOUL  
15 LaRissa Block SO-2 Wis.-Stout 3.77m 4.46m 4.90m 6.37m 4.17m 16' 1" - NWI
  • 4.90  
  • 4.47 (5.0)
  • FOUL  
16 Ashtyn Gagner FR-1 Wis.-Stout 5.23m 3.53m 4.71m 6.03m 4.66m 15' 5.5" - 4.0
  • FOUL  
  • 4.71 (4.0)
  • 4.67 (4.4)
17 Vanessa Jenneman JR-3 Wis.-Oshkosh 4.46m 5.12m 4.65m 5.77m 4.32m 15' 3.25" - 5.6
  • FOUL  
  • 4.65 (5.6)
  • 4.60 (5.4)
18 Ava Falk FR-1 Wis.-Whitewater 5.52m 3.29m 4.64m 5.66m 4.32m 15' 2.75" - 6.4
  • FOUL  
  • 4.64 (6.4)
  • 4.54 (3.9)
  Madison Page JR-3 Wis.-La Crosse FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM - -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC WIND
9 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 5.13m 6.52m 5.95m 5.85m 5.85m 16' 10" - 3.7
11 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 5.10m 4.08m 4.79m 6.48m 6.27m 16' 8.75" - 3.2
13 Brenna Meidl FR-1 Wis.-La Crosse 4.97m 5.32m 3.68m 5.37m 4.92m 16' 3.75" - NWI
14 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 4.92m 4.18m 3.94m 5.56m 4.33m 16' 1.75" - NWI
15 LaRissa Block SO-2 Wis.-Stout 4.90m 4.61m 5.98m 4.90m 4.41m 16' 1" - NWI
16 Ashtyn Gagner FR-1 Wis.-Stout 4.71m 3.77m 5.89m 5.13m 4.05m 15' 5.5" - 4.0
17 Vanessa Jenneman JR-3 Wis.-Oshkosh 4.65m 3.95m 5.72m 5.49m 5.72m 15' 3.25" - 5.6
18 Ava Falk FR-1 Wis.-Whitewater 4.64m 5.38m 3.39m 4.13m 4.32m 15' 2.75" - 6.4
  Madison Page JR-3 Wis.-La Crosse FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM - -
Women's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC WIND
1 Lexi LeFever FR-1 Wis.-River Falls 5.69m 5.35m 4.62m 5.63m 5.52m 5.86m 6.08m 18' 5.75" 10 6.2
2 Jenna Driscoll SO-2 Wis.-Stout 4.75m 4.53m 5.46m 5.52m 4.20m 4.69m 5.41m 18' 1.5" 8 2.1
3 Dyllan Powers FR-1 Wis.-La Crosse 4.18m 4.35m 4.51m 5.50m 6.00m 6.55m 6.32m 18' 0.5" 6 6.5
4 Maya Evans FR-1 Wis.-La Crosse 5.58m 6.58m 5.58m 5.31m 6.69m 5.15m 5.31m 17' 5.25" 5 3.3
5 Abbey Fitzgerald SO-2 Wis.-Eau Claire 4.96m 5.91m 6.60m 5.28m 5.02m 4.96m 6.23m 17' 4" 4 2.9
6 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 5.16m 4.32m 4.11m 5.27m 4.32m 3.85m 4.95m 17' 3.5" 3 1.7
7 Audrey Braun FR-1 Wis.-La Crosse 4.39m 5.96m 4.55m 5.23m 4.39m 4.24m 4.34m 17' 2" 2 3.6
8 Alexis Healey JR-3 Wis.-Platteville 5.44m 4.40m 5.39m 5.18m 4.61m 4.56m 4.20m 17' 0" 1 5.2
9 Ava Foley FR-1 Wis.-La Crosse 5.69m 5.85m 5.54m 5.13m 5.90m 3.64m 3.80m 16' 10" - 4.6
12 Jenna Miller FR-1 Wis.-La Crosse 5.27m 5.32m 4.82m 5.02m 5.97m 6.53m 6.02m 16' 5.75" - 4.8

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC WIND
1 Miah Keller JR-3 Wis.-La Crosse 15.34m 11.89m 39' 0.25" 10 2.6
  • FOUL  
  • 11.20 (0.7)
  • 11.89 (2.6)
  • 11.46 (3.0)
  • FOUL  
  • 11.88 (2.3)
2 Kylah Frederixon JR-3 Wis.-La Crosse 9.24m 11.70m 38' 4.75" 8 2.8
  • 11.52 (1.8)
  • 11.27 (1.8)
  • 11.70 (2.8)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.55 (2.5)
3 Samantha Barrett SO-2 Wis.-La Crosse 12.03m 11.46m 37' 7.25" 6 1.5
  • FOUL  
  • 11.44 (1.9)
  • 11.46 (1.5)
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.38 (1.6)
4 Haley Kanitz FR-1 Wis.-Oshkosh 10.68m 11.36m 37' 3.25" 5 3.4
  • 10.39 (0.3)
  • 10.83 (0.9)
  • 11.36 (3.4)
  • 10.89 (0.8)
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Hailie Kent FR-1 Wis.-La Crosse 12.26m 11.25m 36' 11" 4 2.2
  • FOUL  
  • 11.10 (1.9)
  • 11.25 (2.2)
  • 10.70 (1.2)
  • PASS  
  • PASS  
6 Maya Evans FR-1 Wis.-La Crosse 12.91m 11.23m 36' 10.25" 3 1.4
  • 11.23 (1.4)
  • FOUL  
  • 10.98 (0.9)
  • 10.39 (0.9)
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 7.84m 11.20m 36' 9" 2 0.6
  • 11.16 (0.4)
  • 11.20 (0.6)
  • 10.86 (0.3)
  • 11.11 (-0.1)
  • 11.18 (1.4)
  • 10.43 (1.5)
8 Carly Schreurs SO-2 Wis.-La Crosse 14.18m 11.08m 36' 4.25" 0.5 1.7
  • 11.04 (0.3)
  • 10.62 (1.2)
  • 10.91 (1.0)
  • 10.52 (1.1)
  • FOUL  
  • 11.08 (1.7)
8 Addie Mangold SO-2 Wis.-Eau Claire 12.85m 11.08m 36' 4.25" 0.5 1.6
  • 10.71 (1.4)
  • 11.08 (1.6)
  • 10.71 (0.9)
  • 10.42 (0.4)
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Kelli Schneider SR-4 Wis.-Platteville 13.58m 10.95m 35' 11.25" - 1.6
