May 9, 2023
|
Kearsarge Regional - North Sutton, NH

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Birhanu Harriman SR Lebanon 4:32.09 5:04.74 3:15.91 4:42.98 4:15.77
2 Thomas Wolfe SR Lebanon 4:33.83 4:47.53 5:55.98 5:39.55 4:25.62
3 Mack Levy SR Hanover 4:38.25 3:42.60 4:04.86 4:10.43 4:57.73
4 Carson Jones SR Lebanon 4:40.63 4:43.44 3:58.54 5:42.37 3:16.44
5 Ben Mattern Junior Thetford Academy 4:41.97 5:49.65 4:30.70 4:13.78 5:55.29
6 Ryan Faris SO Hanover 4:53.68 5:34.80 5:05.43 6:15.91 5:05.43
7 Daniel Dalbec SO Kearsarge 4:57.10 5:47.61 5:29.79 3:36.89 5:11.96
8 Isaac Ager SR Lebanon 4:58.32 4:07.61 5:34.12 4:01.64 6:03.95
9 Brady Sloop Sophomore Thetford Academy 5:01.32 3:58.05 3:58.05 4:37.22 5:31.46
10 Samuel Nichols SR Lebanon 5:03.73 5:31.07 4:51.58 5:46.26 5:49.29
11 Will Kalpakgian FR Mount Royal 5:04.16 4:09.42 4:52.00 6:08.04 5:40.66
12 Max Leibon Senior Thetford Academy 5:21.23 5:27.66 6:22.27 5:08.38 3:48.08
13 Doyen Kodiweera SO Lebanon 5:29.04 4:00.20 4:00.20 6:31.56 4:56.14
14 Elijah Renner Freshman Thetford Academy 5:29.73 5:03.36 7:08.65 5:06.65 4:20.49
15 Bryce Rikert Sophomore Sharon Academy 5:34.94 6:51.98 4:44.70 5:31.59 6:38.58
16 Evan Lewandowski FR Hanover 5:40.21 5:33.41 4:04.96 4:38.98 4:01.55
17 Mike Bohn FR Newport 5:43.57 6:52.29 5:19.52 4:10.81 5:40.14
18 Liam Attwood Senior Windsor 5:50.66 6:22.22 4:05.47 4:51.05 5:12.09
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Birhanu Harriman SR Lebanon 4:32.09 3:24.07 5:53.72 5:02.02 5:21.07
2 Thomas Wolfe SR Lebanon 4:33.83 5:53.24 3:17.16 5:45.03 4:25.62
3 Mack Levy SR Hanover 4:38.25 5:47.82 4:57.73 4:24.34 3:20.34
4 Carson Jones SR Lebanon 4:40.63 4:26.60 3:30.48 5:19.92 5:33.95
5 Ben Mattern Junior Thetford Academy 4:41.97 4:25.06 4:08.14 4:27.88 5:27.09
6 Ryan Faris SO Hanover 4:53.68 4:18.44 4:36.06 5:43.61 5:58.29
7 Daniel Dalbec SO Kearsarge 4:57.10 5:14.93 3:45.80 6:14.35 5:26.81
9 Brady Sloop Sophomore Thetford Academy 5:01.32 4:22.15 4:46.26 6:28.71 4:46.26
10 Samuel Nichols SR Lebanon 5:03.73 5:55.37 4:27.29 3:44.76 4:15.14
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Isaac Ager SR Lebanon 3:28.83 5:07.27 4:19.54 4:58.32 4:34.46 5:57.99 4:52.36
11 Will Kalpakgian FR Mount Royal 6:05.00 6:14.12 5:34.58 5:04.16 6:35.41 4:33.75 3:48.12
12 Max Leibon Senior Thetford Academy 6:19.06 5:18.02 3:48.08 5:21.23 6:28.69 6:47.97 6:44.75
13 Doyen Kodiweera SO Lebanon 6:31.56 5:25.75 4:42.98 5:29.04 6:31.56 6:11.82 6:08.53
14 Elijah Renner Freshman Thetford Academy 5:26.44 3:50.82 6:06.00 5:29.73 4:04.00 4:23.79 5:16.54
15 Bryce Rikert Sophomore Sharon Academy 6:55.33 4:34.65 4:54.75 5:34.94 6:55.33 5:51.69 7:02.03
16 Evan Lewandowski FR Hanover 4:32.17 5:06.19 5:06.19 5:40.21 6:58.46 7:12.07 4:08.36
17 Mike Bohn FR Newport 4:27.99 5:02.35 7:09.47 5:43.57 4:58.91 5:02.35 5:53.88
18 Liam Attwood Senior Windsor 4:12.48 6:43.26 5:40.14 5:50.66 5:08.58 5:08.58 5:15.60