May 13, 2023
|
Oyster River - Durham, NH

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patrick Gandini SR Gilford 1:57.71
2 Jared Bekkering JR Bedford 1:59.61
3 Logan Cote JR Goffstown 2:06.55
4 Ryan Jung SO Bedford 2:06.85
5 Chase Hall SR Goffstown 2:10.01
6 Ryan Zumbach SO Winnacunnet 2:10.12
7 Henry Bybee SR Winnacunnet 2:12.47
8 Jacob Pincince JR Somersworth 2:13.97
9 Nico Ranalli SO Portsmouth 2:15.44
10 Nolan Peters SO Portsmouth 2:15.88
11 Clayton Cramer SO Raymond 2:16.67
12 Jaron LaBranche SO Newmarket 2:17.02
13 David Casado SO Bedford 2:18.96
14 Benjamin Roy SR Derryfield 2:19.26
15 Gavin Westfall SR Winnacunnet 2:20.72
16 Alex Godbout SR St. Thomas Aquinas 2:21.38
17 Tate Johnson SO Portsmouth 2:23.43
18 Owen O'Brien JR Somersworth 2:23.48
19 Jonathan Tudor JR Newmarket 2:24.43
20 Oliver Schartner FR St. Thomas Aquinas 2:24.56
21 William Neikam FR Bedford 2:25.38
22 Thomas Sargent SO Bow 2:25.85
23 Dylan Dulac FR Oyster River 2:26.27
24 Ian Hricz JR Oyster River 2:27.04
25 Theo Grandmaison SR Somersworth 2:27.10
26 Sawyer Hill FR Newmarket 2:29.76
27 Sullivan Duffy FR Winnacunnet 2:30.32
28 Garrett Sellers FR Oyster River 2:31.37
29 Jack Kohl SO Bow 2:31.81
30 Gavyn DeCosta SO Bow 2:31.86
31 Rocky Capone JR Portsmouth 2:32.16
32 Samuel Trent JR Bedford 2:32.59
33 Paul Badau JR Bishop Brady 2:32.60
34 Dominic Lambert FR Raymond 2:33.89
35 Martin Zlotosch FR Oyster River 2:34.57
36 Luke O'Halloran SR Portsmouth Christian 2:35.44
37 TJ King JR Portsmouth Christian 2:37.02
38 Jorge Guerra SO Bishop Brady 2:37.24
39 Maxwell Quinn JR Oyster River 2:38.56
40 Kingsbury Hickok FR Oyster River 2:41.44
41 Oscar Zheng FR Newmarket 2:42.92
42 Richard Horner SO Newmarket 2:46.71
43 Jack Harmon JR Raymond 2:50.38
44 Henry Weeks SO Oyster River 2:59.48
  James (Nate) Barrett JR Derryfield NT
  Andrew Martin-Biggs SO Winnacunnet NT
  Avery Crowell SR Portsmouth NT
  Jake Haley SR Portsmouth NT
  Elijah LaPointe-Moskwa JR Goffstown NT
  Alden Betterley JR Bow NT
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Sawyer Hill FR Newmarket 2:29.76
28 Garrett Sellers FR Oyster River 2:31.37
30 Gavyn DeCosta SO Bow 2:31.86
33 Paul Badau JR Bishop Brady 2:32.60
35 Martin Zlotosch FR Oyster River 2:34.57
37 TJ King JR Portsmouth Christian 2:37.02
38 Jorge Guerra SO Bishop Brady 2:37.24
39 Maxwell Quinn JR Oyster River 2:38.56
40 Kingsbury Hickok FR Oyster River 2:41.44
41 Oscar Zheng FR Newmarket 2:42.92
42 Richard Horner SO Newmarket 2:46.71
43 Jack Harmon JR Raymond 2:50.38
44 Henry Weeks SO Oyster River 2:59.48
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Benjamin Roy SR Derryfield 2:40.15 2:31.80 2:01.16 2:31.80 1:45.84 2:19.26 2:51.29
19 Jonathan Tudor JR Newmarket 2:56.21 2:07.10 2:01.33 1:59.88 2:14.32 2:24.43 2:53.32