  • 10.37 (1.8)
  • 10.92 (0.8)
  • 10.95 (1.6)
11 Rileigh Elgas FR-1 Wis.-Whitewater 8.64m 10.80m 35' 5.25" - 1.1
  • 10.66 (2.1)
  • FOUL  
  • 10.80 (1.1)
12 Mackenzey Kronberg FR-1 Wis.-La Crosse 7.91m 10.69m 35' 1" - 0.9
  • 10.18 (1.7)
  • FOUL  
  • 10.69 (0.9)
13 Ava Foley FR-1 Wis.-La Crosse 8.01m 10.54m 34' 7" - 2.1
  • 9.94 (1.0)
  • 10.54 (2.1)
  • 10.16 (0.6)
13 Malina Koepp FR-1 Wis.-Platteville 8.22m 10.54m 34' 7" - 1.3
  • 10.44 (1.7)
  • 10.54 (1.3)
  • 10.31 (1.4)
15 Ally Amundson FR-1 Wis.-Stout 10.00m 10.53m 34' 6.75" - 0.8
  • 10.34 (1.4)
  • 10.53 (0.8)
  • FOUL  
16 Ashtyn Gagner FR-1 Wis.-Stout 8.81m 10.49m 34' 5" - 1.6
  • FOUL  
  • 10.27 (0.6)
  • 10.49 (1.6)
17 Lizzie Andrews SO-2 Wis.-Platteville 10.00m 10.20m 33' 5.75" - 2.8
  • 9.56 (1.0)
  • 9.99 (1.1)
  • 10.20 (2.8)
18 Amanda Valest SO-2 Wis.-Stout 13.22m 10.17m 33' 4.5" - 1.5
  • 9.90 (0.8)
  • 10.06 (1.4)
  • 10.17 (1.5)
19 Annie Tangeman FR-1 Wis.-Eau Claire 9.20m 10.11m 33' 2" - 2.9
  • 10.11 (2.9)
  • 9.53 (0.7)
  • FOUL  
20 Lexie Weier FR-1 Wis.-Whitewater 10.40m 10.10m 33' 1.75" - 2.0
  • 9.89 (2.8)
  • 9.99 (1.6)
  • 10.10 (2.0)
21 Lizzie Hanson FR-1 Wis.-Eau Claire 9.32m 9.91m 32' 6.25" - 1.8
  • FOUL  
  • 9.79 (2.8)
  • 9.91 (1.8)
22 Ariana Matos SO-2 Wis.-Stevens Point 10.45m 9.41m 30' 10.5" - 1.9
  • 8.98 (1.3)
  • 9.41 (1.9)
  • 9.17 (1.3)
  Kehau Phillips SO-2 Wis.-Stout FOUL FOUL NM - -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC WIND
11 Rileigh Elgas FR-1 Wis.-Whitewater 9.83m 10.80m 35' 5.25" - 1.1
13 Ava Foley FR-1 Wis.-La Crosse 7.80m 10.54m 34' 7" - 2.1
13 Malina Koepp FR-1 Wis.-Platteville 8.43m 10.54m 34' 7" - 1.3
15 Ally Amundson FR-1 Wis.-Stout 7.90m 10.53m 34' 6.75" - 0.8
16 Ashtyn Gagner FR-1 Wis.-Stout 7.87m 10.49m 34' 5" - 1.6
17 Lizzie Andrews SO-2 Wis.-Platteville 8.47m 10.20m 33' 5.75" - 2.8
18 Amanda Valest SO-2 Wis.-Stout 11.09m 10.17m 33' 4.5" - 1.5
19 Annie Tangeman FR-1 Wis.-Eau Claire 8.59m 10.11m 33' 2" - 2.9
20 Lexie Weier FR-1 Wis.-Whitewater 7.37m 10.10m 33' 1.75" - 2.0
21 Lizzie Hanson FR-1 Wis.-Eau Claire 12.78m 9.91m 32' 6.25" - 1.8
22 Ariana Matos SO-2 Wis.-Stevens Point 7.90m 9.41m 30' 10.5" - 1.9
Women's Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC WIND
1 Miah Keller JR-3 Wis.-La Crosse 8.80m 11.89m 12.84m 15.34m 39' 0.25" 10 2.6
2 Kylah Frederixon JR-3 Wis.-La Crosse 10.76m 11.70m 8.66m 13.34m 38' 4.75" 8 2.8
3 Samantha Barrett SO-2 Wis.-La Crosse 9.05m 11.46m 12.95m 8.25m 37' 7.25" 6 1.5
4 Haley Kanitz FR-1 Wis.-Oshkosh 10.56m 11.36m 10.79m 8.63m 37' 3.25" 5 3.4
5 Hailie Kent FR-1 Wis.-La Crosse 9.11m 11.25m 14.51m 10.69m 36' 11" 4 2.2
6 Maya Evans FR-1 Wis.-La Crosse 10.44m 11.23m 10.22m 10.11m 36' 10.25" 3 1.4
7 Molly Kallenbach SO-2 Wis.-Eau Claire 10.86m 11.20m 14.22m 13.78m 36' 9" 2 0.6
8 Addie Mangold SO-2 Wis.-Eau Claire 8.20m 11.08m 8.97m 12.30m 36' 4.25" 0.5 1.6
8 Carly Schreurs SO-2 Wis.-La Crosse 8.64m 11.08m 14.40m 13.07m 36' 4.25" 0.5 1.7
10 Kelli Schneider SR-4 Wis.-Platteville 13.80m 10.95m 10.18m 8.43m 35' 11.25" - 1.6
12 Mackenzey Kronberg FR-1 Wis.-La Crosse 10.58m 10.69m 12.08m 9.62m 35' 1" - 0.9
  Kehau Phillips SO-2 Wis.-Stout FOUL FOUL FOUL FOUL NM - -

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Skye Digman SR-4 Wis.-La Crosse 12.34m 15.23m 14.77m 12.03m 15.23m 15.08m 49' 11.75" 10
  • 14.63  
  • 15.11  
  • 15.23  
  • FOUL  
  • 14.77  
  • 14.99  
2 Catie Fobbe SR-4 Wis.-Eau Claire 10.11m 17.92m 16.04m 12.43m 14.45m 14.16m 47' 5" 8
  • FOUL  
  • 14.42  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 14.45  
  • FOUL  
3 Brenna Noon SO-2 Wis.-Platteville 10.17m 14.78m 9.49m 17.09m 13.56m 17.09m 44' 6" 6
  • 13.32  
  • FOUL  
  • 13.55  
  • 13.35  
  • 13.56  
  • FOUL  
4 Morgan Jensen JR-3 Wis.-Eau Claire 9.56m 17.11m 9.56m 14.28m 13.47m 13.60m 44' 2.5" 5
  • 12.91  
  • 13.21  
  • 12.97  
  • 12.96  
  • FOUL  
  • 13.47  
