May 11-12, 2023
|
North Central - Naperville, IL
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Angela Brown   Exhibition 5:49.38
0 Nicole VacaGuzman Senior Second City Track Club 4:51.78
0 Christel Elkins Freshman Exhibition 4:37.10
0 Olivia Phillips Freshman Exhibition 4:54.53
1 Emily Tedder SO-2 Huntington 4:39.05
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 4:44.33
3 Hope Clark JR-3 Wheaton (Ill.) 4:58.89
4 Callin Naddy SR-4 North Central (Ill.) 4:59.41
5 Faith Mertzig JR-3 St. Norbert 5:00.47
6 Ruth Daghfal SR-4 Wheaton (Ill.) 5:01.56
7 Chloe Veth SR-4 Wheaton (Ill.) 5:05.27
8 Michaela Kustra JR-3 Wheaton (Ill.) 5:09.70
9 Jordan Merwin JR-3 Bethany Lutheran 5:15.74
10 KC McQuaid SR-4 Aurora 5:19.27
11 Shaley Gonzalez JR-3 Aurora 5:23.17
12 Natalie Flores SO-2 Aurora 5:24.05
13 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 5:28.34
14 Erika Ver Beek FR-1 North Park 5:37.43
15 Sydney Howard FR-1 Berry 5:39.86
16 Katy Liesen JR-3 Aurora 5:58.54
17 Emma Klein SO-2 North Park 6:40.52
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Angela Brown   Exhibition 6:06.85 5:49.38
8 Michaela Kustra JR-3 Wheaton (Ill.) 6:14.74 5:09.70
9 Jordan Merwin JR-3 Bethany Lutheran 5:34.69 5:15.74
10 KC McQuaid SR-4 Aurora 4:21.81 5:19.27
11 Shaley Gonzalez JR-3 Aurora 4:44.39 5:23.17
12 Natalie Flores SO-2 Aurora 4:06.28 5:24.05
13 Brenna Cisler SR-4 St. Norbert 6:01.18 5:28.34
14 Erika Ver Beek FR-1 North Park 6:14.55 5:37.43
15 Sydney Howard FR-1 Berry 6:20.65 5:39.86
16 Katy Liesen JR-3 Aurora 4:57.59 5:58.54
17 Emma Klein SO-2 North Park 7:00.55 6:40.52
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Olivia Phillips Freshman Exhibition 4:42.75 6:05.22 6:05.22 4:54.53 4:36.86
0 Christel Elkins Freshman Exhibition 4:48.19 5:57.46 6:00.23 4:37.10 3:13.97
0 Nicole VacaGuzman Senior Second City Track Club 3:24.25 4:16.77 4:08.02 4:51.78 4:25.52
1 Emily Tedder SO-2 Huntington 5:40.45 4:08.36 5:09.75 4:39.05 5:18.12
2 Deyanneira Colon Maldonado SO-2 Aurora 3:56.00 5:12.77 3:53.15 4:44.33 5:18.45
3 Hope Clark JR-3 Wheaton (Ill.) 5:25.79 5:55.68 5:55.68 4:58.89 4:11.07
4 Callin Naddy SR-4 North Central (Ill.) 5:44.33 3:56.54 3:47.56 4:59.41 3:44.56
5 Faith Mertzig JR-3 St. Norbert 3:45.36 3:30.33 5:00.47 5:00.47 5:45.54
6 Ruth Daghfal SR-4 Wheaton (Ill.) 4:28.39 4:07.28 3:58.24 5:01.56 5:40.77
7 Chloe Veth SR-4 Wheaton (Ill.) 3:58.11 3:55.06 6:15.49 5:05.27 3:55.06