April 22, 2023
|
Tabor College - Hillsboro, KS
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA DI

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Allison JR-3 Tabor 3:28.96 4:54.31 4:36.66 3:28.96
2 Brooke Wiebe SO-2 Tabor 4:19.44 4:58.20 4:55.22 3:31.73
3 Sonya Zimmerman SO-2 Tabor 3:52.78 4:58.43 5:07.39 3:34.87
4 Madalenn Fee SO-2 Cottey 4:07.79 5:05.91 5:51.80 5:08.97
5 Kirstin Hackney FR-1 Southwestern (Kan.) 3:57.74 5:12.81 6:12.25 6:46.66
6 Serenity Larson FR-1 Hutchinson CC 5:25.41 5:12.89 4:16.57 4:07.19
7 Rylee Paramore JR-3 Bethany (Kan.) 6:09.55 5:15.85 4:06.37 4:37.95
8 Taylor Hoskinson FR-1 Hutchinson CC 6:12.29 5:18.19 5:43.65 4:30.47
9 Natalia Quiroz SO-2 Oklahoma Wesleyan 5:31.45 5:21.79 4:56.05 5:44.32
10 Aubrey Bahner SO-2 Tabor 5:54.48 5:25.21 4:13.67 5:21.96
11 Lauren Aden FR-1 Hutchinson CC 5:05.27 5:31.81 5:01.95 6:11.63
12 Joni Schroeder FR-1 Kansas Wesleyan 3:56.74 5:33.43 6:36.79 4:46.75
13 Kiana Garcia JR-3 Cottey 5:48.32 5:38.17 4:40.69 4:03.49
14 Sydnee Gardner FR-1 Tabor 6:14.90 5:50.37 5:46.87 4:47.31
15 Kyndal Soukup FR-1 Cottey 6:17.43 5:52.73 4:35.13 5:31.57
16 Zoe Auld SR-4 Bethany (Kan.) 5:16.43 5:59.57 5:05.64 5:12.83
17 Sarah Dark SO-2 Tabor 4:59.27 6:00.56 5:31.72 6:40.23
18 Adrienne Selzer FR-1 Tabor 4:36.85 6:04.27 7:46.27 4:25.92
19 Katie Wright JR-3 Cottey 8:05.98 6:13.83 6:25.05 6:40.00
20 Kaylee DeAngelis FR-1 Tabor 5:05.56 6:26.78 5:59.71 7:40.27
  Allison Johnson FR-1 Tabor DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Aubrey Bahner SO-2 Tabor 6:07.49 5:25.21 4:07.16 6:49.77
11 Lauren Aden FR-1 Hutchinson CC 5:28.50 5:31.81 4:02.23 6:01.68
13 Kiana Garcia JR-3 Cottey 4:10.25 5:38.17 5:34.79 6:59.33
14 Sydnee Gardner FR-1 Tabor 4:26.29 5:50.37 4:43.80 6:18.40
15 Kyndal Soukup FR-1 Cottey 6:06.84 5:52.73 4:52.77 4:45.72
16 Zoe Auld SR-4 Bethany (Kan.) 5:34.40 5:59.57 6:46.32 5:16.43
17 Sarah Dark SO-2 Tabor 5:17.30 6:00.56 5:42.54 4:55.66
18 Adrienne Selzer FR-1 Tabor 5:02.35 6:04.27 4:40.49 4:55.06
19 Katie Wright JR-3 Cottey 7:17.39 6:13.83 7:58.51 6:13.83
20 Kaylee DeAngelis FR-1 Tabor 7:01.59 6:26.78 7:09.33 7:59.61
  Allison Johnson FR-1 Tabor DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Allison JR-3 Tabor 5:44.35 4:07.22 4:04.28 3:34.85 3:34.85 5:29.63 4:54.31
2 Brooke Wiebe SO-2 Tabor 4:10.49 6:15.74 5:51.88 4:49.26 4:55.22 5:25.04 4:58.20
3 Sonya Zimmerman SO-2 Tabor 5:46.18 3:37.86 5:55.14 4:49.48 4:13.67 5:40.21 4:58.43
4 Madalenn Fee SO-2 Cottey 4:59.80 6:16.27 6:19.33 4:44.50 5:08.97 6:00.98 5:05.91
5 Kirstin Hackney FR-1 Southwestern (Kan.) 4:38.40 6:09.12 4:54.05 4:57.17 5:50.35 4:10.25 5:12.81
6 Serenity Larson FR-1 Hutchinson CC 5:50.44 4:38.48 4:22.83 5:59.83 3:57.80 5:09.77 5:12.89
7 Rylee Paramore JR-3 Bethany (Kan.) 6:00.07 5:06.38 5:19.01 5:09.54 6:41.13 4:09.53 5:15.85
8 Taylor Hoskinson FR-1 Hutchinson CC 6:05.92 5:02.28 4:01.83 4:46.38 5:34.10 4:08.19 5:18.19
9 Natalia Quiroz SO-2 Oklahoma Wesleyan 5:15.36 5:18.58 4:52.83 5:44.32 4:01.35 4:33.53 5:21.79
12 Joni Schroeder FR-1 Kansas Wesleyan 5:40.10 7:10.13 7:10.13 5:06.76 5:23.43 6:56.79 5:33.43