April 20, 2023
|
Slippery Rock - Slippery Rock, PA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA PSAC AARTFC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Audrey Karwowski FR-1 Grove City 1:38.66 1:52.36 2:55.39 2:17.02 2:51.28
2 Grace Smith SO-2 Grove City 2:17.61 2:57.75 2:52.01 2:23.34 2:59.18
3 Lydia Bennett SO-2 Grove City 2:59.70 3:01.14 1:55.01 2:23.76 2:15.14
4 Madison Castro SO-2 Geneva 2:15.98 2:43.46 2:13.08 2:24.65 1:55.72
5 Allison Rennette SO-2 Slippery Rock 2:02.95 2:52.72 2:33.69 2:26.37 1:52.71
6 Kaylynn Johnson SO-2 Grove City 2:42.46 2:04.06 1:56.68 2:27.69 2:23.26
7 Lily Murphy FR-1 St. Vincent (Pa.) 3:00.93 2:45.73 1:52.51 2:32.04 2:18.36
8 Madison Koza SO-2 Slippery Rock 3:03.46 2:03.84 1:57.72 2:32.88 3:01.93
9 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 3:06.07 2:04.56 2:35.31 2:33.77 2:47.61
10 Cassy Lanza FR-1 St. Vincent (Pa.) 2:16.60 2:46.43 3:02.14 2:37.01 2:41.72
11 Hannah Burgoon FR-1 Slippery Rock 2:12.56 2:44.13 1:56.78 2:37.81 2:26.77
12 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 2:17.67 3:20.97 2:24.00 2:38.24 3:09.89
13 Kristen Prince FR-1 St. Vincent (Pa.) 2:05.58 2:54.86 2:23.07 2:38.96 1:57.63
14 Karly McDonnell FR-1 Clarion 2:56.14 1:59.58 2:27.05 2:41.59 2:57.75
15 Madison Koveloski FR-1 Slippery Rock 2:00.76 2:04.03 2:13.82 2:43.19 2:18.72
16 Sydney Anderson FR-1 Grove City 2:25.84 2:45.50 1:54.71 2:43.86 2:01.26
17 Corinne Lee-Hauser SO-2 Point Park 3:23.34 2:27.59 3:03.66 2:43.98 3:20.06
18 Lexie Wyant FR-1 Slippery Rock 3:29.73 2:29.33 2:10.87 2:47.78 2:31.01
19 Alyssa Frausto SR-4 Point Park 2:41.50 3:30.29 2:12.91 2:48.23 2:06.18
20 Grace Scoville FR-1 St. Vincent (Pa.) 2:06.54 3:35.97 2:30.16 2:48.72 2:31.85
21 Olivia Landis FR-1 Grove City 2:09.16 2:14.39 2:59.77 2:54.53 2:09.16
22 Mary Maguire SO-2 Clarion 3:55.76 3:49.96 3:19.04 3:13.24 3:48.03
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Audrey Karwowski FR-1 Grove City 2:18.39 1:44.14 1:48.25 2:17.02 2:04.69 1:42.77 2:47.17
3 Lydia Bennett SO-2 Grove City 2:00.76 1:56.45 2:03.64 2:23.76 3:06.89 2:46.77 1:57.89
4 Madison Castro SO-2 Geneva 2:00.06 1:42.71 2:31.89 2:24.65 2:59.37 2:43.46 2:49.24
5 Allison Rennette SO-2 Slippery Rock 2:33.69 3:07.36 2:19.06 2:26.37 1:51.25 3:04.43 2:38.08
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Grace Smith SO-2 Grove City 2:23.34
6 Kaylynn Johnson SO-2 Grove City 2:27.69
7 Lily Murphy FR-1 St. Vincent (Pa.) 2:32.04
8 Madison Koza SO-2 Slippery Rock 2:32.88
9 Emily Ferrans SO-2 PSU-Behrend 2:33.77
12 Lindsey Hartle FR-1 PSU-Behrend 2:38.24
13 Kristen Prince FR-1 St. Vincent (Pa.) 2:38.96
18 Lexie Wyant FR-1 Slippery Rock 2:47.78
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Cassy Lanza FR-1 St. Vincent (Pa.) 2:19.74 2:37.01 2:40.15
11 Hannah Burgoon FR-1 Slippery Rock 2:56.75 2:37.81 3:18.84
14 Karly McDonnell FR-1 Clarion 2:06.04 2:41.59 2:04.43
17 Corinne Lee-Hauser SO-2 Point Park 2:34.15 2:43.98 2:01.35
19 Alyssa Frausto SR-4 Point Park 2:54.96 2:48.23 2:12.91
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Madison Koveloski FR-1 Slippery Rock 3:28.89 2:43.19 2:31.77 2:08.92
16 Sydney Anderson FR-1 Grove City 2:52.06 2:43.86 2:29.12 2:37.31
20 Grace Scoville FR-1 St. Vincent (Pa.) 3:29.22 2:48.72 3:14.03 2:26.79
21 Olivia Landis FR-1 Grove City 2:30.10 2:54.53 3:36.42 3:36.42
22 Mary Maguire SO-2 Clarion 2:15.27 3:13.24 2:46.19 2:28.80