5 Izzy Carroll JR-3 Wis.-La Crosse 16.77m 14.80m 14.15m 12.44m 13.10m 13.49m 42' 11.75" 4
  • 12.07  
  • 13.10  
  • FOUL  
  • 12.16  
  • 12.80  
  • 12.93  
6 Kailee Sellen JR-3 Wis.-Eau Claire 11.49m 14.50m 9.53m 11.10m 13.06m 10.84m 42' 10.25" 3
  • 11.75  
  • 13.06  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.26  
  • FOUL  
7 Evelyn Walker SO-2 Wis.-Eau Claire 14.14m 13.23m 10.25m 11.15m 12.97m 10.25m 42' 6.75" 2
  • 12.97  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.63  
  • 12.34  
8 Sarah Hulstedt JR-3 Wis.-La Crosse 12.50m 9.19m 16.33m 15.95m 12.76m 10.21m 41' 10.5" 1
  • 11.90  
  • 11.82  
  • 12.43  
  • 12.25  
  • 12.76  
  • 12.49  
9 Makenzie Lueck SR-4 Wis.-Stevens Point 16.08m 15.45m 14.18m 9.87m 12.66m 15.57m 41' 6.5" -
  • 11.84  
  • 12.22  
  • 12.66  
  • 12.14  
  • FOUL  
  • 12.49  
10 Lupe Corn SO-2 Wis.-Stevens Point 8.62m 11.37m 10.77m 13.05m 11.97m 11.01m 39' 3.25" -
  • 11.54  
  • 11.97  
  • FOUL  
11 Mikayla Madlena SO-2 Wis.-Whitewater 9.70m 12.98m 10.52m 12.04m 11.69m 12.39m 38' 4.25" -
  • 10.73  
  • 11.19  
  • 11.69  
12 Katie Fruth SR-4 Wis.-Oshkosh 8.10m 8.10m 14.46m 12.38m 11.57m 12.26m 37' 11.5" -
  • 11.57  
  • FOUL  
  • FOUL  
13 MonRaye Ermis FR-1 Wis.-La Crosse 10.27m 8.89m 14.19m 13.16m 11.54m 14.19m 37' 10.5" -
  • 11.39  
  • 11.54  
  • FOUL  
14 Teagan Jones JR-3 Wis.-Eau Claire 8.79m 10.15m 9.13m 11.07m 11.41m 12.55m 37' 5.25" -
  • 11.41  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Amelia Retzlaff SO-2 Wis.-Stevens Point 8.77m 12.30m 8.43m 10.48m 11.39m 14.47m 37' 4.5" -
  • FOUL  
  • 10.66  
  • 11.39  
15 Lincoln Wellsmith FR-1 Wis.-Stout 8.43m 12.30m 10.93m 12.98m 11.39m 8.31m 37' 4.5" -
  • 11.39  
  • FOUL  
  • 11.24  
17 Kenni Czarnecki SO-2 Wis.-Whitewater 13.28m 11.35m 10.56m 9.19m 11.35m 13.05m 37' 3" -
  • FOUL  
  • 11.12  
  • 11.35  
18 Alayna Digman SO-2 Wis.-La Crosse 9.91m 13.29m 9.35m 12.95m 11.26m 8.45m 36' 11.5" -
  • 11.19  
  • FOUL  
  • 11.26  
19 Raina Stecher SO-2 Wis.-Eau Claire 8.41m 10.65m 13.34m 11.10m 11.21m 9.08m 36' 9.5" -
  • FOUL  
  • 11.21  
  • 11.21  
20 Paulina Wienke SR-4 Wis.-Platteville 8.24m 10.69m 9.25m 12.37m 11.14m 8.13m 36' 6.75" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.14  
21 Ava Webster FR-1 Wis.-Eau Claire 12.45m 7.71m 12.67m 13.00m 11.02m 13.33m 36' 2" -
  • FOUL  
  • 11.02  
  • FOUL  
22 Jessica Kemstra SO-2 Wis.-Eau Claire 11.46m 14.18m 8.51m 9.06m 10.91m 9.27m 35' 9.5" -
  • 10.49  
  • 10.91  
  • 10.45  
23 Ella Puls FR-1 Wis.-La Crosse 13.93m 8.70m 12.08m 11.75m 10.88m 11.53m 35' 8.5" -
  • 10.88  
  • FOUL  
  • FOUL  
24 Micky Barrette SR-4 Wis.-Oshkosh 7.93m 11.25m 7.71m 10.17m 10.71m 12.74m 35' 1.75" -
  • FOUL  
  • 10.71  
  • 10.67  
  Rachel Breu FR-1 Wis.-Eau Claire FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
11 Mikayla Madlena SO-2 Wis.-Whitewater 8.42m 13.91m 14.85m 11.69m 38' 4.25" -
12 Katie Fruth SR-4 Wis.-Oshkosh 11.45m 9.72m 9.95m 11.57m 37' 11.5" -
13 MonRaye Ermis FR-1 Wis.-La Crosse 8.19m 8.54m 10.62m 11.54m 37' 10.5" -
15 Amelia Retzlaff SO-2 Wis.-Stevens Point 11.73m 12.30m 14.01m 11.39m 37' 4.5" -
15 Lincoln Wellsmith FR-1 Wis.-Stout 13.21m 12.19m 12.42m 11.39m 37' 4.5" -
19 Raina Stecher SO-2 Wis.-Eau Claire 11.66m 8.97m 8.52m 11.21m 36' 9.5" -
20 Paulina Wienke SR-4 Wis.-Platteville 10.58m 13.26m 13.93m 11.14m 36' 6.75" -
21 Ava Webster FR-1 Wis.-Eau Claire 10.58m 11.24m 12.89m 11.02m 36' 2" -
22 Jessica Kemstra SO-2 Wis.-Eau Claire 7.75m 12.87m 12.66m 10.91m 35' 9.5" -
23 Ella Puls FR-1 Wis.-La Crosse 7.72m 10.34m 8.38m 10.88m 35' 8.5" -
24 Micky Barrette SR-4 Wis.-Oshkosh 7.82m 12.74m 10.60m 10.71m 35' 1.75" -
  Rachel Breu FR-1 Wis.-Eau Claire FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Women's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Skye Digman SR-4 Wis.-La Crosse 19.80m 18.12m 15.23m 18.12m 12.95m 10.97m 49' 11.75" 10
2 Catie Fobbe SR-4 Wis.-Eau Claire 12.28m 12.57m 14.45m 12.28m 15.46m 15.46m 47' 5" 8
