May 5- 6, 2023
|
Oneonta - Oneonta, NY
ICON KEY: AARTFC SUNYAC

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenna Raczka SO-2 Buffalo State 1:13.64 1:09.62 59.26 50.63 55.23 52.36 57.53 10
2 Khia Laster SO-2 Buffalo State 1:06.41 1:12.18 45.62 51.39 1:00.63 48.51 57.74 8
3 Clara Sensini SR-4 Brockport St. 48.34 1:13.39 47.18 44.85 51.26 1:07.56 58.24 6
4 Sarah Levine SR-4 Brockport St. 1:02.94 43.12 1:02.35 1:14.01 1:13.42 46.04 58.27 5
5 Marissa Wise SO-2 Brockport St. 1:03.97 52.01 1:06.36 1:14.13 1:01.58 53.81 59.78 4
6 Emily Yousey SO-2 Potsdam St. 55.03 42.80 58.09 42.80 1:16.43 1:01.14 1:01.14 3
7 Avery Hebert JR-3 Cortland St. 1:13.62 1:03.10 1:16.71 50.73 1:09.91 53.82 1:01.86 2

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jenna Raczka SO-2 Buffalo State 1:11.47 40.67 58.10 44.74 1:07.40
2 Clara Sensini SR-4 Brockport St. 52.75 1:09.93 59.26 45.63 1:11.12
3 Khia Laster SO-2 Buffalo State 43.39 1:10.95 58.63 49.84 1:00.98
4 Sarah Levine SR-4 Brockport St. 48.33 1:16.61 58.93 48.92 1:10.13
5 Emily Yousey SO-2 Potsdam St. 56.08 1:07.42 59.66 1:15.18 1:09.21
6 Julianna Klimow SO-2 SUNY Geneseo 44.88 1:01.04 59.84 1:04.03 50.27
7 Marissa Wise SO-2 Brockport St. 58.91 44.49 1:00.11 1:00.11 53.50
8 Avery Hebert JR-3 Cortland St. 1:13.73 1:14.95 1:00.93 57.89 1:13.12
9 McKenna Johnson FR-1 SUNY Geneseo 53.74 1:18.77 1:01.06 58.01 1:06.56
10 Michelle Fitting SO-2 SUNY Geneseo 45.99 58.87 1:01.32 57.03 1:11.75
11 Maris Seabury JR-3 Cortland St. 57.10 1:05.08 1:01.39 1:14.90 42.98
12 Courtney Bostic FR-1 Brockport St. 59.86 1:14.06 1:01.71 1:13.44 50.61
13 Nicole Gretzinger FR-1 SUNY Geneseo 1:04.59 45.78 1:02.70 1:17.13 1:10.86
14 Brooklyn Lawrence SO-2 Buffalo State 57.55 1:15.26 1:03.24 1:06.41 51.86
15 Morgan Thompson SO-2 Plattsburgh St. 52.66 1:21.84 1:03.44 45.68 59.64
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Clara Sensini SR-4 Brockport St. 59.26 58.08 1:08.15 46.82 1:11.12
6 Julianna Klimow SO-2 SUNY Geneseo 59.84 56.85 1:08.22 1:16.00 1:10.02
7 Marissa Wise SO-2 Brockport St. 1:00.11 1:18.15 55.31 1:06.13 57.71
8 Avery Hebert JR-3 Cortland St. 1:00.93 57.28 1:07.64 1:17.99 58.50
9 McKenna Johnson FR-1 SUNY Geneseo 1:01.06 1:11.44 1:07.78 46.41 46.41
13 Nicole Gretzinger FR-1 SUNY Geneseo 1:02.70 1:15.87 1:18.38 1:15.87 1:03.33
14 Brooklyn Lawrence SO-2 Buffalo State 1:03.24 1:12.10 1:17.79 1:08.30 1:01.35
15 Morgan Thompson SO-2 Plattsburgh St. 1:03.44 49.49 1:11.06 51.39 1:04.08
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jenna Raczka SO-2 Buffalo State 41.84 48.23 43.00 58.10 57.52 1:10.31
3 Khia Laster SO-2 Buffalo State 51.60 49.84 44.56 58.63 1:13.29 53.36
4 Sarah Levine SR-4 Brockport St. 1:14.26 47.15 57.76 58.93 1:11.31 1:12.49
5 Emily Yousey SO-2 Potsdam St. 44.75 1:09.81 48.33 59.66 41.77 1:10.40
10 Michelle Fitting SO-2 SUNY Geneseo 51.51 52.74 1:14.81 1:01.32 55.81 53.97
11 Maris Seabury JR-3 Cortland St. 1:04.46 1:03.24 1:14.90 1:01.39 48.50 52.80
12 Courtney Bostic FR-1 Brockport St. 1:02.95 53.69 1:01.71 1:01.71 48.75 54.93