May 12-13, 2023
|
Bethel (Minn.) - St. Paul, MN

Men's 110 Hurdles Finals

W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Josh Sampson SO-2 Bethel (Minn.) 18.27 14.38 10
2 Lucas Kramarczuk JR-3 St. Olaf 11.02 14.49 8
3 David Myres SO-2 Bethel (Minn.) 12.37 14.72 6
4 Demetri Lord JR-3 St. Olaf 18.52 15.30 5
5 Pryce Ferrin FR-1 Bethel (Minn.) 11.36 15.55 4
6 Micah Smith JR-3 Bethel (Minn.) 12.70 15.68 3
7 Logan Clark FR-1 Concordia-Moorhead 18.73 15.74 2
8 Hamza Mahamud FR-1 Macalester 13.88 15.77 1
9 Max Lelwica SO-2 St. John's (Minn.) 19.78 15.82 -

Men's 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Lucas Kramarczuk JR-3 St. Olaf 10.46 16.56 11.77 14.52 1.8
2 Josh Sampson SO-2 Bethel (Minn.) 11.35 12.65 17.16 14.54 0.8
3 David Myres SO-2 Bethel (Minn.) 14.87 10.97 19.23 15.02 1.6
4 Pryce Ferrin FR-1 Bethel (Minn.) 18.99 15.41 16.81 15.56 0.8
5 Demetri Lord JR-3 St. Olaf 19.23 15.79 14.07 15.63 1.6
6 Logan Clark FR-1 Concordia-Moorhead 19.42 15.04 11.28 15.66 1.8
7 Max Lelwica SO-2 St. John's (Minn.) 14.81 15.91 14.65 15.75 1.8
8 Hamza Mahamud FR-1 Macalester 20.15 11.68 11.68 15.99 0.8
9 Micah Smith JR-3 Bethel (Minn.) 12.06 13.18 15.43 16.07 1.6
10 Josh Lee SO-2 Bethel (Minn.) 17.90 20.48 19.51 16.12 1.8
11 Sam Schulze SO-2 Gustavus Adolphus 19.29 16.38 16.70 16.21 1.8
12 Wade Rhonemus JR-3 Concordia-Moorhead 18.70 16.26 16.75 16.26 0.8
13 Connor McCormick FR-1 Gustavus Adolphus 16.64 15.17 16.64 16.31 1.6
14 Matthew Nissen JR-3 St. Olaf 14.87 18.47 17.65 16.34 0.8
15 Sebastian Stefanowicz FR-1 Macalester 12.43 14.23 11.94 16.35 1.6
16 Will Skemp FR-1 St. Olaf 13.05 16.02 14.53 16.51 1.8
17 Riley Buxell FR-1 St. John's (Minn.) 13.09 16.07 20.87 16.56 0.8
18 Aiden Blaeser FR-1 St. John's (Minn.) 12.09 12.61 21.59 17.27 1.8
19 Jackson Bassett SO-2 St. Olaf 15.35 22.68 18.32 17.44 0.8
20 Aki Wada FR-1 Macalester 16.67 12.86 23.18 18.11 1.6
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Josh Sampson SO-2 Bethel (Minn.) 14.11 14.25 14.40 14.54 17.74
4 Pryce Ferrin FR-1 Bethel (Minn.) 17.74 14.32 18.05 15.56 16.96
8 Hamza Mahamud FR-1 Macalester 12.16 17.43 13.12 15.99 17.27
12 Wade Rhonemus JR-3 Concordia-Moorhead 11.55 17.73 16.10 16.26 13.83
14 Matthew Nissen JR-3 St. Olaf 17.81 17.49 19.78 16.34 13.24
17 Riley Buxell FR-1 St. John's (Minn.) 11.76 12.09 16.73 16.56 13.75
19 Jackson Bassett SO-2 St. Olaf 19.54 20.41 14.30 17.44 16.92
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 David Myres SO-2 Bethel (Minn.) 12.92 14.12 15.02
5 Demetri Lord JR-3 St. Olaf 11.88 17.04 15.63
9 Micah Smith JR-3 Bethel (Minn.) 15.27 18.00 16.07
13 Connor McCormick FR-1 Gustavus Adolphus 19.74 19.25 16.31
15 Sebastian Stefanowicz FR-1 Macalester 17.99 15.21 16.35
20 Aki Wada FR-1 Macalester 21.92 20.83 18.11
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lucas Kramarczuk JR-3 St. Olaf 11.62 14.52
6 Logan Clark FR-1 Concordia-Moorhead 18.33 15.66
7 Max Lelwica SO-2 St. John's (Minn.) 16.86 15.75
10 Josh Lee SO-2 Bethel (Minn.) 14.03 16.12
11 Sam Schulze SO-2 Gustavus Adolphus 18.97 16.21
16 Will Skemp FR-1 St. Olaf 12.39 16.51
18 Aiden Blaeser FR-1 St. John's (Minn.) 15.89 17.27