3 Brenna Noon SO-2 Wis.-Platteville 15.32m 14.64m 13.56m 13.70m 15.73m 10.98m 44' 6" 6
4 Morgan Jensen JR-3 Wis.-Eau Claire 9.97m 11.18m 13.47m 12.39m 17.51m 16.16m 44' 2.5" 5
5 Izzy Carroll JR-3 Wis.-La Crosse 14.15m 12.58m 13.10m 9.43m 13.36m 10.09m 42' 11.75" 4
6 Kailee Sellen JR-3 Wis.-Eau Claire 16.59m 15.28m 13.06m 15.93m 14.76m 16.59m 42' 10.25" 3
7 Evelyn Walker SO-2 Wis.-Eau Claire 9.86m 15.05m 12.97m 15.30m 14.14m 15.30m 42' 6.75" 2
8 Sarah Hulstedt JR-3 Wis.-La Crosse 10.97m 15.82m 12.76m 11.87m 9.57m 14.67m 41' 10.5" 1
9 Makenzie Lueck SR-4 Wis.-Stevens Point 16.46m 13.42m 12.66m 9.12m 10.00m 12.41m 41' 6.5" -
10 Lupe Corn SO-2 Wis.-Stevens Point 11.97m 13.65m 11.97m 10.41m 12.81m 13.77m 39' 3.25" -
14 Teagan Jones JR-3 Wis.-Eau Claire 13.92m 14.72m 11.41m 13.01m 9.81m 11.87m 37' 5.25" -
17 Kenni Czarnecki SO-2 Wis.-Whitewater 12.71m 8.06m 11.35m 13.17m 13.96m 13.85m 37' 3" -
18 Alayna Digman SO-2 Wis.-La Crosse 10.02m 13.74m 11.26m 8.33m 13.06m 9.23m 36' 11.5" -

Women's Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Skye Digman SR-4 Wis.-La Crosse 58.99m 47.96m 52.28m 45.56m 41.25m 58.03m 33.57m 157' 4" 10
  • 41.88  
  • 47.96  
  • 45.41  
  • 46.24  
  • 44.85  
  • 46.11  
2 Catie Fobbe SR-4 Wis.-Eau Claire 34.48m 44.78m 37.62m 38.51m 50.60m 38.51m 44.78m 146' 11" 8
  • 42.57  
  • 44.78  
  • 43.14  
  • PASS  
  • 41.48  
  • FOUL  
3 Evelyn Walker SO-2 Wis.-Eau Claire 39.84m 43.30m 46.76m 50.23m 51.53m 39.40m 49.36m 142' 1" 6
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 41.65  
  • FOUL  
  • 43.30  
  • 41.48  
4 Rachel Breu FR-1 Wis.-Eau Claire 33.24m 42.07m 37.44m 36.18m 42.91m 32.81m 42.91m 138' 0" 5
  • 36.78  
  • 42.07  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Teagan Jones JR-3 Wis.-Eau Claire 51.35m 41.75m 37.58m 30.06m 44.26m 50.10m 47.18m 137' 0" 4
  • 40.79  
  • 41.75  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 38.83  
  • FOUL  
6 Raina Stecher SO-2 Wis.-Eau Claire 33.98m 41.44m 50.97m 44.76m 47.66m 33.15m 32.74m 135' 11" 3
  • 38.49  
  • 40.58  
  • 40.04  
  • 39.96  
  • 39.94  
  • 41.44  
7 Izzy Carroll JR-3 Wis.-La Crosse 33.77m 41.18m 32.12m 44.06m 33.36m 42.00m 50.65m 135' 1" 2
  • 38.16  
  • FOUL  
  • 41.18  
  • 38.66  
  • 40.18  
  • 38.83  
8 Kenni Czarnecki SO-2 Wis.-Whitewater 43.13m 40.31m 35.07m 30.23m 44.74m 35.07m 42.73m 132' 3" 1
  • 39.89  
  • 37.66  
  • FOUL  
  • 38.09  
  • 40.31  
  • FOUL  
9 Alayna Digman SO-2 Wis.-La Crosse 48.25m 39.88m 31.11m 44.27m 38.68m 45.06m 40.28m 130' 10" -
  • 33.78  
  • 39.88  
  • 35.65  
  • 35.92  
  • 37.96  
  • FOUL  
10 Morgan Jensen JR-3 Wis.-Eau Claire 28.04m 39.50m 35.16m 36.34m 48.98m 31.21m 31.60m 129' 7" -
  • FOUL  
  • 39.50  
  • FOUL  
11 Taylor Schulz FR-1 Wis.-Stevens Point 38.16m 38.55m 46.26m 45.49m 42.41m 26.98m 37.39m 126' 6" -
  • 38.55  
  • FOUL  
  • FOUL  
11 Katie Haase FR-1 Wis.-River Falls 49.73m 38.55m 39.32m 27.37m 30.84m 40.09m 31.61m 126' 6" -
  • 38.23  
  • FOUL  
  • 38.55  
13 Micky Barrette SR-4 Wis.-Oshkosh 41.53m 38.45m 31.91m 37.30m 33.84m 36.53m 39.60m 126' 2" -
  • 38.45  
  • FOUL  
  • FOUL  
14 Brooke Baumann FR-1 Wis.-Stout 38.15m 37.40m 30.67m 38.90m 44.51m 39.27m 30.29m 122' 8" -
  • 35.80  
  • 37.40  
  • FOUL  
15 Makenzie Lueck SR-4 Wis.-Stevens Point 35.80m 37.29m 32.07m 36.92m 42.88m 41.39m 28.34m 122' 4" -
  • 34.87  
  • 31.75  
  • 37.29  
16 Samantha Klann FR-1 Wis.-Platteville 35.12m 35.84m 37.63m 37.63m 27.96m 30.11m 32.97m 117' 7" -
  • FOUL  
  • 35.10  
  • 35.84  
16 Rialey Martin SO-2 Wis.-Whitewater 44.44m 35.84m 32.26m 31.90m 34.05m 34.76m 42.65m 117' 7" -
  • FOUL  
  • 35.84  
  • 34.18  
18 Mariah Moehn SO-2 Wis.-Stevens Point 30.41m 35.78m 28.98m 29.34m 30.41m 30.06m 42.58m 117' 5" -
  • 34.85  
  • 35.78  
  • FOUL  
19 Paulina Wienke SR-4 Wis.-Platteville 41.27m 35.27m 31.04m 30.68m 26.10m 41.27m 44.09m 115' 8" -
  • FOUL  
  • 35.27  
  • 31.66  
20 Brindelyn Eternicka FR-1 Wis.-Stevens Point 26.43m 35.24m 29.60m 30.66m 25.02m 44.75m 38.06m 115' 7" -
