May 11-12, 2023
|
North Central - Naperville, IL
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Angela Brown   Exhibition 5:59.87 5:07.46 5:03.96 6:06.85 5:49.38 4:39.51
0 Nicole VacaGuzman Senior Second City Track Club 4:08.02 6:13.48 6:04.73 5:41.39 4:51.78 4:02.18
0 Christel Elkins Freshman Exhibition 4:06.62 3:50.00 3:36.14 6:00.23 4:37.10 4:03.85
0 Olivia Phillips Freshman Exhibition 4:25.08 6:11.11 5:53.44 4:28.03 4:54.53 5:21.04
1 Emily Tedder SO-2 Huntington 5:20.91 4:50.22 4:19.52 4:41.84 4:39.05 3:48.83
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 6:03.95 4:24.43 4:41.49 3:33.25 4:44.33 4:44.33
3 Hope Clark JR-3 Wheaton (Ill.) 6:13.62 5:43.73 6:13.62 5:07.86 4:58.89 6:10.63
4 Callin Naddy SR-4 North Central (Ill.) 4:44.44 4:59.41 4:41.45 5:38.34 4:59.41 4:20.49
5 Faith Mertzig JR-3 St. Norbert 3:42.35 5:21.51 6:00.57 6:03.57 5:00.47 6:21.60
6 Ruth Daghfal SR-4 Wheaton (Ill.) 5:10.61 3:31.10 3:52.21 6:07.91 5:01.56 6:04.89
7 Chloe Veth SR-4 Wheaton (Ill.) 6:36.86 3:33.69 6:06.33 4:50.01 5:05.27 6:33.80
8 Michaela Kustra JR-3 Wheaton (Ill.) 5:12.80 6:17.84 5:25.19 5:56.16 5:09.70 5:12.80
9 Jordan Merwin JR-3 Bethany Lutheran 4:37.86 4:41.01 4:41.01 5:34.69 5:15.74 4:59.96
10 KC McQuaid SR-4 Aurora 5:35.24 6:29.51 5:38.43 4:18.61 5:19.27 4:40.96
11 Shaley Gonzalez JR-3 Aurora 6:14.88 6:21.34 3:46.22 4:02.38 5:23.17 6:31.04
12 Natalie Flores SO-2 Aurora 4:09.52 4:28.97 4:38.69 4:48.41 5:24.05 7:01.27
13 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 4:25.96 3:56.41 6:47.15 4:48.94 5:28.34 4:19.39
14 Erika Ver Beek FR-1 North Park 5:13.81 4:06.33 4:19.83 6:51.67 5:37.43 5:30.69
15 Sydney Howard FR-1 Berry 7:21.82 5:33.07 4:21.70 6:00.26 5:39.86 4:21.70
16 Katy Liesen JR-3 Aurora 7:31.76 5:44.20 6:34.40 5:44.20 5:58.54 7:06.67
17 Emma Klein SO-2 North Park 6:48.53 5:52.46 8:00.63 7:20.58 6:40.52 8:00.63
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Angela Brown   Exhibition 5:49.38 5:14.45
8 Michaela Kustra JR-3 Wheaton (Ill.) 5:09.70 6:30.23
9 Jordan Merwin JR-3 Bethany Lutheran 5:15.74 4:18.91
10 KC McQuaid SR-4 Aurora 5:19.27 5:25.66
11 Shaley Gonzalez JR-3 Aurora 5:23.17 4:21.77
12 Natalie Flores SO-2 Aurora 5:24.05 4:16.00
13 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 5:28.34 4:16.11
14 Erika Ver Beek FR-1 North Park 5:37.43 5:17.19
15 Sydney Howard FR-1 Berry 5:39.86 5:09.28
16 Katy Liesen JR-3 Aurora 5:58.54 5:29.86
17 Emma Klein SO-2 North Park 6:40.52 5:04.40
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Olivia Phillips Freshman Exhibition 4:54.53 3:46.79 5:18.10 4:16.25
0 Christel Elkins Freshman Exhibition 4:37.10 4:26.02 5:35.30 4:45.42
0 Nicole VacaGuzman Senior Second City Track Club 4:51.78 4:43.03 3:53.43 5:32.63
1 Emily Tedder SO-2 Huntington 4:39.05 4:25.10 5:15.33 4:33.47
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 4:44.33 4:10.21 5:26.98 6:01.10
3 Hope Clark JR-3 Wheaton (Ill.) 4:58.89 5:19.82 4:55.91 4:58.89
4 Callin Naddy SR-4 North Central (Ill.) 4:59.41 4:41.45 5:32.35 3:35.58
5 Faith Mertzig JR-3 St. Norbert 5:00.47 5:36.53 4:33.43 5:51.55
6 Ruth Daghfal SR-4 Wheaton (Ill.) 5:01.56 4:28.39 5:49.81 6:26.00
7 Chloe Veth SR-4 Wheaton (Ill.) 5:05.27 5:02.22 4:07.27 5:08.33