May 4- 5, 2023
|
Mount Union - Alliance, OH

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ethan Domitrovich SO-2 John Carroll 7:33.88 8:28.57 9:06.84 7:50.29 11:12.62 6:28.26 7:17.48 10
2 Hunter Probert JR-3 Mount Union 6:59.51 8:49.90 9:11.98 7:43.67 10:23.74 8:11.27 11:46.54 8
3 Jeff Joseph SO-2 Mount Union 10:37.26 10:42.85 9:19.00 7:43.97 6:36.89 9:13.41 11:27.57 6
4 Adam Shah JR-3 John Carroll 10:47.33 9:00.38 9:22.89 8:26.61 9:00.38 8:20.98 12:00.50 5
5 Donovan Slattery JR-3 Capital 8:54.92 9:46.69 9:35.18 8:26.16 8:31.91 9:40.94 6:48.38 4
6 Breydan Hann SR-4 Ohio Northern 11:24.83 11:01.81 9:35.48 7:11.61 9:52.75 7:51.90 7:05.86 3
7 Rick Cimino JR-3 Heidelberg 9:30.82 7:47.03 9:36.58 8:21.63 12:23.79 11:43.43 12:18.03 2
8 Carter Almady SO-2 Baldwin Wallace 12:15.75 10:41.58 9:48.60 12:33.41 9:25.06 7:21.45 12:45.18 1
9 Jacob Gerhardt FR-1 John Carroll 11:13.70 10:44.15 9:50.96 7:29.13 10:44.15 7:40.95 11:43.25 -
10 Braden Schaser JR-3 Ohio Northern 7:37.94 12:47.19 9:54.72 8:25.52 12:41.25 11:00.14 9:54.72 -
11 Brian Chaffee SO-2 Mount Union 9:25.27 8:30.56 10:07.81 9:37.42 8:00.17 9:07.03 9:07.03 -
12 Garrett Miller JR-3 Otterbein 12:16.63 9:32.26 10:08.78 12:47.07 12:16.63 12:53.15 9:32.26 -
13 Jacob Bockenstette FR-1 Otterbein 12:36.09 12:48.29 10:09.75 11:10.73 13:06.58 10:34.14 13:06.58 -
14 Ben Stanhope JR-3 Otterbein 13:11.01 8:30.73 10:22.84 11:06.44 10:29.07 12:52.33 9:01.87 -
15 Cody Moore JR-3 Otterbein 10:00.56 8:20.47 10:25.58 8:26.72 9:35.54 13:08.23 13:20.75 -
16 Brant Yocum JR-3 Otterbein 13:05.95 7:55.38 10:33.83 12:40.60 13:37.64 11:49.89 9:11.44 -
17 Bryan Ransburgh FR-1 Otterbein 12:11.62 11:45.95 10:41.77 9:50.43 7:48.50 7:35.66 10:22.52 -
18 Kenny Miles FR-1 Heidelberg 12:54.22 9:02.61 11:01.72 13:14.07 8:22.91 11:48.04 9:02.61 -
19 Aaron Rohr JR-3 Marietta 9:43.64 9:36.86 11:18.65 9:02.92 9:36.86 8:35.78 9:23.28 -
  Max McAdams SO-2 Muskingum DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Jacob Gerhardt FR-1 John Carroll 9:50.96 7:52.77 12:06.88 11:19.61 -
11 Brian Chaffee SO-2 Mount Union 10:07.81 7:17.63 11:02.52 9:25.27 -
13 Jacob Bockenstette FR-1 Otterbein 10:09.75 10:03.66 12:54.39 9:02.68 -
14 Ben Stanhope JR-3 Otterbein 10:22.84 13:17.24 7:34.68 10:04.16 -
15 Cody Moore JR-3 Otterbein 10:25.58 12:36.96 8:01.70 7:17.91 -
16 Brant Yocum JR-3 Otterbein 10:33.83 12:59.61 7:23.69 8:27.07 -
17 Bryan Ransburgh FR-1 Otterbein 10:41.77 9:50.43 9:50.43 9:11.93 -
18 Kenny Miles FR-1 Heidelberg 11:01.72 7:49.83 9:42.32 14:07.01 -
19 Aaron Rohr JR-3 Marietta 11:18.65 13:14.02 14:42.25 12:40.09 -
  Max McAdams SO-2 Muskingum DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ethan Domitrovich SO-2 John Carroll 9:06.84 9:17.78 10
2 Hunter Probert JR-3 Mount Union 9:11.98 11:46.54 8
3 Jeff Joseph SO-2 Mount Union 9:19.00 8:34.28 6
4 Adam Shah JR-3 John Carroll 9:22.89 9:56.67 5
5 Donovan Slattery JR-3 Capital 9:35.18 11:53.23 4
6 Breydan Hann SR-4 Ohio Northern 9:35.48 8:32.18 3
7 Rick Cimino JR-3 Heidelberg 9:36.58 9:42.35 2
8 Carter Almady SO-2 Baldwin Wallace 9:48.60 7:15.57 1
10 Braden Schaser JR-3 Ohio Northern 9:54.72 10:36.35 -
12 Garrett Miller JR-3 Otterbein 10:08.78 10:57.49 -