  • 35.24  
  • 34.97  
  • 35.21  
21 Lincoln Wellsmith FR-1 Wis.-Stout 38.30m 34.50m 27.95m 27.26m 24.49m 35.19m 33.81m 113' 2" -
  • 33.70  
  • 34.50  
  • FOUL  
22 Brenna Noon SO-2 Wis.-Platteville 27.90m 34.44m 41.67m 35.13m 33.41m 44.43m 38.57m 113' 0" -
  • 34.44  
  • 33.23  
  • 32.46  
23 Emma Rich FR-1 Wis.-Whitewater 37.48m 33.46m 27.10m 42.83m 34.80m 39.82m 28.44m 109' 9" -
  • 33.13  
  • FOUL  
  • 33.46  
24 Payton Schneider SO-2 Wis.-Stout 24.05m 32.95m 39.54m 24.05m 23.72m 25.04m 27.02m 108' 1" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 32.95  
25 Ava Webster FR-1 Wis.-Eau Claire 37.67m 32.20m 31.56m 29.62m 37.67m 35.74m 27.69m 105' 8" -
  • 32.20  
  • 31.11  
  • FOUL  
  Bella Harriman FR-1 Wis.-Stevens Point FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Discus Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
11 Katie Haase FR-1 Wis.-River Falls 47.80m 40.48m 38.55m 126' 6" -
11 Taylor Schulz FR-1 Wis.-Stevens Point 44.72m 45.49m 38.55m 126' 6" -
14 Brooke Baumann FR-1 Wis.-Stout 48.62m 35.90m 37.40m 122' 8" -
15 Makenzie Lueck SR-4 Wis.-Stevens Point 30.20m 39.53m 37.29m 122' 4" -
16 Rialey Martin SO-2 Wis.-Whitewater 31.18m 29.39m 35.84m 117' 7" -
18 Mariah Moehn SO-2 Wis.-Stevens Point 37.93m 25.76m 35.78m 117' 5" -
19 Paulina Wienke SR-4 Wis.-Platteville 38.80m 27.51m 35.27m 115' 8" -
20 Brindelyn Eternicka FR-1 Wis.-Stevens Point 25.37m 38.41m 35.24m 115' 7" -
22 Brenna Noon SO-2 Wis.-Platteville 43.39m 24.11m 34.44m 113' 0" -
23 Emma Rich FR-1 Wis.-Whitewater 40.49m 25.76m 33.46m 109' 9" -
24 Payton Schneider SO-2 Wis.-Stout 41.85m 40.20m 32.95m 108' 1" -
25 Ava Webster FR-1 Wis.-Eau Claire 38.96m 38.00m 32.20m 105' 8" -
  Bella Harriman FR-1 Wis.-Stevens Point FOUL FOUL FOUL NM -
Women's Discus Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Skye Digman SR-4 Wis.-La Crosse 47.96m 39.81m 34.05m 44.12m 44.60m 157' 4" 10
2 Catie Fobbe SR-4 Wis.-Eau Claire 44.78m 52.39m 55.08m 54.18m 48.36m 146' 11" 8
3 Evelyn Walker SO-2 Wis.-Eau Claire 43.30m 46.33m 45.46m 34.21m 49.36m 142' 1" 6
4 Rachel Breu FR-1 Wis.-Eau Claire 42.07m 45.44m 50.06m 30.29m 35.76m 138' 0" 5
5 Teagan Jones JR-3 Wis.-Eau Claire 41.75m 50.94m 32.15m 53.02m 45.51m 137' 0" 4
6 Raina Stecher SO-2 Wis.-Eau Claire 41.44m 30.67m 29.84m 31.49m 38.12m 135' 11" 3
7 Izzy Carroll JR-3 Wis.-La Crosse 41.18m 43.65m 37.89m 39.53m 44.89m 135' 1" 2
8 Kenni Czarnecki SO-2 Wis.-Whitewater 40.31m 35.07m 44.74m 47.16m 43.53m 132' 3" 1
9 Alayna Digman SO-2 Wis.-La Crosse 39.88m 29.51m 36.29m 31.90m 42.27m 130' 10" -
10 Morgan Jensen JR-3 Wis.-Eau Claire 39.50m 35.95m 50.96m 47.00m 38.32m 129' 7" -
13 Micky Barrette SR-4 Wis.-Oshkosh 38.45m 44.99m 30.38m 49.60m 34.22m 126' 2" -
16 Samantha Klann FR-1 Wis.-Platteville 35.84m 36.56m 32.97m 44.08m 37.27m 117' 7" -
21 Lincoln Wellsmith FR-1 Wis.-Stout 34.50m 26.57m 38.99m 30.71m 30.36m 113' 2" -

Women's Hammer

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Skye Digman SR-4 Wis.-La Crosse 64.02m 59.28m 56.32m 194' 6" 10
  • 57.59  
  • 58.92  
  • FOUL  
  • 59.28  
  • 55.64  
  • 55.84  
2 Teagan Jones JR-3 Wis.-Eau Claire 44.61m 57.19m 68.06m 187' 7" 8
  • 56.21  
  • 55.15  
  • 53.81  
  • 55.71  
  • FOUL  
  • 57.19  
3 Kenni Czarnecki SO-2 Wis.-Whitewater 52.50m 55.26m 67.97m 181' 3" 6
  • 55.26  
  • FOUL  
  • 53.68  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 48.77  
4 Holly Wardynski JR-3 Wis.-La Crosse 52.70m 53.23m 51.10m 174' 8" 5
  • 48.52  
  • 53.06  
  • FOUL  
  • 47.71  
  • 53.23  
  • 49.71  
5 Izzy Carroll JR-3 Wis.-La Crosse 49.69m 51.76m 61.08m 169' 10" 4
  • 48.15  
  • 50.66  
  • 51.76  
  • 51.26  
  • 50.62  
  • 50.72  
6 Leah Surprenant JR-3 Wis.-La Crosse 62.71m 49.77m 51.26m 163' 3" 3
  • 49.77  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
7 Paulina Wienke SR-4 Wis.-Platteville 39.08m 48.25m 39.08m 158' 4" 2
  • 45.35  
  • 48.25  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 46.61  
  • 47.93  
