May 5- 6, 2023
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Men's 110 Hurdles Finals

W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 15.34 17.92 14.33 18.63 10.75 11.61 13.62 10
2 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 12.13 12.85 14.43 12.85 15.73 16.60 15.44 8
3 Marlon Cystrunk SO-2 Wis.-Whitewater 14.79 15.95 14.50 11.75 18.85 16.10 13.20 6
4 Tamir Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 13.56 11.96 14.58 15.46 15.46 18.08 17.79 5
5 Cole Stugelmeyer SR-4 Wis.-Platteville 14.44 15.75 14.58 18.23 15.46 12.69 10.94 4
6 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 11.49 18.11 14.72 16.93 12.22 11.78 15.46 3
7 Lukas Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 14.93 14.49 14.78 18.18 10.50 19.07 12.27 2
8 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 16.75 16.31 14.82 12.90 13.49 11.12 13.93 1
9 Elijah Pena JR-3 Wis.-Oshkosh 11.63 14.42 15.50 13.49 18.14 20.15 10.85 -

Men's 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 10.55 14.44 15.17 15.45 10.83 12.13 2.2
2 Cole Stugelmeyer SR-4 Wis.-Platteville 16.65 14.60 18.40 12.27 15.77 14.46 3.9
3 Tamir Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 11.25 14.61 19.00 14.91 13.45 13.30 1.7
4 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 18.24 14.71 12.07 17.95 18.24 13.68 1.7
5 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 17.57 14.76 19.19 11.81 15.94 12.11 3.9
6 Marlon Cystrunk SO-2 Wis.-Whitewater 11.85 14.81 16.44 13.78 14.67 13.48 2.2
7 Lukas Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 11.28 14.84 11.43 18.11 17.66 18.85 3.9
8 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 17.38 14.85 18.57 13.07 15.60 15.60 1.7
9 Elijah Pena JR-3 Wis.-Oshkosh 13.73 14.92 12.39 17.76 15.67 10.45 3.9
10 Mason Malm SO-2 Wis.-Eau Claire 12.15 14.99 10.80 16.94 17.39 18.44 1.7
11 Taylor Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 11.57 15.02 11.72 14.57 11.42 15.17 1.7
12 Bryant Yanke SO-2 Wis.-La Crosse 15.33 15.03 19.24 14.13 16.09 12.63 2.2
13 Chad Thompson Jr. FR-1 Wis.-La Crosse 18.81 15.17 17.60 12.75 11.23 17.60 2.2
14 Dylan Edland SO-2 Wis.-Stout 13.02 15.49 15.96 11.47 18.28 11.93 2.2
15 Noah Beck SO-2 Wis.-Stout 13.26 15.60 13.11 12.17 11.24 15.60 3.9
16 Nolan Zachgo FR-1 Wis.-Stout 15.68 15.68 20.39 15.68 16.78 13.65 3.9
17 Adam Augustine FR-1 Wis.-Eau Claire 19.46 15.82 19.15 13.29 17.09 17.88 1.7
18 Daylan Berger FR-1 Wis.-Eau Claire 20.38 16.30 14.51 13.04 17.12 17.77 2.2
19 Isaac Domitrovich FR-1 Wis.-Eau Claire 17.01 16.35 13.57 13.74 17.01 16.52 2.2
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Tamir Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 14.61
4 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 14.71
8 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 14.85
10 Mason Malm SO-2 Wis.-Eau Claire 14.99
11 Taylor Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 15.02
17 Adam Augustine FR-1 Wis.-Eau Claire 15.82
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cole Stugelmeyer SR-4 Wis.-Platteville 14.60
5 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 14.76
7 Lukas Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 14.84
9 Elijah Pena JR-3 Wis.-Oshkosh 14.92
15 Noah Beck SO-2 Wis.-Stout 15.60
16 Nolan Zachgo FR-1 Wis.-Stout 15.68
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 14.44 18.49 16.03
6 Marlon Cystrunk SO-2 Wis.-Whitewater 14.81 12.30 17.78
12 Bryant Yanke SO-2 Wis.-La Crosse 15.03 16.54 15.03
13 Chad Thompson Jr. FR-1 Wis.-La Crosse 15.17 17.75 16.69
14 Dylan Edland SO-2 Wis.-Stout 15.49 13.02 13.79
18 Daylan Berger FR-1 Wis.-Eau Claire 16.30 19.89 14.02
19 Isaac Domitrovich FR-1 Wis.-Eau Claire 16.35 14.72 20.28