21 William Neikam FR Bedford 2:02.12 2:12.30 2:23.93 2:10.85 3:06.09 2:25.38 2:47.19
23 Dylan Dulac FR Oyster River 2:45.29 2:52.60 2:46.75 3:08.69 2:29.20 2:26.27 2:05.80
25 Theo Grandmaison SR Somersworth 2:38.87 1:44.44 2:00.63 2:31.52 2:31.52 2:27.10 2:52.11
27 Sullivan Duffy FR Winnacunnet 2:19.80 2:49.87 2:55.88 2:09.28 2:46.86 2:30.32 3:04.90
29 Jack Kohl SO Bow 2:36.37 2:18.15 3:15.84 2:48.51 2:42.44 2:31.81 1:55.38
31 Rocky Capone JR Portsmouth 2:50.42 3:11.73 2:26.08 2:09.34 2:47.38 2:32.16 2:30.64
32 Samuel Trent JR Bedford 2:47.85 3:10.74 1:55.97 2:28.02 2:05.13 2:32.59 2:06.65
34 Dominic Lambert FR Raymond 2:41.59 2:29.28 2:20.04 3:18.52 1:56.96 2:33.89 1:58.50
36 Luke O'Halloran SR Portsmouth Christian 1:51.92 3:08.09 2:58.76 2:16.79 2:09.02 2:35.44 2:04.36
  Elijah LaPointe-Moskwa JR Goffstown NT NT NT NT NT NT NT
  Andrew Martin-Biggs SO Winnacunnet NT NT NT NT NT NT NT
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Nolan Peters SO Portsmouth 2:15.88 2:15.88 2:32.19 2:28.11 2:56.65
11 Clayton Cramer SO Raymond 2:57.68 2:16.67 1:53.44 2:30.34 2:26.24
12 Jaron LaBranche SO Newmarket 2:30.73 2:17.02 2:15.65 1:56.47 2:41.69
13 David Casado SO Bedford 2:39.81 2:18.96 2:07.85 2:28.69 1:41.44
15 Gavin Westfall SR Winnacunnet 1:48.36 2:20.72 2:15.10 2:10.87 1:44.14
16 Alex Godbout SR St. Thomas Aquinas 2:00.18 2:21.38 1:43.21 1:40.38 1:47.45
17 Tate Johnson SO Portsmouth 2:20.57 2:23.43 2:33.47 1:47.58 2:24.87
18 Owen O'Brien JR Somersworth 1:41.87 2:23.48 1:47.61 1:59.09 1:59.09
20 Oliver Schartner FR St. Thomas Aquinas 2:30.35 2:24.56 2:37.57 3:03.60 2:57.81
22 Thomas Sargent SO Bow 3:08.15 2:25.85 2:50.65 2:50.65 2:57.94
24 Ian Hricz JR Oyster River 2:46.16 2:27.04 2:10.87 2:50.57 2:07.93
  James (Nate) Barrett JR Derryfield NT NT NT NT NT
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Patrick Gandini SR Gilford 2:27.14 2:28.32 1:37.70 1:57.71 2:04.78 1:57.71 2:29.50
2 Jared Bekkering JR Bedford 1:23.73 2:30.71 2:25.93 1:59.61 1:30.91 2:34.30 1:40.48
3 Logan Cote JR Goffstown 2:21.74 2:12.88 1:37.45 2:06.55 2:33.13 1:57.70 2:41.99
4 Ryan Jung SO Bedford 1:40.22 2:15.73 2:38.57 2:06.85 2:17.00 2:09.39 2:19.54
5 Chase Hall SR Goffstown 1:46.61 2:03.51 1:58.31 2:10.01 2:47.72 2:10.01 2:08.71
6 Ryan Zumbach SO Winnacunnet 2:33.55 2:25.74 1:55.81 2:10.12 2:06.22 2:04.92 1:51.91
7 Henry Bybee SR Winnacunnet 1:52.60 1:49.95 2:46.92 2:12.47 1:52.60 2:09.82 2:41.62
8 Jacob Pincince JR Somersworth 2:50.15 1:49.86 2:07.28 2:13.97 2:36.75 2:27.37 2:12.63
9 Nico Ranalli SO Portsmouth 2:00.55 2:42.53 2:04.61 2:15.44 2:24.92 2:43.89 1:38.88
  Alden Betterley JR Bow NT NT NT NT NT NT NT
  Avery Crowell SR Portsmouth NT NT NT NT NT NT NT
  Jake Haley SR Portsmouth NT NT NT NT NT NT NT