8 Morgan Jensen JR-3 Wis.-Eau Claire 38.96m 48.10m 59.64m 157' 10" 1
  • 48.04  
  • FOUL  
  • 48.10  
  • 47.73  
  • 48.07  
  • 47.73  
9 Raina Stecher SO-2 Wis.-Eau Claire 55.48m 47.42m 55.48m 155' 7" -
  • FOUL  
  • 44.76  
  • 47.42  
  • 45.56  
  • FOUL  
  • 46.35  
10 Makenzie Lueck SR-4 Wis.-Stevens Point 48.76m 47.34m 34.08m 155' 4" -
  • 46.51  
  • FOUL  
  • 47.34  
11 Bobbi Blahnik SO-2 Wis.-Oshkosh 49.65m 46.84m 43.09m 153' 8" -
  • 45.17  
  • 46.84  
  • 44.13  
12 Alayna Digman SO-2 Wis.-La Crosse 37.10m 45.80m 35.27m 150' 3" -
  • 42.30  
  • FOUL  
  • 45.80  
13 Rialey Martin SO-2 Wis.-Whitewater 44.00m 44.44m 33.77m 145' 10" -
  • 42.07  
  • 42.28  
  • 44.44  
14 Payton Schneider SO-2 Wis.-Stout 36.85m 44.40m 53.72m 145' 8" -
  • FOUL  
  • 41.78  
  • 44.40  
15 Jillian Hesse SO-2 Wis.-Stevens Point 49.63m 44.31m 42.09m 145' 4" -
  • FOUL  
  • 41.46  
  • 44.31  
16 Mikayla Madlena SO-2 Wis.-Whitewater 53.92m 44.20m 46.41m 145' 0" -
  • FOUL  
  • 42.77  
  • 44.20  
17 Sarah Hulstedt JR-3 Wis.-La Crosse 48.07m 44.10m 53.80m 144' 8" -
  • 42.48  
  • 44.10  
  • 42.76  
18 Ella Puls FR-1 Wis.-La Crosse 35.06m 43.29m 50.65m 142' 0" -
  • FOUL  
  • 43.29  
  • FOUL  
19 Lupe Corn SO-2 Wis.-Stevens Point 47.92m 42.79m 45.79m 140' 5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 42.79  
20 Sam Leoni SO-2 Wis.-Stout 37.50m 42.14m 47.62m 138' 3" -
  • 37.70  
  • 42.07  
  • 42.14  
21 Amelia Retzlaff SO-2 Wis.-Stevens Point 50.65m 39.57m 43.13m 129' 10" -
  • FOUL  
  • 39.57  
  • FOUL  
22 Rachel Breu FR-1 Wis.-Eau Claire 38.03m 36.57m 41.69m 120' 0" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 36.57  
23 Evelyn Walker SO-2 Wis.-Eau Claire 46.50m 36.05m 40.74m 118' 3" -
  • FOUL  
  • 36.05  
  • FOUL  
24 Katie Fruth SR-4 Wis.-Oshkosh 30.34m 35.69m 41.40m 117' 1" -
  • 35.69  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Brooke Baumann FR-1 Wis.-Stout FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Kailee Sellen JR-3 Wis.-Eau Claire FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Hammer Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK ENGLISH SC
12 Alayna Digman SO-2 Wis.-La Crosse 45.80m 48.55m 50.84m 150' 3" -
13 Rialey Martin SO-2 Wis.-Whitewater 44.44m 32.89m 37.77m 145' 10" -
14 Payton Schneider SO-2 Wis.-Stout 44.40m 51.50m 53.28m 145' 8" -
15 Jillian Hesse SO-2 Wis.-Stevens Point 44.31m 39.44m 31.90m 145' 4" -
16 Mikayla Madlena SO-2 Wis.-Whitewater 44.20m 34.03m 41.99m 145' 0" -
17 Sarah Hulstedt JR-3 Wis.-La Crosse 44.10m 40.13m 41.01m 144' 8" -
19 Lupe Corn SO-2 Wis.-Stevens Point 42.79m 35.52m 40.22m 140' 5" -
20 Sam Leoni SO-2 Wis.-Stout 42.14m 40.88m 34.55m 138' 3" -
21 Amelia Retzlaff SO-2 Wis.-Stevens Point 39.57m 34.03m 34.82m 129' 10" -
22 Rachel Breu FR-1 Wis.-Eau Claire 36.57m 39.86m 39.13m 120' 0" -
23 Evelyn Walker SO-2 Wis.-Eau Claire 36.05m 28.12m 44.34m 118' 3" -
24 Katie Fruth SR-4 Wis.-Oshkosh 35.69m 28.20m 34.62m 117' 1" -
  Brooke Baumann FR-1 Wis.-Stout FOUL FOUL FOUL NM -
Women's Hammer Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Skye Digman SR-4 Wis.-La Crosse 48.61m 59.28m 56.91m 76.47m 45.05m 60.47m 47.42m 194' 6" 10
2 Teagan Jones JR-3 Wis.-Eau Claire 64.05m 57.19m 65.77m 65.77m 54.33m 51.47m 43.46m 187' 7" 8
3 Kenni Czarnecki SO-2 Wis.-Whitewater 49.73m 55.26m 61.89m 70.18m 71.29m 50.84m 43.66m 181' 3" 6
4 Holly Wardynski JR-3 Wis.-La Crosse 64.94m 53.23m 38.86m 57.49m 40.45m 43.65m 39.92m 174' 8" 5
5 Izzy Carroll JR-3 Wis.-La Crosse 46.07m 51.76m 60.04m 55.90m 55.38m 53.31m 57.97m 169' 10" 4
6 Leah Surprenant JR-3 Wis.-La Crosse 47.78m 49.77m 64.70m 57.24m 46.78m 44.30m 50.27m 163' 3" 3
7 Paulina Wienke SR-4 Wis.-Platteville 42.46m 48.25m 61.28m 62.24m 60.31m 33.78m 53.56m 158' 4" 2
8 Morgan Jensen JR-3 Wis.-Eau Claire 58.68m 48.10m 57.72m 34.15m 52.91m 62.53m 46.66m 157' 10" 1
9 Raina Stecher SO-2 Wis.-Eau Claire 45.52m 47.42m 45.05m 52.16m 56.43m 50.74m 42.20m 155' 7" -
10 Makenzie Lueck SR-4 Wis.-Stevens Point 46.39m 47.34m 55.86m 59.18m 37.87m 46.87m 53.97m 155' 4" -
