May 13, 2023
|
Oyster River - Durham, NH

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Nathanael Baguidy SO Goffstown 4:59.68
  Henry Miller SO Oyster River 5:26.57
  David Sader JR Windham 5:14.73
  Matthew Pemberton SR Bedford 5:08.71
  Maxwell Murthi SO Bedford 5:14.92
  Ethan Pulsifer SO Bedford 5:02.31
  Samuel Boldeia JR Bedford 5:10.61
  Owen Gallo FR Bedford 5:45.00
  Shivaan Saraiya FR Bedford 5:26.75
  Thomas McAleer JR Windham 5:10.33
  Lucas Baguidy SO Goffstown 4:47.02
  Theodore Pekalsky FR Raymond 6:18.69
  Cameron Crooks SO Winnacunnet 5:56.68
  Ryan Zumbach SO Winnacunnet 4:46.30
  Brodie Champney FR Winnacunnet 5:29.59
  Ethan Lantz SR Portsmouth 4:58.66
  Tyler Napoletano SR Newmarket 5:02.12
  Brad Smith FR Windham 5:04.07
  Mitchell Keese SO Oyster River 5:02.88
  Theo Fleischer SR Oyster River 4:57.81
  Gabe Dillon SO Oyster River 5:58.03
  Joe Hannon JR Oyster River 5:14.46
  Olaf Woodall JR Oyster River 5:29.53
  Oliver Schartner FR St. Thomas Aquinas 5:05.47
  Luke Montiero SR St. Thomas Aquinas 5:08.04
  Matthew Ryan SR St. Thomas Aquinas 5:39.72
  PJ Lignos FR Portsmouth Christian 5:57.05
  Alden Betterley JR Bow 4:41.00
  Caleb Sandahl FR Bow 5:42.67
  Jack Noce SO Bow 5:32.16
  Samuel Becht SO Windham 5:19.33
  Charlie Linardos JR Windham 5:08.93
  Luciano Barbini SO St. Thomas Aquinas NT
  Anthony Settineri SO St. Thomas Aquinas NT
  Aaron Zou FR Winnacunnet NT
  Ryan Zheng JR Epping NT
  Nathaniel Johnson SO Epping NT
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
  Gabe Dillon SO Oyster River 4:21.37 5:58.03 6:12.36 7:23.96 6:23.10
  Matthew Ryan SR St. Thomas Aquinas 5:02.35 5:39.72 7:11.45 6:34.08 5:02.35
  PJ Lignos FR Portsmouth Christian 6:22.05 5:57.05 7:12.03 6:47.04 5:53.48
  Caleb Sandahl FR Bow 4:47.85 5:42.67 6:03.23 7:18.62 5:49.53
  Jack Noce SO Bow 5:38.81 5:32.16 5:25.52 5:12.23 5:58.74
  Owen Gallo FR Bedford 4:32.55 5:45.00 7:21.60 5:20.85 6:33.30
  Shivaan Saraiya FR Bedford 6:22.30 5:26.75 7:01.51 4:57.35 5:46.36
  Theodore Pekalsky FR Raymond 5:14.32 6:18.69 4:36.45 4:25.09 7:30.65
  Cameron Crooks SO Winnacunnet 5:35.28 5:56.68 5:38.85 6:39.49 4:13.25
  Brodie Champney FR Winnacunnet 6:12.44 5:29.59 5:42.78 6:42.10 4:20.38
  Aaron Zou FR Winnacunnet NT NT NT NT NT
  Ryan Zheng JR Epping NT NT NT NT NT
  Nathaniel Johnson SO Epping NT NT NT NT NT
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
  Henry Miller SO Oyster River 5:26.57 4:21.26 4:31.06 6:09.03 5:33.11
  Olaf Woodall JR Oyster River 5:29.53 5:32.83 4:36.81 5:06.47 6:28.85
  Oliver Schartner FR St. Thomas Aquinas 5:05.47 6:00.46 3:33.83 4:50.20 4:28.82
  Luke Montiero SR St. Thomas Aquinas 5:08.04 6:31.21 3:51.03 4:52.64 5:35.77
  Samuel Becht SO Windham 5:19.33 5:41.69 5:57.65 6:55.13 5:09.75
  Charlie Linardos JR Windham 5:08.93 3:45.52 3:42.43 6:38.52 4:16.42
  Thomas McAleer JR Windham 5:10.33 6:37.23 4:33.09 5:50.68 4:48.61
  David Sader JR Windham 5:14.73 4:05.49 6:39.71 5:33.62 6:49.15
  Matthew Pemberton SR Bedford 5:08.71 5:24.15 6:01.19 3:54.62 4:40.93
  Maxwell Murthi SO Bedford 5:14.92 3:43.60 5:40.12 5:27.52 4:18.24
  Samuel Boldeia JR Bedford 5:10.61 4:14.70 4:36.45 3:40.54 4:27.13
  Tyler Napoletano SR Newmarket 5:02.12 5:17.23 5:05.15 3:37.53 5:44.42
  Luciano Barbini SO St. Thomas Aquinas NT NT NT NT NT
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Mitchell Keese SO Oyster River 5:02.88
  Theo Fleischer SR Oyster River 4:57.81
  Joe Hannon JR Oyster River 5:14.46
  Alden Betterley JR Bow 4:41.00
  Brad Smith FR Windham 5:04.07
  Ethan Pulsifer SO Bedford 5:02.31
  Nathanael Baguidy SO Goffstown 4:59.68
  Lucas Baguidy SO Goffstown 4:47.02
  Ryan Zumbach SO Winnacunnet 4:46.30
  Ethan Lantz SR Portsmouth 4:58.66
  Anthony Settineri SO St. Thomas Aquinas NT