April 28, 2023
|
UW-Eau Claire - Eau Claire, WI

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 59.86 50.89 1:01.66 1:13.63
2 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.09 1:17.52 1:12.71 1:10.31
3 Anna Ayd JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.51 1:10.20 50.83 1:07.17
4 Grace Albee FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.58 50.29 52.71 42.41
5 Kaydee Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.87 1:17.31 54.79 1:00.87
6 Grace Lundie FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.17 57.50 1:17.69 1:08.51
7 Riley Armstrong SR-4 Wis.-Eau Claire 1:01.25 1:04.32 1:12.89 54.52
8 Elise Moon FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.37 59.53 42.96 44.80
9 Kylie Stockton FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.44 1:19.88 52.84 59.60
10 Ava DeBaker FR-1 Wis.-Stout 1:01.71 47.52 1:09.12 48.14
11 Addie Mangold SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.85 1:09.89 1:18.55 1:03.09
12 Megan Jones SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.91 1:01.29 48.29 1:17.39
13 Erika Mullen SR-4 Wis.-Oshkosh 1:02.04 55.84 56.46 56.46
14 Olivia Stenzel FR-1 Wis.-Oshkosh 1:02.30 1:03.55 1:16.63 57.94
15 Chelsea Danner SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.71 1:17.76 52.68 1:21.53
16 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.31 1:01.41 1:12.18 1:12.18
17 Carissa Saxton FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.79 48.48 1:06.98 58.69
18 Bella Simmons FR-1 Wis.-La Crosse 1:05.07 46.85 55.96 46.85
19 Isabella Jewell SO-2 Wis.-Stout 1:10.09 1:17.10 1:12.90 1:19.21
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kylee Grabarski FR-1 Wis.-Eau Claire 54.48 59.86
2 Kelsie Minkie FR-1 Wis.-Eau Claire 55.89 1:00.09
3 Anna Ayd JR-3 Wis.-La Crosse 47.81 1:00.51
4 Grace Albee FR-1 Wis.-La Crosse 1:15.12 1:00.58
5 Kaydee Johnson JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.92 1:00.87
6 Grace Lundie FR-1 Wis.-La Crosse 1:15.85 1:01.17
8 Elise Moon FR-1 Wis.-La Crosse 57.08 1:01.37
9 Kylie Stockton FR-1 Wis.-La Crosse 1:07.59 1:01.44
12 Megan Jones SO-2 Wis.-Eau Claire 1:11.20 1:01.91
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Riley Armstrong SR-4 Wis.-Eau Claire 1:01.25 1:03.09
11 Addie Mangold SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.85 47.63
13 Erika Mullen SR-4 Wis.-Oshkosh 1:02.04 44.67
14 Olivia Stenzel FR-1 Wis.-Oshkosh 1:02.30 1:06.04
15 Chelsea Danner SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.71 50.80
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Ava DeBaker FR-1 Wis.-Stout 1:01.71 1:00.48 49.37 1:07.89
16 Rachel Castelli SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.31 1:17.24 1:18.51 1:03.31
17 Carissa Saxton FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.79 1:05.71 1:07.62 1:12.09
18 Bella Simmons FR-1 Wis.-La Crosse 1:05.07 1:12.88 1:01.82 1:20.04
19 Isabella Jewell SO-2 Wis.-Stout 1:10.09 1:16.40 49.07 1:28.32