11 Bobbi Blahnik SO-2 Wis.-Oshkosh 54.33m 46.84m 33.26m 53.87m 59.96m 55.27m 59.96m 153' 8" -
18 Ella Puls FR-1 Wis.-La Crosse 48.48m 43.29m 45.45m 41.13m 41.56m 40.69m 48.05m 142' 0" -
  Kailee Sellen JR-3 Wis.-Eau Claire FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -

Women's Javelin

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Ella Puls FR-1 Wis.-La Crosse 40.42m 40.02m 33.14m 52.14m 50.53m 40.02m 33.14m 132' 7" 10
  • 35.19  
  • 40.42  
  • 34.45  
  • 33.89  
  • 35.99  
  • 32.89  
2 Skylar White SO-2 Wis.-La Crosse 40.14m 43.35m 47.77m 35.32m 32.51m 43.35m 40.14m 131' 8" 8
  • FOUL  
  • 38.12  
  • 40.14  
  • 37.98  
  • 37.19  
  • 39.05  
3 Gabby Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 37.40m 39.64m 41.51m 41.14m 44.51m 38.90m 33.29m 122' 8" 6
  • 37.40  
  • 33.97  
  • 36.00  
  • 32.67  
  • 36.96  
  • 31.35  
4 Lexi Cole SO-2 Wis.-Stout 36.54m 26.31m 27.77m 46.41m 42.02m 33.25m 27.41m 119' 10" 5
  • FOUL  
  • 36.45  
  • 36.54  
  • 33.94  
  • FOUL  
  • 31.40  
5 Raegan Sorensen SO-2 Wis.-Stout 36.29m 38.47m 33.02m 45.00m 27.58m 32.30m 42.46m 119' 1" 4
  • 33.86  
  • 36.29  
  • 35.65  
  • 36.13  
  • 32.56  
  • 33.28  
6 Katie Fruth SR-4 Wis.-Oshkosh 35.46m 26.24m 31.56m 28.01m 44.33m 37.94m 27.66m 116' 4" 3
  • 35.46  
  • 32.22  
  • 33.30  
  • 30.87  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Jessica Kemstra SO-2 Wis.-Eau Claire 34.34m 28.16m 24.38m 34.68m 30.22m 29.88m 44.64m 112' 8" 2
  • 32.76  
  • 30.70  
  • 31.58  
  • 30.85  
  • 31.77  
  • 34.34  
8 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 33.65m 37.35m 37.02m 25.24m 32.30m 24.56m 38.70m 110' 5" 1
  • 33.65  
  • 32.49  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
9 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 33.59m 33.59m 26.54m 29.90m 26.54m 24.52m 28.22m 110' 2" -
  • 33.59  
  • 32.90  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 32.63  
  • 28.53  
10 Mariah Moehn SO-2 Wis.-Stevens Point 32.16m 32.16m 23.48m 27.98m 30.23m 32.16m 30.23m 105' 6" -
  • 30.50  
  • 31.52  
  • 32.16  
11 Grace Elvert SR-4 Wis.-Platteville 32.14m 27.64m 41.14m 40.18m 29.89m 36.96m 37.28m 105' 5" -
  • 26.93  
  • 32.14  
  • FOUL  
12 Kaydee Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 31.26m 27.51m 30.32m 29.70m 37.20m 34.70m 36.89m 102' 7" -
  • FOUL  
  • 31.26  
  • 30.16  
13 Alia Vanderhoef SO-2 Wis.-La Crosse 30.80m 22.48m 30.80m 38.50m 24.02m 29.57m 33.57m 101' 0" -
  • FOUL  
  • 26.14  
  • 30.80  
14 Jordan Shamion SO-2 Wis.-Stevens Point 30.43m 35.91m 23.74m 31.34m 23.74m 28.00m 30.43m 99' 10" -
  • 29.81  
  • 30.43  
  • FOUL  
15 Amelia Retzlaff SO-2 Wis.-Stevens Point 29.18m 37.35m 33.56m 22.18m 24.80m 32.39m 28.89m 95' 9" -
  • 29.18  
  • 28.36  
  • 28.08  
16 Noelle Hackenmueller FR-1 Wis.-La Crosse 29.06m 29.93m 36.62m 20.92m 25.28m 32.55m 35.74m 95' 4" -
  • 29.06  
  • 26.91  
  • 23.78  
17 Brooke Baumann FR-1 Wis.-Stout 28.39m 28.11m 21.58m 26.69m 32.36m 30.09m 23.00m 93' 2" -
  • 27.92  
  • 28.39  
  • FOUL  
18 Mia Schroeder SO-2 Wis.-Platteville 28.28m 32.80m 30.54m 33.94m 27.43m 26.87m 32.80m 92' 9" -
  • 28.28  
  • FOUL  
  • FOUL  
19 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 27.73m 28.56m 34.11m 24.96m 33.55m 20.80m 26.62m 91' 0" -
  • 27.73  
  • 23.53  
  • 27.26  
20 Brynn Oremus SO-2 Wis.-Whitewater 27.26m 34.62m 26.71m 23.99m 27.26m 29.71m 25.90m 89' 5" -
  • 25.27  
  • 23.77  
  • 27.26  
21 Delanee Klaas FR-1 Wis.-Platteville 26.27m 28.11m 28.90m 27.85m 30.21m 20.75m 28.37m 86' 2" -
  • 21.94  
  • 22.18  
  • 26.27  
22 Abby Giese SO-2 Wis.-Whitewater 26.02m 27.84m 18.47m 26.28m 28.10m 31.48m 25.24m 85' 4" -
  • 26.02  
  • 23.30  
  • 25.31  
23 Jasmine Schnelle SO-2 Wis.-Stevens Point 25.93m 23.60m 19.45m 18.93m 30.60m 25.41m 25.67m 85' 1" -
  • 25.07  
  • 25.92  
  • 25.93  
24 Rebecca Ostrowski SO-2 Wis.-Stevens Point 25.48m 24.97m 24.97m 21.91m 19.87m 22.93m 29.30m 83' 7" -
