May 4- 5, 2023
|
Olivet - Olivet, MI

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ericka Bigham SR-4 Alma 56.83 47.17 1:00.24 1:11.04 48.88 10
2 Grace Behrens SR-4 Hope 58.06 51.10 1:13.16 43.55 49.36 8
3 Lily Connelly SO-2 Olivet 58.90 56.55 1:07.74 51.84 58.32 6
4 Julie Timperman SR-4 Hope 1:00.02 52.82 1:01.82 1:11.43 53.42 5
5 Katie Georges SO-2 Calvin 1:01.18 45.28 1:09.75 52.62 45.89 4
6 Trinity Kolka FR-1 Calvin 1:01.75 1:14.72 1:19.04 1:19.66 1:11.02 3
7 Hannah Tsiang FR-1 Hope 1:02.12 1:14.55 1:15.17 54.05 1:00.26 2
8 Catherine Leahy FR-1 Hope 1:02.68 48.89 1:20.86 1:09.58 1:07.07 1

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ericka Bigham SR-4 Alma 54.73 58.84 1:03.55
2 Grace Behrens SR-4 Hope 42.69 59.29 59.29
3 Lily Connelly SO-2 Olivet 55.78 59.97 1:11.97
4 Julie Timperman SR-4 Hope 1:07.35 1:00.67 1:17.05
5 Katie Georges SO-2 Calvin 45.86 1:01.97 1:03.21
6 Trinity Kolka FR-1 Calvin 47.22 1:02.13 1:02.13
7 Catherine Leahy FR-1 Hope 1:14.04 1:02.74 52.08
8 Hannah Tsiang FR-1 Hope 1:01.31 1:03.20 1:11.42
9 Victoria Gotaas SO-2 Alma 1:01.52 1:04.08 1:08.57
10 Tonya Tepin JR-3 Olivet 1:13.00 1:04.60 1:23.98
11 Kirsten DenBleyker SO-2 Calvin 1:01.70 1:04.94 1:04.94
12 Olivia Dunscombe FR-1 Adrian 1:15.40 1:05.00 1:03.70
13 Anissa Rios SO-2 Trine 51.28 1:05.74 1:19.55
14 Victoria Hatton SO-2 Alma 49.73 1:09.07 1:25.65
15 Audrey Salenbien JR-3 Adrian 1:27.10 1:11.98 1:15.58
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ericka Bigham SR-4 Alma 58.84
4 Julie Timperman SR-4 Hope 1:00.67
6 Trinity Kolka FR-1 Calvin 1:02.13
7 Catherine Leahy FR-1 Hope 1:02.74
10 Tonya Tepin JR-3 Olivet 1:04.60
11 Kirsten DenBleyker SO-2 Calvin 1:04.94
12 Olivia Dunscombe FR-1 Adrian 1:05.00
14 Victoria Hatton SO-2 Alma 1:09.07
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Grace Behrens SR-4 Hope 1:01.07 48.03 59.29 52.18 1:17.08
3 Lily Connelly SO-2 Olivet 1:02.97 1:03.57 59.97 1:06.57 1:07.17
5 Katie Georges SO-2 Calvin 1:18.71 1:16.85 1:01.97 47.72 1:10.03
8 Hannah Tsiang FR-1 Hope 1:10.16 51.20 1:03.20 51.20 57.52
9 Victoria Gotaas SO-2 Alma 44.86 1:07.29 1:04.08 1:06.01 1:11.77
13 Anissa Rios SO-2 Trine 52.60 53.91 1:05.74 56.54 1:13.63
15 Audrey Salenbien JR-3 Adrian 1:28.54 1:14.14 1:11.98 1:25.66 1:32.86