April 27-28, 2023
|
Belhaven - Jackson, MS

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jaycie Ponce JR-3 Piedmont 2:50.43 2:15.22 2:53.25 2:58.88 2:20.85 2:56.07 10
2 Kristin Fischli FR-1 Berea 2:34.82 2:31.98 1:50.79 2:24.87 2:22.03 1:57.89 8
3 Liberte Mack SO-2 Berea 2:37.96 2:46.74 2:40.89 1:57.01 2:26.26 2:02.86 6
4 Madison Stonestreet FR-1 Berea 2:29.81 2:37.22 2:31.29 2:26.84 2:28.32 3:02.44 5
5 Kate Smith SO-2 Huntingdon 2:15.94 1:59.14 1:48.45 3:09.40 2:32.74 2:19.00 4
6 Brianna Dowell SO-2 Berea 2:55.27 2:39.76 2:36.65 3:18.53 2:35.10 2:30.45 3
7 Lydia Dorman JR-3 Covenant 2:00.22 2:12.71 2:04.91 3:02.68 2:36.13 1:57.10 2
8 Madalyn Williams JR-3 Piedmont 2:04.44 1:57.97 3:28.47 2:12.52 2:41.60 3:25.24 1

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jaycie Ponce JR-3 Piedmont 2:48.93 2:26.89 2:56.27 3:08.02 3:10.96
2 Kristin Fischli FR-1 Berea 1:54.78 2:29.06 3:10.80 2:35.03 2:23.10
3 Madison Stonestreet FR-1 Berea 2:17.23 2:29.16 1:53.37 2:51.54 2:20.21
4 Liberte Mack SO-2 Berea 2:19.07 2:31.16 3:01.40 1:48.84 3:04.42
5 Brianna Dowell SO-2 Berea 2:32.68 2:32.68 1:59.09 3:13.91 2:08.26
6 Kate Smith SO-2 Huntingdon 2:00.68 2:32.75 2:28.17 2:37.34 1:54.57
7 Lydia Dorman JR-3 Covenant 1:48.73 2:33.14 2:08.64 2:13.24 2:23.96
8 Madalyn Williams JR-3 Piedmont 2:40.62 2:34.44 3:05.33 3:11.51 2:35.99
9 Myisha Turner FR-1 Belhaven 2:04.71 2:41.95 2:03.09 3:03.01 2:37.10
10 Kristina Buckley JR-3 Maryville (Tenn.) 2:00.23 2:42.47 2:44.10 3:11.72 1:56.98
11 Maggie McGinley FR-1 Covenant 2:02.73 2:45.85 2:47.51 3:14.05 3:04.10
12 Kali Hina SO-2 Covenant 2:28.74 2:54.98 3:05.48 3:14.23 3:26.48
13 Riley Gagne FR-1 Huntingdon 2:57.77 3:05.17 3:08.88 2:20.73 3:18.14
14 Bethany Hayes FR-1 Wesleyan (Ga.) 2:46.02 3:24.96 3:35.21 3:49.56 4:20.30
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Kristin Fischli FR-1 Berea 2:29.06 3:12.29 2:20.12
3 Madison Stonestreet FR-1 Berea 2:29.16 3:10.93 1:56.35
4 Liberte Mack SO-2 Berea 2:31.16 2:46.28 2:35.70
9 Myisha Turner FR-1 Belhaven 2:41.95 2:33.86 2:51.67
10 Kristina Buckley JR-3 Maryville (Tenn.) 2:42.47 2:05.11 3:11.72
11 Maggie McGinley FR-1 Covenant 2:45.85 3:15.71 3:10.73
13 Riley Gagne FR-1 Huntingdon 3:05.17 3:27.39 2:57.77
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jaycie Ponce JR-3 Piedmont 1:53.11 2:09.27 2:44.52 2:28.36 1:54.58 2:26.89
5 Brianna Dowell SO-2 Berea 2:47.95 3:03.22 2:09.78 2:17.42 2:31.16 2:32.68
6 Kate Smith SO-2 Huntingdon 3:17.05 1:46.93 2:19.01 3:15.52 2:49.56 2:32.75
7 Lydia Dorman JR-3 Covenant 2:54.58 2:13.24 2:59.18 2:37.74 2:16.30 2:33.14
8 Madalyn Williams JR-3 Piedmont 2:46.80 2:00.47 2:48.34 3:08.42 2:40.62 2:34.44
12 Kali Hina SO-2 Covenant 2:16.49 3:24.73 3:24.73 3:43.98 2:53.23 2:54.98
14 Bethany Hayes FR-1 Wesleyan (Ga.) 3:55.71 3:29.06 3:33.16 2:41.92 3:22.91 3:24.96