May 17-18, 2023
|
Redlands - Redlands, CA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jack Rosencrans SR-4 Pomona-Pitzer 3:47.90 4:44.88 2:57.77 4:22.09 4:24.37 4:22.09
2 Theodore Byrne SO-2 Redlands 3:54.78 4:22.96 4:11.22 2:58.44 4:30.00 4:18.26
3 Amir Barkan SO-2 Occidental 3:58.71 3:30.07 4:56.00 3:22.91 4:41.68 3:06.20
4 Ian Horsburgh JR-3 Pomona-Pitzer 3:59.36 4:18.51 3:18.67 4:54.42 4:49.63 4:37.66
5 Riley Lathrop SR-4 Redlands 4:01.86 4:13.96 4:30.89 5:02.33 3:08.65 3:30.42
6 Aidan Lindhe-Johan SO-2 Occidental 4:02.04 5:09.82 3:28.16 4:14.15 4:16.57 3:13.64
7 Henry Pick SR-4 Claremont-Mudd-Scripps 4:03.61 4:03.61 4:57.21 4:25.54 3:02.71 4:59.64
8 Jason Dunn Freshman Unattached 4:05.24 3:35.82 4:39.58 5:13.91 4:56.74 5:16.36
9 Travis Dean   Unattached 4:06.79 4:31.47 3:44.58 4:46.28 4:38.88 4:29.01
10 Andrew Tafolla Sophomore Unattached 4:07.10 3:05.33 4:41.70 4:59.00 3:17.68 4:46.64
11 Rogelio Salcido SR-4 Redlands 4:07.29 3:47.51 4:32.02 4:19.66 4:12.24 4:27.08
12 Jordan Berkley Senior Unattached 4:07.66 5:17.01 3:32.99 3:25.56 5:17.01 3:20.61
13 Alexandre Leroy Freshman Unattached 4:10.73 3:03.04 3:33.12 3:08.05 3:35.63 3:38.14
14 Jesse Chettle Senior First City TC 4:11.97 3:36.70 5:22.53 3:01.42 5:12.45 3:08.98
15 Benjamin Rippe Junior Norco 4:13.26 4:13.26 5:11.51 4:20.86 5:14.05 3:50.47
16 Gil Bothwell SO-2 Chapman 4:21.38 3:18.65 4:29.23 4:39.68 5:16.27 5:03.20
17 Constantino Neri Senior Unattached 4:57.70 4:54.73 4:10.07 3:40.30 6:06.18 3:46.26
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jack Rosencrans SR-4 Pomona-Pitzer 2:55.49 4:24.37 3:47.90 3:11.44 4:17.53
2 Theodore Byrne SO-2 Redlands 5:02.87 4:51.13 3:54.78 3:38.35 3:17.22
3 Amir Barkan SO-2 Occidental 4:51.23 5:00.78 3:58.71 4:05.88 3:39.62
4 Ian Horsburgh JR-3 Pomona-Pitzer 3:52.18 4:42.45 3:59.36 5:06.38 3:42.61
5 Riley Lathrop SR-4 Redlands 4:06.70 3:30.42 4:01.86 2:56.56 4:06.70
6 Aidan Lindhe-Johan SO-2 Occidental 3:52.36 4:21.41 4:02.04 4:21.41 4:02.04
7 Henry Pick SR-4 Claremont-Mudd-Scripps 3:10.02 4:20.67 4:03.61 3:17.33 3:22.20
8 Jason Dunn Freshman Unattached 2:56.58 4:44.48 4:05.24 3:43.17 5:16.36
12 Jordan Berkley Senior Unattached 5:04.63 3:45.37 4:07.66 3:25.56 3:52.80
16 Gil Bothwell SO-2 Chapman 5:11.05 5:00.59 4:21.38 5:00.59 3:50.02
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Travis Dean   Unattached 5:18.36 3:24.84 4:11.73 4:06.79 4:11.73
10 Andrew Tafolla Sophomore Unattached 3:12.74 3:42.39 4:24.40 4:07.10 5:11.35
11 Rogelio Salcido SR-4 Redlands 5:04.17 4:29.55 2:58.05 4:07.29 4:09.77
13 Alexandre Leroy Freshman Unattached 4:10.73 5:25.95 3:35.63 4:10.73 4:10.73
14 Jesse Chettle Senior First City TC 5:12.45 3:19.06 5:17.49 4:11.97 4:11.97
15 Benjamin Rippe Junior Norco 4:03.13 3:32.74 4:53.79 4:13.26 4:48.72
17 Constantino Neri Senior Unattached 5:48.31 4:27.93 6:15.11 4:57.70 4:01.14