May 18, 2023
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Women's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Adriana Crabtree FR-1 Illinois Wesleyan 13:49.90 10:43.33
2 Caitlin Jorgensen JR-3 U. of Chicago 8:10.77 10:45.75
3 Julia Patterson SO-2 Washington U. 13:28.55 10:46.84
4 Ellie Osterberger SR-4 Loras 7:58.85 10:55.95
5 Addy Parrott SO-2 Central College 13:21.18 10:56.70
6 Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire 14:18.49 11:00.37
7 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 10:52.39 11:05.70
8 Emma Odle JR-3 Augustana (Ill.) 12:43.63 11:09.85
9 Kaylee Osterberger SR-4 Loras 9:29.56 11:18.04
10 Jane Pinkowski SO-2 Wartburg 11:18.68 11:18.68
11 Ashley Bloomquist SO-2 Wartburg 7:55.63 11:19.46
12 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 11:11.49 11:25.19
13 Samantha Bieth SR-4 Albion 14:36.75 11:30.35
14 Brianna Renner SR-4 Loras 12:35.81 11:33.40
15 Caroline Collet   Unattached 11:25.15 11:39.13
16 Gabri Gaines SO-2 Wis.-Stevens Point 9:39.12 11:46.24
17 Layken Bytnar SO-2 Central College 14:37.69 11:47.81
18 Lily Peterson FR-1 Wartburg 13:50.31 11:49.66
19 Madison Prier FR-1 Wartburg 12:37.87 11:54.97
20 Natalie Johnson FR-1 Wis.-Stevens Point 14:17.30 12:00.42
21 Autumn Crow SR-4 Knox 9:03.21 12:04.28
22 Kate Hoogensen SO-2 Central College 10:22.90 12:04.30
23 Abby Liesen SO-2 Aurora 11:20.10 12:27.36
24 Kandice Kittinger JR-3 Coe 11:02.11 12:32.39
25 Sam Barrett JR-3 Aurora 16:57.63 13:02.79
Women's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Caroline Collet   Unattached 9:54.26 14:54.89 9:47.27 13:51.97 11:39.13 12:35.06 11:25.15
16 Gabri Gaines SO-2 Wis.-Stevens Point 14:56.93 15:03.99 11:17.99 10:49.74 11:46.24 11:46.24 11:53.31
17 Layken Bytnar SO-2 Central College 8:29.63 12:51.52 9:47.49 12:01.97 11:47.81 14:37.69 11:40.74
18 Lily Peterson FR-1 Wartburg 13:00.63 12:39.34 13:36.11 14:18.69 11:49.66 12:10.95 9:34.83
19 Madison Prier FR-1 Wartburg 10:43.48 11:33.52 11:47.82 8:49.08 11:54.97 12:59.32 15:08.02
20 Natalie Johnson FR-1 Wis.-Stevens Point 15:07.73 13:55.69 9:14.73 15:29.35 12:00.42 12:14.83 13:41.28
21 Autumn Crow SR-4 Knox 9:53.91 8:34.24 8:27.00 14:50.87 12:04.28 12:47.74 12:26.01
22 Kate Hoogensen SO-2 Central College 10:37.39 12:18.79 14:50.89 13:16.73 12:04.30 14:07.43 8:41.50
23 Abby Liesen SO-2 Aurora 10:57.68 12:49.78 12:12.42 8:58.10 12:27.36 13:04.73 13:42.10
24 Kandice Kittinger JR-3 Coe 10:47.06 13:25.06 11:17.16 15:17.92 12:32.39 10:16.96 12:47.44
25 Sam Barrett JR-3 Aurora 9:15.78 13:18.45 13:57.59 16:34.15 13:02.79 11:28.86 13:57.59
Women's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Adriana Crabtree FR-1 Illinois Wesleyan 10:43.33 7:56.07
2 Caitlin Jorgensen JR-3 U. of Chicago 10:45.75 10:39.30
3 Julia Patterson SO-2 Washington U. 10:46.84 8:56.88
4 Ellie Osterberger SR-4 Loras 10:55.95 10:10.04
5 Addy Parrott SO-2 Central College 10:56.70 12:15.51
6 Ashley Kachurik SR-4 Wis.-Eau Claire 11:00.37 11:40.00
7 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 11:05.70 8:32.59
8 Emma Odle JR-3 Augustana (Ill.) 11:09.85 9:56.17
9 Kaylee Osterberger SR-4 Loras 11:18.04 13:06.53
10 Jane Pinkowski SO-2 Wartburg 11:18.68 10:17.60
11 Ashley Bloomquist SO-2 Wartburg 11:19.46 11:33.05
12 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 11:25.19 11:18.34
13 Samantha Bieth SR-4 Albion 11:30.35 14:57.46
14 Brianna Renner SR-4 Loras 11:33.40 13:03.55