  • 23.01  
  • 21.33  
  • 25.48  
25 Micky Barrette SR-4 Wis.-Oshkosh 23.60m 30.68m 21.00m 22.18m 26.20m 30.21m 18.17m 77' 5" -
  • 23.03  
  • 23.14  
  • 23.60  
26 Kayleigh Kleinheinz SO-2 Wis.-Whitewater 20.54m 23.42m 16.02m 23.42m 14.79m 22.59m 18.49m 67' 5" -
  • FOUL  
  • 20.54  
  • FOUL  
Women's Javelin Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
10 Mariah Moehn SO-2 Wis.-Stevens Point 29.91m 26.37m 32.16m 37.95m 41.81m 31.84m 40.52m 105' 6" -
15 Amelia Retzlaff SO-2 Wis.-Stevens Point 36.48m 37.06m 29.18m 21.59m 25.39m 30.35m 21.01m 95' 9" -
16 Noelle Hackenmueller FR-1 Wis.-La Crosse 26.44m 20.63m 29.06m 30.51m 29.64m 33.13m 24.12m 95' 4" -
17 Brooke Baumann FR-1 Wis.-Stout 29.24m 27.82m 28.39m 34.92m 35.77m 28.96m 36.62m 93' 2" -
18 Mia Schroeder SO-2 Wis.-Platteville 28.56m 29.69m 28.28m 28.56m 23.76m 25.73m 28.85m 92' 9" -
19 Brynlee Nelson SO-2 Wis.-Platteville 32.72m 32.17m 27.73m 32.72m 27.45m 19.69m 27.18m 91' 0" -
20 Brynn Oremus SO-2 Wis.-Whitewater 23.44m 34.89m 27.26m 34.62m 19.08m 25.62m 28.08m 89' 5" -
21 Delanee Klaas FR-1 Wis.-Platteville 29.16m 30.47m 26.27m 21.80m 18.39m 23.91m 22.33m 86' 2" -
22 Abby Giese SO-2 Wis.-Whitewater 27.06m 29.14m 26.02m 23.94m 30.18m 24.46m 32.00m 85' 4" -
23 Jasmine Schnelle SO-2 Wis.-Stevens Point 18.67m 24.37m 25.93m 25.93m 33.19m 29.82m 29.56m 85' 1" -
24 Rebecca Ostrowski SO-2 Wis.-Stevens Point 30.32m 28.28m 25.48m 32.10m 23.70m 24.97m 32.61m 83' 7" -
25 Micky Barrette SR-4 Wis.-Oshkosh 17.23m 29.03m 23.60m 29.74m 23.36m 25.02m 20.30m 77' 5" -
26 Kayleigh Kleinheinz SO-2 Wis.-Whitewater 18.90m 24.03m 20.54m 16.23m 21.16m 23.21m 15.61m 67' 5" -
Women's Javelin Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Ella Puls FR-1 Wis.-La Crosse 31.93m 45.27m 40.42m 38.80m 51.74m 52.14m 33.55m 132' 7" 10
2 Skylar White SO-2 Wis.-La Crosse 50.18m 40.54m 40.14m 47.37m 47.37m 49.77m 42.55m 131' 8" 8
3 Gabby Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 26.55m 41.51m 37.40m 46.00m 44.13m 36.65m 48.62m 122' 8" 6
4 Lexi Cole SO-2 Wis.-Stout 42.75m 39.83m 36.54m 39.46m 25.58m 39.83m 42.02m 119' 10" 5
5 Raegan Sorensen SO-2 Wis.-Stout 37.02m 31.21m 36.29m 35.56m 37.74m 33.39m 29.03m 119' 1" 4
6 Katie Fruth SR-4 Wis.-Oshkosh 31.56m 40.07m 35.46m 31.91m 36.17m 35.46m 27.66m 116' 4" 3
7 Jessica Kemstra SO-2 Wis.-Eau Claire 26.79m 28.16m 34.34m 36.40m 37.77m 27.13m 25.41m 112' 8" 2
8 Tina Shelton SO-2 Wis.-Whitewater 24.90m 36.01m 33.65m 33.31m 43.75m 26.92m 27.26m 110' 5" 1
9 Amber Grosse FR-1 Wis.-La Crosse 28.22m 26.20m 33.59m 24.86m 28.55m 34.26m 37.28m 110' 2" -
11 Grace Elvert SR-4 Wis.-Platteville 38.25m 37.28m 32.14m 22.50m 33.75m 33.10m 36.64m 105' 5" -
12 Kaydee Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 29.38m 23.45m 31.26m 25.32m 32.20m 32.20m 40.64m 102' 7" -
13 Alia Vanderhoef SO-2 Wis.-La Crosse 22.18m 37.27m 30.80m 30.80m 30.18m 26.80m 38.81m 101' 0" -
14 Jordan Shamion SO-2 Wis.-Stevens Point 27.08m 29.21m 30.43m 39.56m 22.82m 23.13m 26.17m 99' 10" -

Women's Heptathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS POINTS SC
1 Emilee Booker SO-2 Wis.-Eau Claire 5296 3345 5110 4274 4646 4367 10
2 Skylar White SO-2 Wis.-La Crosse 5244 5197 3956 4784 4600 5980 8
3 Allison Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 4851 3115 4495 4762 4451 4940 6
4 Jane Kautz JR-3 Wis.-Eau Claire 4387 4602 3225 5591 4301 4344 5
5 Emma Gruen SO-2 Wis.-Eau Claire 3069 3921 3751 4646 4263 3325 4
6 Lexi Cole SO-2 Wis.-Stout 4532 4700 3147 4574 4197 3819 3
7 Megan Hunt SO-2 Wis.-Oshkosh 3123 3039 3497 4288 4164 4538 2
8 Mikayla Jackson JR-3 Wis.-Oshkosh 5070 3884 5152 4825 4089 4865 1
9 Alexys Scheuerell FR-1 Wis.-La Crosse 2916 4213 4982 4699 4051 3645 -
10 Audrey Braun FR-1 Wis.-La Crosse 4110 2953 4908 4469 3991 3751 -
11 Gabby Semerad SR-4 Wis.-Eau Claire 3560 4686 4214 2652 3633 2543 -
12 Anna Bubolz JR-3 Wis.-Oshkosh 4207 4382 2980 2524 3506 4312 -
13 Brynn Oremus SO-2 Wis.-Whitewater 2806 3079 2507 3542 2725 2697 -